Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

3 minutes ago, vememah said:

^

Znači sad su otprilike na 100.000 doza dnevno. Smešno na populaciju od 67 miliona.

 

Juce je skocilo na 130 hiljada novih vakcnisanih. I dalje presporo. Ministar zdravlja je juce rekao da je plan da vakcinisano bude 4 miliona do kraja februara, 9 do kraja marta, nekih 20ak do kraja aprila. 

Link to comment
3 minutes ago, vememah said:

^

Znači sad su otprilike na 100.000 doza dnevno. Smešno na populaciju od 67 miliona.

 

Posto nema dovoljno doza (isti je slucaj sa svim EU zemljama) ritam ne moze biti brzi. talijani su bili brzi a sada su u problemu sa nedostatkom vakcina za drugu dozu. Prva tri mjeseca ce biti problem za sve u EU.

U Fr su predvidjeli da vakcinisu 1M ljudi do kraja januara (bice ih malo vise, 1,2-1,4) i 4M do kraja februara. 

Link to comment
1 minute ago, Kampokei said:

 

Juce je skocilo na 130 hiljada novih vakcnisanih. I dalje presporo. Ministar zdravlja je juce rekao da je plan da vakcinisano bude 4 miliona do kraja februara, 9 do kraja marta, nekih 20ak do kraja aprila. 

 

Ne mozes da ubrzas tek tako radi nedostatka doza. To je najveci problem za sada. 

Do sada su vakcinisali 850 000 ljudi (prva i druga doza) i ostalo im je na stoku kos toliko doza.

Link to comment

U domu kod keve, rođaci digli frku šta je sa vakcinisanjem, ovi zvali kontakte u ministarstvo, prvo bilo odjebavanje.
"Biće- kad bude"
Onda izgleda da je neko od rodbine korisnika potegao veze, i sad zovu da pitaju da li smo za kinesku...
Ja ću verovatno da dam saglasnost, jer mislim da drugih vakcina neće ni biti...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, borris_ said:

Posto nema dovoljno doza (isti je slucaj sa svim EU zemljama) ritam ne moze biti brzi.

 

Francuska je sada na 1,26%, a Malta na 3,47% (što bi odgovaralo 2,3 miliona u Francuskoj), Danska na 3,21%, Irska na 2,47%, Litvanija na 2,37, Španija na 2,36%, Slovenija na 2,31%, Italija na 2,12%...

https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

Edited by vememah
Link to comment
3 minutes ago, vememah said:

 

Francuska je sada na 1,26%, a Malta na 3,47%, Danska na 3,21%, Irska na 2,47%, Litvanija na 2,37, Španija na 2,36%, Slovenija na 2,31%, Italija na 2,12%, Island na 1,82%...

https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

Ovo je broj koji su dobili prvu dozu predpostavljam (tu informaciju nisam nasao na sajtu).

Posto EU zemlje dobijaju isti broj vakcina prema broju stanovnistva, da li sve te zemlje imaju dovoljan broj vakcina za drugu dozu ili su odlucile da kao Englenska tu drugu dozu daju poslije XX dana (mnogo vise nego 21 dan). 

Vidio sam da je Italija usporila vakcinisanje radi nedostatka vakcina.

 

Link to comment

Radim od kuće i zvali na fiksni, navodno iz Opštine Savski Venac. Tražili ćaleta koji je umro pre 6 meseci, a u vezi vakcinacije.

 

Kad sam rekao da je umro, devojka bila u fazonu "Izvinite". Nije ni pitala ko sam ja, da li ja hoću da se vakcinišem i slično.

 

Link to comment
5 minutes ago, renne said:

Evo sad Jankelja izjavio da može da se vakciniše ko je alergičan na penicilin

Ali ne ko je sklon tezim alerg.reakcijama (a alergiju na penicilin ljudi ugl. Otkriju kad reaguju anafilaksom)

 

Znaci prevod, kako gledaju: ako si imao osip i sl.posle pilule pentrexila mozes ako si imao anafil.reakciju nakon injekcije ne

 

Nije penicilin problem po sebi, jer nije deo vakcine

Problem je istorija anafilakse na vakcine il ubrizgane lekove(a to je najcesce kod penicilina)

Edited by InvisibleLight
Link to comment
7 hours ago, dùda said:

ima li neko odavde ko se cepio na starom gradu ?

gde se to na starom gradu uopšte odvija ?

 

6 hours ago, morgana said:

jel se zaletao neko u domove zdravlja da iskamci vakcinu?

ja se zaletela u sredu na pauzi za ručak, u siminu, tamo se i inače lečim. 

dole na ulazu u holu je jedna zdravstvena radnica koja meri temperaturu svima koji ulaze. e pa dotle sam stigla.

pitala sam je da li se u siminoj vrši vakcinacija, rekla je da da i da moram da zakažem. onda sam pitala da li da zakažem kod svoje opšte prakse ili na neki poseban broj, i onda mi je zapisala neki broj.

i posle par sati kad sam htela da probam da zakažem, shvatila sam da mi je dala onaj broj za prijavljivanje za kompjuterski nepismene, umesto e uprave.

  • Haha 1
  • Hvala 2
Link to comment

Tetku prijavio pre dva dana. Jedina, ne racunajuci mene, gledajuci rodbinu blizet tipa,  koja je prijavljena, danas primila kinesku.  Kad su me pitali koju ces, rekao sam sve, sveeeeeee.  Srecno svima, pa da polako zavrsavamo ovo ludilo.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...