Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

7 minutes ago, borris_ said:

Pa ovo nije tacno (barem sto se tice fajzerove vakcine). Vakcinisani mogu prenositi virus, Tresko je vise puta pisao o tome.

 

Zbog toga svi prvo vakcinisu najugrozenije grupe.

 

Hajdemo jos jednom, posto ocigledno mora na svakoj strani. U opticaju je izgleda trenutno samo kineska vakcina, ako neko nece njome da se vakcinise niti mogu niti treba da ga teraju na silu. Da nema tih milion kineskih vakcina ne bi se vakcinisali ni rizicni ni manje rizicni, ovako je ocigledno ideja da taj kontigent ode sto je moguce brze i da se vakcinise sto je moguce veci broj ljudi. Raspored prioriteta postoji, objavljen je ako se dobro secam i na ovom forumu, taj raspored je zamenjen onom vrstom "prioriteta" koji je dobijen kao informacija sa prijavljivanja na portalu e-uprava. Mogu da se kladim u zivot da su ovi sto najvise sviraju kurcu o The Planu prvi stiklirali kinesku vakcinu kao nepozeljnu, a takvih je verovatno jako mnogo. U tom kljucu treba traziti i one prioritetne koji su za sada preskoceni.

 

Mi cemo dobijati druge vakcine po protokolu kako smo planirani i one ce dolaziti u tom rezimu, ovih milion Sinefarma dozivite kao neocekivani bonus i sve ce vam biti lakse da progutate. I to bonus nad kojim moze da stoji i znak pitanja i znak uzvika jer se druge evropske zemlje jos uvek ne usudjuju na takav potez. Juce je moj prijatelj zvao cerku u Norvesku i usput joj rekao da je vakcinisan. Devojka je mislila da je zajebava, ona ce primiti u Norveskoj vakcinu ko zna kad jer je zdrava, prava i mlada pa ne spada ni u kakve prioritete.

 

I naravno da Vucic sve ovo radi da bi koliko u sledecih par dana ispricao na televiziji kako Srbija ubija vakcinisanjem u odnosu na Evropu i kako smo opet u necemu prvi na svijet, to odavno vise nikog ne iznenadjuje. Ali, iz kojih god on motiva da to radi, cinjenica je da ce veoma brzo pola miliona ljudi u Srbiji biti vakcinisano, sto je za pola miliona vise od broja koliko bi bilo vakcinisano da Sinefarma nema. Plus za nekoliko dana pocinje vakcinisanje i 125.000 novih koji hoce Sputnjik V, taj kontigent od 250.000 vakcina valjda dolazi za par dana. Teoretski i ako ne zakazemo u organizaciji, sto me ne bi nimalo zacudilo, do pocetka marta bismo mogli da imamo 650.000 ljudi koji su obrnuli obe vakcine. To nisam ocekivao ni u najludjim projekcijama.

  • +1 8
Link to comment

Pa ako su tih pola miliona iz ugrozene grupe to je ok. Oni koji zavrse u kovid ambulanti ili na respiratoru su vecinom iz te ugrozene grupe. Mladi bez ikakvih problema rijetko tamo zavrse (tako je barem ovdje u francuskoj).

 

Samo da kazem, ja volim raditi po nekom planu, daje ti neku sigurnost (nekad i laznu sigurnost). Kada krene po losem uvej imas neki plan B da se izvuces. 

 

Ipak vidim po vieima ali svi kazu da je prijem ljudi odlicno organizovan i to treba pohvaliti.

Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

 

 

I naravno da Vucic sve ovo radi da bi koliko u sledecih par dana ispricao na televiziji kako Srbija ubija vakcinisanjem u odnosu na Evropu i kako smo opet u necemu prvi na svijet, to odavno vise nikog ne iznenadjuje. Ali, iz kojih god on motiva da to radi, cinjenica je da ce veoma brzo pola miliona ljudi u Srbiji biti vakcinisano, sto je za pola miliona vise od broja koliko bi bilo vakcinisano da Sinefarma nema. Plus za nekoliko dana pocinje vakcinisanje i 125.000 novih koji hoce Sputnjik V, taj kontigent od 250.000 vakcina valjda dolazi za par dana. Teoretski i ako ne zakazemo u organizaciji, sto me ne bi nimalo zacudilo, do pocetka marta bismo mogli da imamo 650.000 ljudi koji su obrnuli obe vakcine. To nisam ocekivao ni u najludjim projekcijama.

+1

 

To ovako treba posmtarti, ipaašće da smo vakcinisali oko 15% ljudi za 2 meseca, meni to deluje fantastično... Jebo Vučića i njegvu agendu, to je odlično za sve nas...

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Braća Strugacki said:

 

Колико га је мало стигло до сада?

 

U Fr oko 1,6M doza ili pola miliona doza sedmicno. Sada su smanjili isporuke. Svaka EU zemlja dobija istu kolicinu doza proporcijalno sa brojem stanovnika. Kako sam ja shvatio, srbija ih dobija preko EU ali to su vjerovatno manje kolicine. 

Link to comment
Just now, borris_ said:

 

U Fr oko 1,6M doza ili pola miliona doza sedmicno. Sada su smanjili isporuke. Svaka EU zemlja dobija istu kolicinu doza proporcijalno sa brojem stanovnika. Kako sam ja shvatio, srbija ih dobija preko EU ali to su vjerovatno manje kolicine. 

Srbija je dobila oko 100K Pfizera...

Link to comment

И то је 10% од Синофарма, ја не видим проблем.

 

Много већи проблем је број пријављених за вакцинисање.

 

Додуше, кренуће и аранжмани за летовања, е онда ће да траже да их боду у око, само да оду у Грчку.

  • +1 3
Link to comment
6 minutes ago, radisa said:

Srbija je dobila oko 100K Pfizera...

Nesto mnogo... to znaci da se vakcinisalo oko 50k ljudi, posto Fajzera nema, niti bilo ko zove za Fajzer vakcinu koliko primecujem. A ukupno je vakcinisano manje od 90k ljudi...

 

nesto tu ne stima u racunanju...

Link to comment
15 minutes ago, mirjam said:

Pa nek tih pola miliona koji ce biti vakcinisani ispadne iz reda za covid ambulantu i krevet u bolnici, pa je i to dovoljno dobro.

pa zato i kažu da je svejedno koju vakcinu primite, neka sinofarmova spasi 78% ljudi da ne stigne na lečenje to je za kliničare super vest, ali nije isto za pojedince ako može da primi sputnjik i da šanse za takav scenario svede na 8% ili rajfazen :happy: na svega 5%

Link to comment
1 minute ago, Braća Strugacki said:

И то је 10% од Синофарма, ја не видим проблем.

 

Много већи проблем је број пријављених за вакцинисање.

 

Додуше, кренуће и аранжмани за летовања, е онда ће да траже да их боду у око, само да оду у Грчку.

 

Ja mislim da je broj prijavljenih odlican, imajuci u vidu poslovicnu tehnolosku nepismenost i strah gradjana Srbije od djavolje sprave interneta. Ocekivao sam mnogo manje prijavljenih. Pojavile su se neke ankete (sad, koliko je njima verovati je druga stvar) koje tvrde da je samo 14.4% anketiranih izricito reklo da ne zele da budu vakcinisani a 54.1% izricito da zele. I to nisam ocekivao, mislio sam da ce razlika u procentima biti manja. Ne verujem da je to neko smislio ili projektovao u vlasti ali ispada da je ova sarena distribucija vakcina iz istocnih i zapadnih centara moci na neki cudan nacin fino pogodila tradicionalnu "globalno-politicku" podeljenost u srpskom drustvu. Znam, na primer, ljude koji su trazili iskljucivo rusku ili kinesku vakcinu.

  • +1 1
Link to comment
27 minutes ago, radisa said:

Srbija je dobila oko 100K Pfizera...

Teško da je toliko. Znam medicinske radnike koji još nisu dobili svog Fajzera, a znam i svoju majku koja je 75+, uredno iskazala interesovanje za Fajzera i ništa. 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...