Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

2 hours ago, pt 2.0 said:

koje ovo? možeš li, molim te, biti konkretniji?

 

@duma

@francuski sobar

da li ste odgledali integralni insajderov intervju sa danijelom štajnfeld? 

 

 

Nešto malo ali sam čito transkripte i izvode gde god su bili, ne sećam se baš detalja, mislim da ih nešto nije ni bilo. Da li treba da pogledam zbog nekog opšteg utiska, ili nekog posebnog dela?

 

 

Link to comment
18 minutes ago, francuski sobar said:

Da li treba da pogledam zbog nekog opšteg utiska, ili nekog posebnog dela?

nije pod moranje da se gleda, samo me zanimalo na osnovu čega si (sve) formirao svoje utiske.

ja sam nakon odgledanog tog intervjua ženi poverovala.

Link to comment
8 minutes ago, pt 2.0 said:

nije pod moranje da se gleda, samo me zanimalo na osnovu čega si (sve) formirao svoje utiske.

ja sam nakon odgledanog tog intervjua ženi poverovala.

 

Pa i ja sam :D

I bez gledanja nego samo na osnovu čitanja, gledanja lečićeve bedne odbrane, posebno onog audio snimka plus još merima... da sad ne ukazujem na svoje postove.

 

I svo vreme sam ukazivao da je slučaj teško dokaziv ako je tog kontakta bilo a kojeg lečić tumači na jedna način a danijela na drugi i razumeo bih svaku presudu pa i pogrešnu alli ponajviše me audio snimak tu uverio da je nečeg bilo i da je to što je bilo odgovara njenoj verziji. Mislim oni jesu ljudi iz sveta filma a neki scenarijo da je to nameštaljka se čitanjem skripta mi se činila onaki previše filmski. naivno.

 

Tu me iznenadila Lečićeva reakcija da to nije bio obostrano dobrovoljni seks nego da seksa ni bilo čega sličnnog nije ni bilo. Pa jebote ovo je sad mislim se povoljnije za Danijelu, samo treba dokazati kontakt tog dana i njegova verzija je odmah manje uverljiva. Mislim onako amaterski znam da je prošlo dosta godina i da možda nema logova sa poruka i lokacija, otkud znam mođda i ima ili nekih profi metoda u takvim situacijama, prepoznavanje detalja sa mesta dešavanja, prepoznavanja obrasca njegovog ponašanja itrd... da ne lupam sad. Ali vidi vraga prijava pada kako se piše već ne najelementarnijoj tački da inkriminisanog kontakta nije ni bilo u navedenom danu, mestu  i vremenu. Voleo bih stvarno da vidim to objašnjenje tužilaštva ali tek tu mi više onako iz razočarenja što time padaju i moja očekivanja imam želju da krivim nju dal zbog gluposti ili zbog neiskrenosti.

 

Sad mi i ta priča oko njenog prioritetne fokusiranosti na filmsku eksploataciju slučaja, gde loši ljudi (na groženje onih dobrih) odmah vide samo budžete, fondove, festivale, nagrade, slavu, karijere  i lobijee, imam osećaj da sad pomalo počinjem da podržavam loše ljude. Ja ko ja nisam bitan ali ako se to još nekom desi onda ima one štete o kojoj smo pričali.

 

Ali ajde ko jednom bude zvanično proglašena krivcem, mislim da imam dobro opravdanje za nju.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
25 minutes ago, čekmeže said:

Kako na osnovu čega, ko ga čita na forumu očekuje takav stav.

 

Kakav stav aj  baš me interesuje :D


edit:

 

u stvari ako si neko sa sporta i ne moraš, ne interesuje me :happy:

 

Edited by francuski sobar
Link to comment
25 minutes ago, pt 2.0 said:

Molim?!

 

E aj nemojmo o meni još na topiku o manijacima, neprijatno mi je

 

Nego nešto razmišljam možda nisam ukapirao što si me u stvari  pitala, možda si mislila zašto mi je prvi utisak o Danijeli negativan. Sećam se vrlo dobro tvog sličnog posta još davno uisred najvećeg odijuma protiv Leke, koja si prva rekla da nešto kod danijele nije čisto ali da to ni najmanje ne treba da utiče na mogućnost da je silovanja bilo. Sećam se da je taj post preobratio i skeptika Koksija lol a ja ga nisam lajkovo samo zato što se stidim lajkovati. Tako da ga nisi morala neki dan ponoviti što se mene tiče. Pa evo razmišljam o tom mom prvom utisku, gledam sad malo taj intervju i vrlo je uvereljiv, mada sam slučaj i kontekst konkretno spominje tek u par rečenica ostalo je uopštena i doduše vrlo pametna priča o problemima s kojima se susreće silovana žena. Lično mislim da ona vrlo dobro poznaje seksualno nasilje i da ga je iskusila u mmnogo većoj meri nego što je sam ovaj slučaj, ne bih trebo to da radim ali ne bih se iznenadio da iskustvo seže i u detijstvo i vezano je za bliske osobe, na kraju krajeva i poruke koje dobija su nasilje.

 

Ali moj prvi utisak je od godinu pre kad je izaao onaj dokumentarac i kad se nije znalo ko je silovatelj, bio je onaj gde počinje "Juče se dogodilo nešt strašno...." i ja tu prekinem i kažem ja nju više neću gledati, isto ko što sam reko i za Milenu. Nije da me ne bi omađijale lepotom lol nego što mi takve ispovesti izazivaju negativan transfer jel osetim neki momenat nepotrebne glume i dramatizacije, koji je tako čest i kod najiskusnijih i najboljih glumaca (ko to dobacuje Rade Šerbedžija) prosto izgleda da je glumački reflex da i kad govore najbolje i najiskrenije stvari da to mahinalno rade kao kroz neku ulogu. Druga stvar je što imam nerazumevanje za sve to video blogiranje i zapisivanje, nekao mi to nije ko intimni dnevnik već stalno visi u vazduhu da se taj nekom obraća i da u stvari jeste namenjen nekoj sadašnjoj ili budućoj publici. Možda je to uobičajeno kod ovih danas mladih, meni je strano. Tako da sam reko aj da ne gledam i ne slušam ove žrtve više da mi ne utiču na percepciju, više onako za njihovo dobro a a tako sam i napiso već.

 

Link to comment

jadan covek, jos ste mu prishili i 'silovanja' u naslovu topika a on je navodno pocinio samo jedno a za navodno drugo je bio meka srca i nije hteo vise cim je zrtva povratila. 

svako je nevin dok se ne dokaze da je kriv, mozda samo voli da grab by the pussy.

  • Tužno 1
Link to comment
28 minutes ago, francuski sobar said:

Lično mislim da ona vrlo dobro poznaje seksualno nasilje i da ga je iskusila u mmnogo većoj meri nego što je sam ovaj slučaj, ne bih trebo to da radim ali ne bih se iznenadio da iskustvo seže i u detijstvo i vezano je za bliske osobe, na kraju krajeva i poruke koje dobija su nasilje.

lično mislim da je ovo jedan od najogavnijih postova koje sam ikad pročitao na ovom forumu

  • +1 4
Link to comment

Meni je žao što vidite zlu nameru ali ona je rekla da je pomišljala na smaoubistvo a suicidalni momenat je obeležje skoro isključivo posttraumatskog stresnog sindroma kod žrtava  prroživljenog seksualnog nasilja u adolescentskom i ranijem periodu. Ali da ne treba o tome to je fakat i sam sam to napiso, držimo se samo slučaja koji evo samo što nije ozvaničeno da više nije slučaj.

 

 

 

 

 

Edited by francuski sobar
  • -1 1
Link to comment
6 hours ago, francuski sobar said:

 

Druga stvar je što imam nerazumevanje za sve to video blogiranje i zapisivanje, nekao mi to nije ko intimni dnevnik već stalno visi u vazduhu da se taj nekom obraća i da u stvari jeste namenjen nekoj sadašnjoj ili budućoj publici. Možda je to uobičajeno kod ovih danas mladih, meni je strano. Tako da sam reko aj da ne gledam i ne slušam ove žrtve više da mi ne utiču na percepciju, više onako za njihovo dobro a a tako sam i napiso već.

 

Da ne zvucim kao metuzalem, no meni se taj napredak tehnike svidja. Svako je u prilici da predstavi neki sadrzaj, ponekad i neprijatan, no cesto neophodan. U ovom slucaju je to posebno bitno, jer se radi o osetljivoj temi, gde je zrtvama vecinom tesko da govore o tome. Takodje, posto od procesa ocigledno nece biti nista, dobro dodje i kao upozorenje drugim devojkama/zenama na potencijalne predatore (posebno ove koji su zasticeni kao beli medvedi).

Link to comment
On 6.8.2021. at 12:03, Hermetico said:

Napiši joj to, da zna. Ne daj da žena živi u zabludi.

 

 

 

 

Tjaah, ne znam zašto misliš da bi imao problem da joj to napišem/kažem kad bi došli u hipotetičku situaciju da razgovaramo o tome. 

Mada ne mislim da bi joj razbio zabludu, mislim da je njoj manje više pucao prsluk da izvede Lečića pred lice pravde, nego da je iskoristila situaciju oko Mike Aleksića da se (samo)promoviše. 

 

Ne samo da je smoking gun dokaz uništila montiranjem, nego je isplivala i priča kako se sa Lekom ortačila (najblaže rečeno) da bi joj ovaj završio papire što ne samo da joj obara slučaj nego šalje potpuno pogrešnu poruku da ipak može da se posao zavši preko ortačenja™. 

 

Na više načina se ona usrala u temu zlostavljanja žena u Srbiji. 

 

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, francuski sobar said:

E aj nemojmo o meni još na topiku o manijacima, neprijatno mi je

ne pišem o tebi nego o tome da čekmeže piše nešto što nema nikakve veze sa mojim pitanjem, koristeči to kao priliku da izjavi šta misli o tebi.

tako da - ili nek čita postove sa razumevanjem, ili nek bude dovoljno korektan da se obrati direktno onom o kojem ima nešto da kaže

 

8 hours ago, francuski sobar said:

Nego nešto razmišljam možda nisam ukapirao što si me u stvari  pitala, možda si mislila zašto mi je prvi utisak o Danijeli negativan.

ne. bukvalno sam pitala odakle si se informisao, jer  vidim da ni ono sa godinama nisi znao, a to smo (valjda?) raspravili i ovde na temi (možda i nismo, da ne kopam sad, ali svakako onaj ko je pomno pratio slučaj mogao je da te detalje pravilno sazna). prosto me je zbunilo to što si fragmentarno informisan, i zanimalo me je da čujem da li si taj - za formiranje mog utiska o stvari presudan - intervju video. ne mislim na skraćenu verziju, nego baš na integralnu.

 

8 hours ago, francuski sobar said:

Sećam se vrlo dobro tvog sličnog posta još davno uisred najvećeg odijuma protiv Leke, koja si prva rekla da nešto kod danijele nije čisto ali da to ni najmanje ne treba da utiče na mogućnost da je silovanja bilo.

ne znam tačno šta sam napisala tada, ali moj prvi snažan utisak (nevezan za celu priču o silovanju) bilo je čuđenje što osoba koja je odabrala izražavanje (emocija, stanja, karaktera) na srpskom jeziku kao profesiju tako čudno (da ne kažem loše) govori srpski jezik. zapravo mi je sve vreme delovala kao neko kome je maternji jezik engleski, pa je posle naučila srpski, jer ona fraze prevodi na srpski u duhu engleskog jezika (nekoliko puta kaže "ja nisam bila verovana" (engl. I was not trusted) ili "ja ne bih bila verovana" želeči da kaže "meni se ne bi verovalo"... neko mi je na temi mislim rekao da je njen maternji jezik slovački, ali wtf utisak (da neko preuzme engleski koji govori na dnevnoj bazi svega nekoliko godina toliko da pregazi jezik koji govori daleko duže i koji joj je alat za rad i deo primarnog obrazovanja) je nešto čega nikako ne mogu da se otresem dok je slušam. ne bih ulazila dalje u to šta mi taj utisak govori, jer mislim da nema veze sa silovanjem, odnosno preživljavanjem traume.

 

8 hours ago, francuski sobar said:

ostalo je uopštena i doduše vrlo pametna priča o problemima s kojima se susreće silovana žena. Lično mislim da ona vrlo dobro poznaje seksualno nasilje i da ga je iskusila u mnogo većoj meri nego što je sam ovaj slučaj, ne bih trebo to da radim ali ne bih se iznenadio da iskustvo seže i u detijstvo i vezano je za bliske osobe, na kraju krajeva i poruke koje dobija su nasilje.

ja mislim da je ona sigurno iskusila seksualno nasilje i traumu, kao i disfunkcionalnost posle toga. i kad kažem ja mislim, zapravo kažem ja prepoznajem, ili mogu da osetim ono o čemu ona govori u intervjuu. kao dete sam doživela susret sa manijakom u školskom dvorištu (delu dvorišta koje je kao mini park), a onda i strog nastup učitelja da "prestanem da plačem" jer uznemiravam drugu decu i jer se ništa strašno nije dogodilo. ja kojekakvih strahova nisam mogla da se oslobodim u intenzivnoj meri sigurno par godina. a nije mi se desilo silovanje.

ne bih se usudila da kažem ovo boldovano jer nisam kvalifikovana.

 

 

8 hours ago, francuski sobar said:

Ali moj prvi utisak je od godinu pre kad je izaao onaj dokumentarac i kad se nije znalo ko je silovatelj, bio je onaj gde počinje "Juče se dogodilo nešt strašno...." i ja tu prekinem i kažem ja nju više neću gledati, isto ko što sam reko i za Milenu.

nisam gledala taj film, ni u celini ni u detaljima.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...