Jump to content
IGNORED

Tenis - opšta tema za sve sezone


Jumanji

Recommended Posts

On je Rafi do groba zahvalan zbog pomoci koju su mu pruzili na akademiji i prosto oseca strahopostovanje prema njemu. 

Kad je osvojio prvu titulu 2020 u Buenos Airesu izjavio je:

 

It’s a great place if you want to be a professional tennis player. The Academy has helped me a lot with the coaches and everything else, as well as Rafa himself. He is very involved in my tennis and my career, so I’m very grateful to them and I will continue there for as long as I can”

 

Mogli bi malo i ovi Novakovi da se ugledaju na Ruda :thumbsup:

Rune nije morao onoliko da zapinje u Parizu :rolleyes:

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

Неко ко се уопште не интересује за тенис би из овог текста могао да закључи да је Новак дебитант који се тек пробија на великој сцени, док иза Алкараза стоје године, резултати и трофеји.

Link to comment
2 hours ago, Milošica said:

 

Jednostavna. U pravu je Zastin, samo se ne treba previse oslanjati na prevod. Trenutno najbolji igrac na svetu i trenutni broj jedan nije uvek ista osoba, u tenisu se to cesto desava zbog nacina na koji se boduju turniri i odredjuje ATP lista. Alkaraz je sakupio najvise bodova i zasluzeno je broj jedan, dakle formalno je najbolji, ali u ovom trenutku sigurno nije najbolji igrac na svetu. U kakvoj je formi rekao bih da nije ni u pet najboljih.

 

Inace je neverovatno koliko se medijskih kontroverzi pravi oko tenisa i kad ima i kad nema osnova. Ova godina je inace bila turbulentna zbog svega onoga sto se desavalo Djokovicu i ruskim teniserima na Vimbldonu ali i kad nema takvih stvari teniski sajtovi stalno izmisljaju neke kontroverze oko brojeva, rekorda, medjusobnih poredjenja dostignuca razlicitih igraca, ponasanja i izjava na terenu i van njega. U medijskom smislu ovo je zlatno doba za tenis i svako hoce svoj deo kolaca. Ja ne znam ni za jedan sport da se desilo da tri najveca igraca u istoriji tog sporta igraju u istoj generaciji. I to ne tri najveca igraca po ovom ili onom misljenju vec tri najveca igraca po svakom mogucem relevantnom parametru koji postoji u tenisu. Mi smo poslednjih desetak godina u realnom vremenu svedocili necemu sto se nikada nije desilo i verovatno nikada i nece, ne u tenisu nego u sportu uopste, mozda cak ni u drugim oblastima ljudskog delovanja. Zamisli tri najveca pisca, tri najveca slikara, tri najveca filozofa, tri najznacajnija naucnika u istoj generaciji. To se nije desilo ni u antickoj Grckoj, ni u italijanskoj renesansi, nije se desilo nikada. Desavalo se u tenisu u proteklih desetak godina. Naravno da ce mediji da drljaju tu pricu do beskonacnosti i nazad iako je na tu temu odavno vec receno sve sto se moze reci, tako da se stalno izmisljaju neke nove stvari i traga za nekim podacima i brojevima kojih se niko ranije nije setio. Velika trojka polako odlazi sa velike scene a medijska glad je jos uvek ista, mora se o svacemu pisati.

Link to comment

Lajani sudi :wub: Novak prvi servira :thumbup:

Nisam skontala, ova deca sto izvode igrace su bolesna? Meni deluje da je ova mala autisticna sto je izvela Novaka. 

Edited by Serena
Link to comment

Koji mu je andrak danas, non stop nesto drobi Goranu. 

Nije mi jasno zasto se stalno prica o nekoj nadmorskoj visini Torina zbog koje loptice vislje odskacu, a ona iznosi 239m :blink:

Link to comment
7 minutes ago, Serena said:

 

Nije mi jasno zasto se stalno prica o nekoj nadmorskoj visini Torina zbog koje loptice vislje odskacu, a ona iznosi 239m :blink:

To stalno pričaju, kao da je na 2000 metara. Recimo, Madrid je na preko 600 metara.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...