Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

3 minutes ago, Svemir Zeka said:

Biće krivičnih prijava, ima dosta svedoka, verovatno će biti lekarskih nalaza, tako funkcioniše pravo

 

Edit. Vezano za priču.

Ja ne mislim da će biti krivičnih prijava, ni sa jedne strane.

Link to comment
1 minute ago, Hermetico said:

Šta si htela da kažeš prvim znakom... 

pa da sam u šoku da neko nekog na zemlji cipelari nogom u glavu.

ne vidim dobro, možda je pogrešan emotikon. 

Link to comment
6 minutes ago, Hermetico said:

Ja ne mislim da će biti krivičnih prijava, ni sa jedne strane.

Nisam sigurna, ako je to iznela u javnost. Ne moraju oni.

Ako ih privedu ili pozovu, (ne moraju privesti) na razgovor, biće neki postupak. Naročito ako se utvrde neke povrede.

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
1 minute ago, Braća Strugacki said:

mene je otac odavno učio da nikada ne sme da bude svedoka

 

žao mi je što ona nije imala odgovarajućeg učitelja

 

Ovde su se i svedoci mlatili.

 

A, i oni mogu igrati ulogu svedoka u eventalnom postupku. 

@nautilus, pomozi.

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
7 minutes ago, Svemir Zeka said:

Nisam sigurna, ako je to iznela u javnost. Ne moraju oni.

Ona njegove nema za šta da se boji, mimo da mu je izbila oko ili nešto tako. Mož odradi nešto uslovno, kontam, u najgorem slučaju. A ona neće podneti. A neće ni on jer bi onda podnele sve osobe muškog i ženkog pola koje je napadao, a napada svakodnevno maltene.

Edited by Hermetico
Link to comment
1 minute ago, Hermetico said:

Ona njegove nema za šta da se boji, mimo da mu je izbila oko ili nešto tako. Mož odradi nešto uslovno, kontam, u najgorem slučaju. A ona neće podneti. A neće ni on jer bi kontrapodnele sve osobe muškog i ženkog pola koje je napadao, a napada svakodnevno maltene.

Ceo slučaj je incident i dešava se u javnom prostoru, u kome učestvuje više osoba, tako da sudbina slučaja ne zavisi isključivo od volje njih dvoje.

 

Na stranu, sve što se evidentira na internetu, s imenima i prezimenima i mestom, teško da će proći bez informativnog razgovora. Policija po službenoj dužnosti može da/propisano je da podnosi prijave, pa se ide dalje i tamo nastavlja ili odbacuje. 

Link to comment

Pa zar nije razumnije i korisnije da se taj tip prijavi ako to stalno radi?

Da ga se prijavilo policiji te večeri čim je krenuo da pravi problem?


(i ko je taj tip uopšte? neki džoni racković za siromašne?)

Edited by pt 2.0
Link to comment

kako on nije dobio neke teške telesne povrede onda nema ni prekoračenja nužne odbrane ili tako nešto. nema tu nikakvog dela što se nje tiče.

 

on ima nedozvoljene polne radnje i ugrožavanje sigurnosti. 

  • +1 1
Link to comment

 

4 minutes ago, nautilus said:

kako on nije dobio neke teške telesne povrede onda nema ni prekoračenja nužne odbrane ili tako nešto. nema tu nikakvog dela što se nje tiče.

 

on ima nedozvoljene polne radnje i ugrožavanje sigurnosti. 

Zar nisu dovoljne batine s bilo.koje strane bez obzira na to da li su lakše povrede? Mislim i na ostale prisutne, njega prema njima i njih prema njemu.

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
5 minutes ago, Braća Strugacki said:

eto, ja lepo kažem da je ponekad u redu da se čovek šutira u vugla, što je struka i potvrdila

Pa kad reciml žene mužu opale šamarčinu koji ih je upravo umlatio, neretko dobiju sa sve njim prekršajne prijave, pa je malo neobično

Ili dobiju i one hitne mere, i zabranu prilaska

Provereno 

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
Just now, Svemir Zeka said:

Pa kad reciml žene mužu opale šamarčinu koji ih je upravo umlatio, neretko dobiju sa sve njim prekršajne prijave, pa je malo neobično

 

apsolutno nikada u životu nisam podigao ruku na nekoga prvi, prezirem nasilje

 

imao sam situaciju kada je jedan dečko pokušao da mi maltretira ćerku, tu nisam imao dilemu kako da postupim, mislim da ni dan danas ne sme da priđe blizu kraja u kome živimo

 

jebeš prekršajne prijave, koga zabole za to, bitno je da se problem reši

  • +1 3
Link to comment
6 minutes ago, Svemir Zeka said:

Pa kad reciml žene mužu opale šamarčinu koji ih je upravo umlatio, neretko dobiju sa sve njim prekršajne prijave, pa je malo neobično

Malopre si rekla krivične, msm da tu leži zec. Plus, po službenoj dužnosti ili muž oće da tuži, pa neka beleška kakosetozove?

 

@pt 2.0 Zavisi koliko jako nekog šutaš, ja ne znam šta nije jasno. 'Krvnički' je koliko jako pokušavaš. to se ne broji.

Edited by Hermetico
Link to comment

@Braća StrugackiPa, ne rešava se problem tako. 

 

Ti imaš neki potpuno drugi seting. Ovo o čemu ja pričam je drugo. 

 

Institucije često rade pravolinijski, ne stiže srećom ni izbliza sve u medije. Nemam pojma šta se ovde desilo i trudim se da dok ne čujem lično ne budem biased, to je moj lični problem i ne treba ničiji drugo da bude. 

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...