Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

ja sam isto razumela da je ona na kraju podnela krivičnu prijavu protiv lećića, i da je ta prijava odbačena.

 

a da je prvo bilo neko gnjecanje u kojoj je tužilaštvo po objavi filma kontaktiralo nju da dostavi dokaze, pa ona poslala film, pa tu bio skremblovan glas silovatelja, pa onda tužilaštvo reklo kako nije dostavila valjane dokaze, pa ona išla tamo da pita da li mogu da joj garantuju anonimnost, ali im je poslala sve što ima od snimaka u izvornom obliku itd.

ali to je sve iz gomile novinskih članaka, ne znam više šta sam gde pročitala.

 

mislim da je još 2020. kada je gostovala u pressingu kod jugoslava rekla da razmišlja sa svojim advokatima o krivičnoj prijavi.

ali mrzi me sve ponovo da gledam...

 

 

Link to comment
3 minutes ago, morgana said:

onda je moja greska. citala sam prelevica.

 

Mislim da nije tvoja greška nego novinarska a moja greška je što pod prijavom sam mislio objavu imena, editovo sam

Link to comment

mediji su govna, a tekst im se cesto razlikuje od naslova.

nije ona podnosila prijavu cim advokat tako kaze, bilo bi besmisleno da laze za to. 

od filma naovamo ocekuje da tuzilastvo pokrene proces po sluzbemoj duznosti.

  • +1 1
Link to comment

Што се тиче гоњења по службеној дужности, поента је да та дела тужилаштво гони, без обзира како дозна за њих - полиција, пријава оштећеног, пријава трећег лица, медији. 
 

Постоје још и дела која се гоне по предлогу - гони их тужилаштво али мора да има предлог оштећеног, и она која се гоне само по приватној тужби. 
 

Тужилаштво када добије пријаву о неком догађају може да закључи да нпр. нема убиства у покушају већ тешке телесне и да гони за тешке телесне, значи не обавезује га квалификација коју је, евентуално, дао онај који пријављује. Ако закључи да нема ниједног дела које се гони по службеној дужности (чак и ако има дела која се гоне по приватној тужби) онда одбацује пријаву.

  • +1 3
Link to comment
14 hours ago, francuski sobar said:

Meni je žao što vidite zlu nameru ali ona je rekla da je pomišljala na smaoubistvo a suicidalni momenat je obeležje skoro isključivo posttraumatskog stresnog sindroma kod žrtava  prroživljenog seksualnog nasilja u adolescentskom i ranijem periodu. 

 

 

Ja stvarno ne znam na osnovu čega ti ovo možeš da tvrdiš. Tema PTSD jeste deo moje struke i kompleksnija je od ovoga. Je l' se baviš profesionalno psihičkim poremećajima?

  • +1 5
Link to comment
5 hours ago, Pixie said:

 

Ja stvarno ne znam na osnovu čega ti ovo možeš da tvrdiš. Tema PTSD jeste deo moje struke i kompleksnija je od ovoga. Je l' se baviš profesionalno psihičkim poremećajima?

 

Ne nisam i stvarno ne treba na ovom forumu o tome, i ogradio sam se očito nedovoljno i pre i posle, preneo sam nestručno deo priče sa kompetentnijom osobom pošto drugi veći povod za moj utisak iz posta pre toga tek nije za javno razmatranje, poslaću ga na PP jer me intersuje tvoje mišljenje.

Link to comment
  • 3 weeks later...
5 hours ago, Filozof manijak said:

Poligraf proš'o...cmok

 

Sto bi rekao Lane: "nije Leka sigurno neko ko je bio u situaciji da ženama otima ljubav"..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...