Jump to content
IGNORED

Branislav Lečić - silovanja


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

 

37 minutes ago, ultra plasticni said:

Ovo je toliko lose bilo iskonstruisano da se granici sa ociglednom zlonamernoscu.

 

Leka je najmanje djubre, dzukela, lazni seksualni predator i manipulator, ali silovatelj ispada da nije

 

Što bi reko Džoni ne želim vjerovati u to. Možda samo zato zbog mog osećaja svo vreme i govorenja otpočetka i dalje mislim da je on kriv u ovom slučaju ali Imam pravo da se ne složim  da su zvanični ili prateći repertoari filmskih festivala najbolji mesto i način za njenu borbu jer je konkretan slučaj zagubljen u uopštenom konceptu osude zlostavljana kao takvog a pritom proizvod može da bude zanatski loš i neuverljiv.

 

 

 

 

 

Link to comment

Problem kod "javnih sudjenja" nije samo narusavanje pretpostavke nevinosti, vec sto svaka fufa ima misljenje kojim zagadjuje javni prostor, pa i kad se to misljenje plasira samo u nekim pos kruzocima, koje mora da se podeli dalje radi opste bljutavosti.

Da li je ona kul persona ili neka blazirana osoba, koja je eto, silovana? Ili, njen celokupan nastup je nekako bez veze, mogla je to bolje, sa stilom, da obavesti javnost o svom statusu zrtve.

WTF?!

 

Link to comment
4 hours ago, Hermetico said:

Da zaključimo: silovana žena

...  ne bi trebalo da prihvati pare, ili usluge, od silovatelja, bar ja tako mislim. Uzdržao bi se od osude, ali ne bih promovisao takve slučajeve . 

Link to comment
3 hours ago, duma said:

...  ne bi trebalo da prihvati pare, ili usluge, od silovatelja, bar ja tako mislim. Uzdržao bi se od osude, ali ne bih promovisao takve slučajeve . 

Misliš da je to moralno pogrešno, ili kako? Ja ne vidim što nije fer da ona bude đubre prema njemu. Nakon što je nekog sliovao, on je kriv za sve što mu se desi u svrhu isterivanja slučaja (u zakonskim okvirima). Što ne sme da koristi njegovu pomoć da ga sjebe i/ili pomogne sebi, ako policajac koji ga istražuje (kome nikakvo zlo nije učinio) sme da ga majndfakuje da bi ga uvatio u laži?

 

Zamisli tek u borbi protiv korupcije - tužilac ili policajac istražuju svoje kolege, rade sa njima svakog dana, prisluškuju ih istovremeno, na kraju ih hapse. Sasvim legitiman i jedini način, iznutra. Kako je inače mogla da dobije ikakav dokaz da se pokrene parnica, da ga pandur zove telefonom da ga pita da li je silovao? Sjebala ga kolko je mogla, svaka čast gospođice.

 

Kad nekoga siluješ usro si mu se u život najstrašnije moguće. Trauma je velika i retko se rešava do kraja. Postoji čitava literatura o teškoćama nalaženja partnera posle silovanja, formiranja normalnih odnosa. Nema novca i popularnosti koja može da nadoknadi toliki gubitak poverenja u ljude koji ti oblikuje život u najboljem slučaju na duže vreme.

 

Tako da ne verujem u samopromociju, pre će biti da rešava svoju traumu pomaganjem drugim ljudima sa sličnim problemom. Grupe podrške žrtvama silovanja po pravilu vodi jedna žrtva i jedan terapeut, dosta je uobičajeno da žrtve rade sa drugim žrtvama. Naravno da od toga imaju koristi, mentalne a nekad i finansijske jer se nekad taj rad plaća. 

 

Inače se humanitarni rad često plaća, što ne znači da nije od koristi. Često je to jedini način da se ljudi posvete koliko treba. I naravno da nisu svi u tom poslu anđeli, kao i svakom drugom. 

 

Dobro je dok može da se pravi šteta u nekom polju, najgore je kad nema niže pa možeš samo da ubodeš gde treba ili da ostane isto. Uvek mi je bilo najtužnije kad mi kažu 'radi kako znaš i umeš, ne možeš da napraviš gore od ovog sad'. A nisam jednom to čuo i stvarno je tako bilo.

 

Jebigabože, trtemrte...

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Hermetico
  • +1 7
Link to comment
5 hours ago, April said:

Ako Lečića izuzmemo kao naružnije ostarelog patetičnog gmaza koji je hodao zemljom i sa kim ne bih seo za isti sto taman da mi je upravo izvukao Jaguara na lutriji, Mika Aleksić je zanimljiv i kvalitetan sagovornik, čije arhive na YT otkrivaju obrazovanog i duhovitog tipa.

 

Pa ipak, NO MEANS NO je tanka crvena linija iza koje je besmisleno raspravljati da li je Mika šarmantan, Danijela guska, itd. Iza te linije više ništa nije važno i molio bih da krivce i žrtve više uopšte ne stavljamo u takav kontekst.

 

Hoćeš da kažeš da postoji osnovanja sumnja da me žensko opet napravilo volom? :sad:

 

 

Šalim se, naravno da si u pravu i jedini ispravan stav je da se prepusti nadležnim institucijama da rade posao u miru ali sumnjati u taj proces je isto tako legitimno jer znamo gde živimo. Opet s druge strane i da ne živimo gde živimo mislim da je skroz ljudski razumljivo da se o slučaju ima mišljene i  da se navija za ovu ili onu stranu isključivo na osnovu utiska koji ostavljaju akteri  pogotovo u uslovima nedostatka detalja iz istrage i da to samo nema nikakvu težinu niti treba da ima ima ikakav uticaj ni na šta pogotovo ako se iznosi u nekim zatvorenim krugovima. Često nisam ali par puta jesam napomeno da me se ne uzima za ozbiljno kad kenjam o ovim slučajevima pogotovo što izgleda da umem žešće da omašim u proceni.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
40 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Од када то?

 

I meni bilo sumnjivo noćas pa izguglam i prvi hit kaže Tintor advokat Milene da silovanje ne zastareva, posle opet negde nađem može biti 5, 15, 30 godina kao zovisi od težine dela i zaprećene kazne ali uglavnom piše 10 godina, ali aj ko velim možda se tu stvarno nešto menjalo bolje da neko potkovaniji.


Nego, kad me već krenula da nagriza debela crvina sumnje po prvi put malo ozbiljnije razzguglam šta se zna a šta ne. Pošto se već pt2.0 dala  zbog prstrasnosti razrešiti sa predmeta :). I tu vdim da ova moja neželjena  saznanja od pre neki dan nisu nikakva insajderska ekskluziva, nego nešto što se od početka piše uglavnom po opskurnim i tabloidnim portalima. Jebiga ne pratim, jedini mi izor dosad bilo ono što neko napiše na forumu. Tu otkrijem i portal razotkrivanje.ba koji vrlo agilno raskrinkava te natpise i vidim često natera i izvor vesti da objavi pokajničke demantije, doduše ne znam na koju foru im to uspeva. Između ostalog nađem i za ovo oko godina što me i naj interesuje jer većina ostalog je onako na prvu zlonamerni i nedokazivi trač osim možda onog oko fluidne lokacije zločina. Kakogod, piše tu:

 

Spoiler

https://raskrinkavanje.ba/analiza/sudenje-zrtvi-medijski-linc-danijele-stajnfeld

 

"Štajnfeld, također, nikada nije izjavila da je silovana “2005. godine kada je imala 21 godinu”. Radi se o spajanju njenih izjava o preživljenom silovanju sa potpuno nevezanim podacima iz njene biografije, koji su isticani u medijskim izvještajima iz augusta 2020. godine. Naime, u vrijeme prikazivanja njenog dokumentarnog filma, mediji su pisali o slučaju Danijele Štajnfeld, često uz podsjećanje da je 2005. godine glumila u filmu “Ivkova slava” i da je tada imala 21 godinu.
...
Dakle, u članku Republike su se te dvije potpuno različite tvrdnje, na vrlo manipulativan način, spojile u jednu."

 

Pa jebemliga kao ima smisla i vidim apostrofiran je opet neki tabloid ali samo da pokažem (više u svoju odbranu) da sam kod juečaršnjeg guglanja isključivo koliko toliko relevantne medijie gledao, zaboravih jedino Danas spomenuti

 

Spoiler

https://www.danas.rs/drustvo/insajder-snimak-razgovora-glumice-danijele-stajnfeld-i-branislava-lecica-koji-je-dostavljen-tuzilastvu-audio/

 

"Govoreći o filmu, ona je ispričala da ju je kada je imala 21 godinu seksualno napastvovao moćnik iz filmske industrije, ne otkrivajući njegov identitet, ističući da bi, u tom slučaju, ceo fokus filma bio na tome."

 

https://rs.n1info.com/vesti/nova-rs-stajnfeld-otkrila-visem-tuzilastvu-da-ju-je-silovao-branislav-lecic/

 

"Glumica je ispričala da je bila silovana kada je imala svega 21 godinu, zbog čega se, kako je govorila, i preselila u Ameriku. Ona je u dokumentarcu “Drži me čvrsto” rekla kako ju je silovao jedan moćnik iz domaće filmske industrije, čije ime nije želela da otkriva."

 

https://www.glasamerike.net/a/insajder-glumica-danijela-štajnfeld-otkrila-da-je-silovao-glumac-i-političar-branilsav-lečić/5824204.html

 

"Glumica Danijela Štajnfeld je ranije u javnosti govorila da je, kada je imala 21 godinu, silovao "moćnik" iz filmske industrije u Srbiji, ali nije otkrila o kome je reč."

 

https://www.slobodnaevropa.org/a/31163614.html

 

"Kako je otkrila u dokmentarnom filmu "Zaceli me" koji je premijerno prikazan prošle godine na filmskom festivalu u Sarajevu, ona je otkrila da je silovana pre devet godina, kada je imala svega 21 godinu. Zbog toga se, kako je navodila, preselila u Ameriku"

 

itd...

 

plus sam se pritom ogradio da je moguće pogrešno prenošenje, ali opet ne verujem da bi ozbiljne novine prenosile tabloide. Pre će biti da je, znajući stanje u novinarstvu,  neko prvi napravio nenamernu grašku ostali po automatizmu sledili.

 

Nego interesuje me ako pravnici mogu da objasne. Ako ne prođe žalba na toj apelaciji jeli ide neko detaljnije objašnjenje javnog tužioca ili koga god zašto je prijava odbačena ili je to samo ono nema osnove i to mu je to?

Da li to onda podrazumeva da uz to što je Lečić nevin, da ako mu se nadigne da brani ukaljanu čast i reputaciju pa da tuži Danijelu, da je ona po tom činu automatski krivac ili mora da bude neko dokazivanje zle namere ili čega već?

 

Link to comment

Не застаревају дела за која се може изрећи доживотна казна затвора. То су тешко убиство (значи не убиство), а силовање само ако је као последица наступила смрт или је силовано дете, дакле особа млађа од 14 година.

 

Додатно, ово се односи само на дела која су извршена после ступања на снагу последњих измена Кривичног законика - децембар 2019. У кривичном праву се закон може ретроактивно примењивати само када је повољнији по окривљеног. 

  • +1 2
  • Hvala 3
Link to comment

Promaklo vam je da je lažljivica optužila Lečića u izjavi datoj za Insajder javno objavljenoj 22. marta - 223...

Potemkinovo selo koje i jači povetarac može da oduva - Belgrade Waterfront/BW - 223...

 

9aVBRuE.jpg

Lažov daje intervju u Briselu ispred broja 223

 

Optužnica protiv Belivuka ispisana na 322 strane itd, itd...

 

8kElDyE.jpg

  • -1 3
Link to comment
6 hours ago, Hamlet Strašni said:

Не застаревају дела за која се може изрећи доживотна казна затвора. То су тешко убиство (значи не убиство), а силовање само ако је као последица наступила смрт или је силовано дете, дакле особа млађа од 14 година.

 

Додатно, ово се односи само на дела која су извршена после ступања на снагу последњих измена Кривичног законика - децембар 2019. У кривичном праву се закон може ретроактивно примењивати само када је повољнији по окривљеног. 

Na interval zastarevanja drastično utiče i to da li je prijavljeno odmah, ako sam dobro razumeo šta tamo piše. Otprilike duplo, 30 vs 15 godina. 

Link to comment
On 6.8.2021. at 14:27, ultra plasticni said:

Ovo je toliko lose bilo iskonstruisano da se granici sa ociglednom zlonamernoscu.

 

koje ovo? možeš li, molim te, biti konkretniji?

 

@duma

@francuski sobar

da li ste odgledali integralni insajderov intervju sa danijelom štajnfeld? 

 

Edited by pt 2.0
Link to comment
51 minutes ago, Hermetico said:

Na interval zastarevanja drastično utiče i to da li je prijavljeno odmah, ako sam dobro razumeo šta tamo piše. Otprilike duplo, 30 vs 15 godina. 

15 je relativna zastarelost. Ako se ništa ne radi u roku od 15 godina od događaja, krivično delo zastareva. Taj rok se resetuje svakom konkretnom radnjom. Posle 30 godina svakako zastareva.

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, Hamlet Strašni said:

15 je relativna zastarelost. Ako se ništa ne radi u roku od 15 godina od događaja, krivično delo zastareva. Taj rok se resetuje svakom konkretnom radnjom. Posle 30 godina svakako zastareva.

Hvala, znači mi da razumem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...