Jump to content
IGNORED

Слава код Срба


slepa živana

Recommended Posts

On 24.12.2020. at 1:20, ObiW said:

Ja znam tri familije koje slave, ti si četvrta.

Ja sam peta, a bogami i šesta - buduća supruga se onomad prilično zbunila kad je prvi put bila do mene na gajbi i videla Alimpija na zidu, u fazonu "šta će tebi moja ikona, jel to neka fora da me smuvaš".. Paničnim preslišavanjem smo došli do zaključka da nismo rod bar do čukundeda - ostalo je istorija... Uostalom, ko ne bi pao na "čuj, šećeru, prezime možeš da promeniš, slavu ne moraš" muvanje? 😁 

 

Inače ga ne bih brojao u Grand Slam, iako mi se taj narativ jako dopao; pre u neki 1000-series, manjeg nagradnog fonda, a duge tradicije, tipa Sinsinati, ili još bolje u Olimpijski turnir.

Link to comment

Mratindan kod mene (uvek smo samo obeležavali uz porodični ručak, bez popa, sveća, ikona i sličnog, manje-više svi ateisti). Van šire familije ne znam nikog ko slavi Mratu. 

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, nautilus said:

Sveti Stefan ;D

 

Uvek mrsna slava, cisto da nastavimo tovljenje posle NG i Božića. 

 

Kod mene Sveti Ignjat, uvek posna, i to dan posle 1. januara, zato je valjda nikad i nisam dozivljavao kao gozbu. :D

Link to comment
Nek se javi neko ko slavi Sv. Savu (al ne onog školskog)
 
venchani kum. novi vernik. ako uopshte.


[mention=1724]tolaa[/mention]. sveti mrata - sneg do vrata hihi.gif

sent from bubamoto



  • +1 1
Link to comment

moja slava sveti luka, ovde noc vestica. taman podelim deci bonbona i cikolada i skupi se nas nekoliko na veceru. okitim kucu, izdubim tikvu, nekad i dve, bude zabavno. jedne godine zaboravio da kupim slatkishe pa se svi napravili na karakondzule i plasili decu kad pozvone. bila dobra zabava. od tradicionalnog uvek pravim zito sa slagom za dezert. od mene dosta.

 

inace, slavu slavio stric pa mu preuzela cerka. slave i luku i nikolu (zetova slava) al najuze. ona ima dve cerke, cenim da ce zenska linija nastaviti tradiciju. sto je super. :D

 

Link to comment
4 hours ago, nautilus said:

Sveti Stefan ;D

 

Uvek mrsna slava, cisto da nastavimo tovljenje posle NG i Božića. 

jel ona uvek mrsna, bez obzira na sredu i petak, zbog bozica?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...