Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

1 minute ago, Hermetico said:

Malopre si rekla krivične, msm da tu leži zec. Plus, po službenoj dužnosti ili muž oće da tuži, pa neka beleška kakosetozove?

Može i krivična, a može i prekršajna. Kako se kojoj patroli zahoće. 

Naravno da da službena dužnost, ne dao bog da je sve ostavljeno privatnim prijavama. 

Link to comment
6 minutes ago, Svemir Zeka said:

Može i krivična, a može i prekršajna. Kako se kojoj patroli zahoće. 

Naravno da da službena dužnost, ne dao bog da je sve ostavljeno privatnim prijavama. 

A kakve to ima veze s ovim, podseti me? To kad izađu na uviđaj, a ovde niko nije pozvan. Ako je dečko pretrpeo povrede - ne žuri im se.

 

 

Edited by Hermetico
Link to comment

 

4 minutes ago, Hermetico said:

 

@pt 2.0 Zavisi koliko jako nekog šutaš, ja ne znam šta nije jasno. 'Krvnički' je koliko jako pokušavaš. to se ne broji.

meni je sve jasno.

smatram njenu reakciju neadekvatnom i nenormalnom.

smatram da je u klubu punom ljudi imala jedno 10 drugih opcija ponašanja, uključujući i to da zove policiju na prvi problem.

ponavljam, za mene je šutiranje čoveka na zemlji u glavu najbliže pokušaju ubistva.

i ujedno najjezivije.

 

pre svega zato što moje šire životno iskustvo uključuje i neke koji su od takvih udaraca preminuli.

tako da mi je ovo šaljenje strugackog mučno i debilno. ne radi se o tome šta će advokatska struka da kaže, nego da li se može živeti sa tim da si nekoga ubio.

 

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, Svemir Zeka said:

@Braća StrugackiPa, ne rešava se problem tako. 

 

Ti imaš neki potpuno drugi seting. Ovo o čemu ja pričam je drugo. 

 

Institucije često rade pravolinijski, ne stiže srećom ni izbliza sve u medije. Nemam pojma šta se ovde desilo i trudim se da dok ne čujem lično ne budem biased, to je moj lični problem i ne treba ničiji drugo da bude. 

 

ja polazim od vrlo jednostavne pretpostavke, niko ne sme da dira ženu, devojku

 

ako se usudi, sve je dozvoljeno

 

u jednoj situaciji mi je ćerka prijavila da je maltretira x lik

 

sačekao sam x lika posle škole i prišao - zdravo, čujem da si ti glavni tu i tu, imam problem pa da mi pomogneš - neko mi dira ćeru, neće da mi kaže ko, pa vidi ako možeš da joj pomogneš, znaš sa kim sam, neću ti ostati dužan, sve se završilo potpuno fino, niko više nije smeo A da kaže

 

u drugoj situaciji nisam imao opciju da budem pametan i tu nema razmišljanja, postoje procedure po kojima se postupa, što bi rekli ovi iz kontrole kvaliteta

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

 

ponavljam, za mene je šutiranje čoveka na zemlji u glavu najbliže pokušaju ubistva.

 

 

pa evo nautilus kaže nije najbliže, a ja bi moro bit i obuven dobro i zahleteti se i pogoditi par puta minimum. takva mi veština šutanja.

Link to comment
1 minute ago, Hermetico said:

pa evo nautilus kaže nije najbliže, a ja bi moro bit i obuven dobro i zahleteti se i pogoditi par puta minimum. takva mi veština šutanja.

Uopšte me ne zanima šta kaže zakon, pravo, ne zanima me da mi ti objašnjavaš tehniku šutiranja ljudske glave, kapiraš?

 

Ja govorim iz ljudskog ugla, iz ličnog ugla.

Sa osobama koje “krvnički” nogom šutiraju drugog čoveka u glavu ne želim da imam nikakva posla nikada.

 

Link to comment
10 minutes ago, Braća Strugacki said:

 

ja polazim od vrlo jednostavne pretpostavke, niko ne sme da dira ženu, devojku

 

ako se usudi, sve je dozvoljeno

 

u jednoj situaciji mi je ćerka prijavila da je maltretira x lik

 

sačekao sam x lika posle škole i prišao - zdravo, čujem da si ti glavni tu i tu, imam problem pa da mi pomogneš - neko mi dira ćeru, neće da mi kaže ko, pa vidi ako možeš da joj pomogneš, znaš sa kim sam, neću ti ostati dužan, sve se završilo potpuno fino, niko više nije smeo A da kaže

 

u drugoj situaciji nisam imao opciju da budem pametan i tu nema razmišljanja, postoje procedure po kojima se postupa, što bi rekli ovi iz kontrole kvaliteta

Vidi ovako: ti nastupaš iz pozicije oca koji brani dete, sad s ovim iskustvom a sa svojom ćerkom, sigurno ne bih išla nekog da bijem, ali u afektu i trenutnoj ugroženosti verovatno bih bila spremna na svašta. 

A sigurna sam da u slučaju sebe ni blizu ne bih tome uradila. Niti će bilo koji advokat žene koja trpi nasilje savetovati takve savete, 

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
2 minutes ago, pt 2.0 said:

Uopšte me ne zanima šta kaže zakon, pravo, ne zanima me da mi ti objašnjavaš tehniku šutiranja ljudske glave, kapiraš?

 

Ja govorim iz ljudskog ugla, iz ličnog ugla.

Sa osobama koje “krvnički” nogom šutiraju drugog čoveka u glavu ne želim da imam nikakva posla nikada.

 

Ja ne mogu to da ti objašnjavam jer ja to ne posedujem. Ali mislim da je više ljudski da neko ko je proživeo ovo napiše da je 'krvnički šutirao' (iako se ne ponosi), nego da napiše samo 'šutirao'. Što je baš lako mogla da uradi, ko će da proceni?

Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Vidi ovako: ti nastupaš iz pozicije oca koji brani dete, sad s ovim iskustvom sigurno ne bih išla nekog da bijem, ali u afektu i trenutnoj ugroženosti verovatno bih bila spremna na svašta. 

A sigurna sam da u slučaju sebe ni blizu ne bih tome uradila. Niti će bilo koji advokat žene koja trpi nasilje savetovati takve savete, 

 

Živimo kako živimo zato što niko ne brani nikoga kada je to potrebno. Nije ona njega napadala, nego on nju, Šta god da mu se desilo zbog toga, sam je kriv.

 

Ukoliko opis događaja nije tačan, onda povlačim sve što sam rekao.

  • +1 8
Link to comment
15 minutes ago, Hermetico said:

A kakve to ima veze s ovim, podseti me? To kad izađu na uviđaj, a ovde niko nije pozvan. Ako je dečko pretrpeo povrede - ne žuri im se.

 

 

Ima veze s mojim prvim postom. Kažeš da to piše na mrežama, pa ja verujem da će se time baviti nadležni organi. Ili neće, radi se samo o verovatnoćama. Uglavnom, pravna stvar, što se mene tiče. Ako smem da kažem?

Link to comment
Just now, Svemir Zeka said:

Ima veze s mojim prvim postom. Kažeš da to piše na mrežama, pa ja verujem da će se time baviti nadležni organi. Ili neće, radi se samo o verovatnoćama. Uglavnom, pravna stvar, što se mene tiče. Ako smem da kažem?

Smeš, nije ti ovo HATE topic da moraš da ćutiš i slušaš. :happy:

Link to comment
3 minutes ago, aram said:

 

tačan je, provereno. i ponavljam, nije mu prvi put. pri tome lik piše književne kritike u politici.

 

onda je dobro što se ne družim sa književnim kritičarima, završio bih u zatvoru

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...