Jump to content
IGNORED

Tenis - opšta tema za sve sezone


Jumanji

Recommended Posts

Novak je Rubljova vratio na fabricko podesavanje :lolol: Malo su ga psiholozi doterali, u Medinom mecu je stvarno pokazao napredak na mentalnom planu, ali za Novaka ce morati jos da ga "ojacavaju" 😉

 

 

Link to comment

Kad god neko napise da je Novakov tenis efikasan ali nije lep setim se ovakvih setova kao sto je danas ovaj drugi i nasmejem se. A imao ih je gomilu, cak i protiv najvecih igraca danasnjice. Apsolutni minimum gresaka, kontrolisana agresija, ubitacni ritam, uvodjenje maltene svakog poena u svoj domen od prvog udarca bilo da je servis ili ritern, besprekorno "cisti" udarci sredinom reketa koji uvek idu tacno tamo gde Novak zeli, potpuno zakljucavanje terena sa svoje strane. Apoteoza idealnog savremenog tenisa, savrsena klinicka demonstracija osnova teniske igre usred meceva protiv najboljih igraca koji bi trebalo i sami nesto da se pitaju na terenu. I uvek se setim prvog takvog Novakovog meca koji sam video, u polufinalu AO protiv Ferera, secam se da sam tada pomislio da tenis jednostavno ne moze bolje od toga da se igra. Muceni Dacha u jednom trenutku samo sto nije zaplakao od nemoci i muke.

 

Danas je Rubljev bio s druge strane tih Novakovih momenata kad mu sve legne kako treba i ne cudi me da je Rus izgubio zivce. Igrati protiv toga je puko statiranje a nijedan igrac ne voli kad toliko izgubi bilo kakvu kontrolu nad mecom. Slican je osecaj kad cekas servis Karlovica ili Iznera, znas da se ne pitas nista i da ce ti se gem sastojati od setnje sa djus na prednost stranu i nazad posle svakog servisa. Nista toliko psihicki ne ubije igraca koliko ta nemoc da bilo sta promenis.

Edited by harper
  • +1 7
Link to comment
20 minutes ago, harper said:

Kad god neko napise da je Novakov tenis efikasan ali nije lep...


To mi je samo selekcija ko uopšte ima pojma o tenisu, a ko gleda jer je "naš Nole" najbolji. Ili da bi ga pljuvao, ako se radi o Nolomrzitelju :D

  • +1 1
Link to comment

Medo se samounistio u tb treceg seta i tako ostao bez sanse da igra u SF. Jako lose izdanje ove godine, ono sto kazu od sjaja do ocaja. U oba meca je bilo divnih poena ali i puno najglupljih gresaka. Totalno je u autu. 

Suvlaki i Rubljov prekosutra igraju za drugo mesto u grupi. 

 

Link to comment

Nole će imati lakši trening u petak, ne verujem da će Meda pokazati nešto tu novoga i uopšte imati motivaciju. Koncentracija na protivnika u 1/2f

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

 

Fed do 2009 bio neprikosnoveni vladar, a onda su titulu preuzeli Novak i Nadal. Jednom uleteo Marej (i razbucao kukove) i sad Alkaraz. 

Spoiler

Nego na ovoj prvoj slici Rodzer ima nos ko babura, jel on to imao neku operaciju, nemoguce da mu se suzio sam od sebe :huh:

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...