Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

4 hours ago, panta rhei said:

zato sto nema strategije nego spontane dnevnopoliticke odluke. vazno je najvise vakcinisati, nije vazno koga i cime samo da se bode, najbrze, najvise.

I ovo je neka strategija...

 

I sve spontano, bez plana... Sere Vucica i broj glasaca i bdp i broj vakcina i broj zarazenih i zvezda real i online nastava i kombinovani model...

Link to comment

Oko fajzera, koliko sam ja ukapirao - ono što je sitglo/stiže se čuva i deli ovima koji su se već bocnuli prvom dozom. 

Čuo sam milion glasina oko propuštanja druge doce, ali apsolutno ni jednu nisam mogao da potvrdim - ili je to ultra super čuvana tajna ili su prosto, samo glasine. 

Pitao sam dve ekipe koje su direktno zadužene za vakcinaciju juče /u Institutu i u KC/ oko drugih doza Fajzera i da li će ih biti- čak sam vrlo eksplicitan - i jedni i drugi mi se kunu da ne znaju ni za jedan problem i odlaganje Fajzera. 

 

Jebem li ga šta je istina - znam samo jedno - ako idućeg petka ne budem dobio vakcinu, bogami će da bude cirkus. Nemam ja živce za ovo pacerisanje i zajebavanje!

Link to comment

Pun pogodak je ispao ovaj trač da se pojaviš i primiš vakcinu. Dovukao je veliki broj ljudi koji nikad ne bi primili vakcinu kad su čuli da mogu da prime na mufte preko reda.

  • +1 1
  • Haha 6
Link to comment

Da se razumemo.
Nisam ja tvrdio da nije dobro da se ljudi vakcinišu. Samo treba da se bude načisto da to nije plod nekog ozbiljnog plana.
Jer iole ozbiljan plan je da vakcinišeš prethodno određene prioritete po ugroženosti.
Zašto se od toga praktično odustalo.
Ja mislim da je to odluka da je ovo vabljenje ljudi ocenjeno kao profitabilnije u PR smislu.
Da li će nam se vratiti po glavi zato što se odustalo od najugroženijih grupa, videćemo. A možda i nećemo.
Dakle ko god može neka se vakciniše.
A za nadati se je da će i ti ugroženi doći na red.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment

Baba ide sutra da primi rusku. Tetka prijavila nju i njenu majku pre možda 7 dana online. Dobili su tačno vreme kada treba da se pojave. Baba ima 82, tetkina majka ima 72. 

Link to comment

Tatu sam prijavila 19.1. danas primio prvu dozu, sinofarm. Primio je i stric. Nemaju nikakvih neželjenih simptoma, obojica su u grupi 65-74 godine.

Punkt- užički DZ. Išlo se po spisku prijavljenih od najstarijih ka mlađima. Izgleda da su čak neke medicinske sestre vratili a koje su htele preko reda. Izgleda da imaju sistem koji preko JMBG odmah alarmira ako neko ko nije po protokolu pokuša da se ubaci. Ovo je pretpostavka mog oca, koji je bio na licu mesta.

Ja sam se prijavila takođe za sinofarm, mada mislim da je zaista nebitno  odakle je vakcina. Super što nas i pitaju, što možemo da biramo, k'o nekakve princezice na zrnu graška.

Kaže tata da je izuzetno veliko interesovanje i da je bilo puno ljudi koji su čekali u redu na vakcinu.

Edited by halloween
  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

Ja mislim da je broj prijavljenih odlican, imajuci u vidu poslovicnu tehnolosku nepismenost i strah gradjana Srbije od djavolje sprave interneta. Ocekivao sam mnogo manje prijavljenih. Pojavile su se neke ankete (sad, koliko je njima verovati je druga stvar) koje tvrde da je samo 14.4% anketiranih izricito reklo da ne zele da budu vakcinisani a 54.1% izricito da zele. I to nisam ocekivao, mislio sam da ce razlika u procentima biti manja. 

Poodavno sam rekao da će čim se pojave vakcine porasti i želja za vakcinacijom. Beba je još jednom pokazao da zaslužuje svaki cent koji dobije. 

Ako dodamo i da je racionalno da vakcina treba da se primi, mislim da u Srbiji neće biti problem da se vakciniše dobar deo populacije. Malo će sačekati oni koji neće kinesku, a pogotovu oni koji neće ni rusku. S druge strane. za državu kakva je naša realnije je bilo da imamo samo kinesku, nego da kupimo par miliona nekih drugih.  

 

1 hour ago, harper said:

Ne verujem da je to neko smislio ili projektovao u vlasti ali ispada da je ova sarena distribucija vakcina iz istocnih i zapadnih centara moci na neki cudan nacin fino pogodila tradicionalnu "globalno-politicku" podeljenost u srpskom drustvu. Znam, na primer, ljude koji su trazili iskljucivo rusku ili kinesku vakcinu.

Nije bilo teško pretpostaviti da će se u Srbiji dobar deo populacije prema vakcinama odrediti na osnovu političkog ubeđenja. To sam i ja očekivao, a ne oni kojima su fokus grupe zanimacija. Onih koji bi rusku/kinesku bi i inače bilo, sve i da su je kritikovali u medijima. Režimski mediji su zaslužni da budu (značajna) većina. Većina preko 70 je za kinesku, jer su je hvalili doktori na TV-u. 

 

Link to comment
43 minutes ago, Zeleni sto said:

Pun pogodak je ispao ovaj trač da se pojaviš i primiš vakcinu. Dovukao je veliki broj ljudi koji nikad ne bi primili vakcinu kad su čuli da mogu da prime na mufte preko reda.

Nije samo trač. Bilo je toga. Kad imaju viška vakcina iskoriste ih. Moja tašta primila, jer je bila s tastom koji je pozvan da primi. 

Znam i za Pfizerovu da je bilo takav slučaj. 

 

Link to comment
13 hours ago, barba said:

.Uuups...Varijantna virusa iz Juzne Afrike je pokazala ogroman potencijal rizika za ljude vec prebolele covid, kao i za spike orijentisane vakcine))...

https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2021.01.18.427166v1

.

"These data highlight the prospect of reinfection with antigenically distinct variants and may foreshadow reduced efficacy of current spike-based vaccines."


Ovo ti je science speak za moze da bude, al ne mora da znaci. Dajte nam jos para za novi projekat da istrazujemo...

Link to comment

odziv za vakcinu je bio skandalozno mali, ćak i u zdravstvu (na ginekologiji šabačke bolnice se bukvalno niko nije prijavio),

milion vakcina nam je  palo sa neba, da nije napravljena ovakva predstava, one bo stajale neupotrebljene mesecima.

danas je gomila onih koji nisu sigurni da li treba da se vakciniše, promenila odluku. bukvalno me zabole što će vučič ovo 

iskoristiti za svoj pr, koristi sve, ali ovo bar ima i efekat opšteg dobra. 

na sajmu se daje samo kineska, u domovima zdravlja (za vračar znam sigurno, za juče i danas) daju fajzerovu za one koji su se 

izjasnili za fajzerovu a 65+ su, a i sputnik će davati tamo, i to savršeno funkcioniše na zakazivanje, bez redova i čekanja.

 

btw

 

 

  • +1 9
Link to comment
8 hours ago, duma said:

Nije samo trač. Bilo je toga. Kad imaju viška vakcina iskoriste ih. Moja tašta primila, jer je bila s tastom koji je pozvan da primi. 

Znam i za Pfizerovu da je bilo takav slučaj. 

 

Ma da, nisam hteo da kažem da toga nije bilo. Već da su neki koji su ranije odlučili da neće vakcinu potrčali kad su čuli da imaju priliku da dobiju preko reda. Valjda sami sebi dokazuju da su snalažljivi. Da posle može da kaže komšijama: "ja primio, snašao sam se, javio mi čovek, mogu da pomognem i tebi." Zato je ispalo pun pogodak.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...