Jump to content
IGNORED

Слава код Срба


slepa živana

Recommended Posts

1 hour ago, jms_uk said:

Ja do juce nisam nikad ni cuo.

За Алемпија Столпника, poznatijeg kao Бандераш? :ohmy:

 

Da ne bi jednog od ovih dana/meseci ucestalijih korona poziva, ono ko je, ko nije, ko ce tek nedajboze i Свети Алемпије, da zapati koronu, ne bih se ni ja setio.

Da mi jedan нећак, синовац tačnije, u razgovoru ne rece 'pa danas ti slava konju jedan...' :fantom:

Link to comment

I taj Alempije, danas bi na twitteru i inim mrežama bio ismejan kao poslednja budala koja džedži na nekom menhiru.

 

A onomad - sveti čovek.

O tempora, o mores!

Link to comment
9 hours ago, MocaVukotic said:

Wimbldon moze da bude samo djurdjevdan, najmasovniji je, ima najvise publike, pada tu negde kalendarski, blizu je, a ima i najveci nagradni fond, prase! 

jagnje, majka mu stara

Link to comment
11 hours ago, MocaVukotic said:

Wimbldon moze da bude samo djurdjevdan, najmasovniji je, ima najvise publike, pada tu negde kalendarski, blizu je, a ima i najveci nagradni fond, prase

veliko nepoznavanje slava i menija na istima.

The Djurdjevdansko jagnje je nesto sto se mesecima iscekuje. toliko, da su cak i ateisti uranak namontirali za prvi maj zbog jagnjeta.

prolece, mlado jagnje+ mladi lukac i sta covek vise da pozeli.

jedini maler u svemu je to da ne poznajem nikoga da slavi djurdjevdan :(

  • +1 1
Link to comment

nije to baš tako isključivo, osim kod muslimana :sleep:  na onim đurđevdanima s kojima imam kontaknta, standardno je prase. konkretno Loznica je u pitanju. u boljim kućama ima i jagnje,  ali nigde nema da nema prase

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, namenski said:

За Алемпија Столпника, poznatijeg kao Бандераш? :ohmy:

 

Da ne bi jednog od ovih dana/meseci ucestalijih korona poziva, ono ko je, ko nije, ko ce tek nedajboze i Свети Алемпије, da zapati koronu, ne bih se ni ja setio.

Da mi jedan нећак, синовац tačnije, u razgovoru ne rece 'pa danas ti slava konju jedan...' :fantom:

 

Aj, aj, aj...

Uvredi me sada.

 

14. septembar po Gregoriju, Sv. Simeon Stolpnik, banderas.

 

Polovina septembra, obicno prijatno vreme, moze da se sedi napolju, sto  smanjuje nervozu.

 

Link to comment
22 hours ago, gospa buba said:

kolko je redak alempije? mozemo bit familija :hihi:

sent from bubamoto
 

Moja tazbina slavi. Nisam pre toga ni znao da postoji.

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

Aj, aj, aj...

Uvredi me sada.

 

14. septembar po Gregoriju, Sv. Simeon Stolpnik, banderas.

 

Polovina septembra, obicno prijatno vreme, moze da se sedi napolju, sto  smanjuje nervozu.

Zajebi, moj svetac je tehnicko lice banderaš... :D 

Pominje ga i Gibons :sleep: po tome sam ga se i ja setio kada mi ga je sinovac onomad pomenuo...

A i zimska je slava, dobro se secam, islo se kod dede u selo, sreca pa je moj matori bio zaludjenik za džipove, uvek se neki sredjivao, pa se nekako izguravalo, svi umotani do preko nosa, planina, džip bez cerade, sneg veje...

Septembar, svasta... :sleep:

 

Vidi ti to malo bolje oko tvog Simeona Stolpnika...

Link to comment
12 hours ago, renne said:

ko još jede krompir naSlavi

 

Sta znam, slabo idem na slave, to jest uopste ne idem... Prijatelji ili ne slave ili slave u krugu porodice kao i ja. Nego sam van konteksta odgovorio na pitanje:

 

Quote

prolece, mlado jagnje+ mladi lukac i sta covek vise da pozeli.

 

Edited by JozoMujica
Link to comment
11 hours ago, Facundo Orellana said:

Moja tazbina slavi. Nisam pre toga ni znao da postoji.

 

Da ti nije tazbina iz okoline poteza Novi Bečej - Kekenda?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...