Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

8 hours ago, halloween said:

Najbolje je kad počnu da plaše sa pričom o uticaju na plodnost, a najugroženiji su stariji od 65 godina.

 

Ja cuo da se postaje Gei

 

Znaju starci da nema nista tuznije od matorog geja :fantom: dobro je Beba spinovao

Link to comment

ima li neko odavde ko se cepio na starom gradu ?

gde se to na starom gradu uopšte odvija ?

 

razmišljam ozbiljno da se muž i ja prijavimo i za kineza

ima nekih poslova u najavi zbog kojih će morati da se kontaktira a bogam i putuje

bolje kinez nego korona, tu nisam u dilemi ni malo

 

muž je preko 65 i sa dijabetom, a niko zvao nije, ako ne ubacim i kineza, ko zna koliko dugo će to nezvanje još da potraje :dry:

 

 

Link to comment
Aj vise politicki dusebriznici da ne dramosere, organizacija oko primanja kineske vakcina, bar u kg, je, obzirom ko organizuje, bezmalo odlicna.
Radim u zdravstvenoj ustanovi, na vreme su nam dostavljena uputstva za rukovanje i indikacije, juce su stigli spiskovi, odvojene su posebne prostorije za vakcinaciju... U gotovo svakom koraku sam ucestvova, pa pricam iz prve ruke. 
Na spisku su uglavnom starije osobe, i evo ih, polako pristizu.
Pre mesec dana mi je komsinica, sa kojom sam proveo sate i sate u razgovorima, sa kojom smo delili i dobro i zlo 17 godina izgubila bitku sa koronom. Verovatno joj je virus doneo jedan od sinova, jer se trudila da se zastiti, ali je zivela sa sinovima.
Dok citam pojedine upise o "navatavanju" za vakcinaciju kineskom vakcinom, o sns organizaciji, vuckovoj propagandi, samo pomislim da bi, eto, ona mozda bila ziva da je vakcina stigla pre.
Kako god vakcinisali, po redu, preko reda, metodom "navatavanja", potkupljivanjem... neciji zivot ce biti spasen.
A kad ovo prodje, ima mnogo bitnijih stvari od nacina vakcinacije za koje ova vlast treba da odgovara.
Niko bre ovde ne spori potrebu vakcinacije, no nevtreba meni država da me ubedi u korist vakcinacije. To smo valjda civilizacijski završili.
Treba da brzo deluje kada dobije vakcine i osmisli stručan i logičan redosled vakcinacije.
Ne da trubi o brizi "za naše bake i deke, zdravstvene radnike, stare po domovima", a onda kad procene da su javnost ubedili, a u stvari uspešno slagali, onda da se krene "ajte svi redom..." jer je procenjenjeno da je sad to lepše za slikanje.
Pričam sve ovo jer je to pokazatelj da ih ne vode humani razlozi, nego mnogo prizemniji razlozi. Pa onda možemo svašta očekivati u budućnosti.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
Link to comment
ima li neko odavde ko se cepio na starom gradu ?
gde se to na starom gradu uopšte odvija ?
 
razmišljam ozbiljno da se muž i ja prijavimo i za kineza
ima nekih poslova u najavi zbog kojih će morati da se kontaktira a bogam i putuje
bolje kinez nego korona, tu nisam u dilemi ni malo
 
muž je preko 65 i sa dijabetom, a niko zvao nije, ako ne ubacim i kineza, ko zna koliko dugo će to nezvanje još da potraje :dry:
 
 
Mislim da kineska ne može za dijabetičare i alergične na penicilin, nisam siguran.
Link to comment
33 minutes ago, Drako said:

Aj vise politicki dusebriznici da ne dramosere, organizacija oko primanja kineske vakcina, bar u kg, je, obzirom ko organizuje, bezmalo odlicna.

Radim u zdravstvenoj ustanovi, na vreme su nam dostavljena uputstva za rukovanje i indikacije, juce su stigli spiskovi, odvojene su posebne prostorije za vakcinaciju... U gotovo svakom koraku sam ucestvova, pa pricam iz prve ruke. 

Na spisku su uglavnom starije osobe, i evo ih, polako pristizu.

Pre mesec dana mi je komsinica, sa kojom sam proveo sate i sate u razgovorima, sa kojom smo delili i dobro i zlo 17 godina izgubila bitku sa koronom. Verovatno joj je virus doneo jedan od sinova, jer se trudila da se zastiti, ali je zivela sa sinovima.

Dok citam pojedine upise o "navatavanju" za vakcinaciju kineskom vakcinom, o sns organizaciji, vuckovoj propagandi, samo pomislim da bi, eto, ona mozda bila ziva da je vakcina stigla pre.

Kako god vakcinisali, po redu, preko reda, metodom "navatavanja", potkupljivanjem... neciji zivot ce biti spasen.

A kad ovo prodje, ima mnogo bitnijih stvari od nacina vakcinacije za koje ova vlast treba da odgovara.

Ima li nekih informacija o vakcinisanju Fajzerom, prijavljivanih preko portala?

Link to comment
8 minutes ago, garmonbozia said:

https://reddit.com/r/CovidVaccinated
 

Puno utisaka ljudi koji su primili vakcine, svaki drugi post je o ozbiljnim reakcijama na Moderna vakcinu.

 

Ovo je kao kada sam ja istrazivao o LASIK operaciji oka, svaki drugi post je bio o tome kako je neko oslepeo ili vuce trajne posledice. 

 

Ne kazem da nisu ljudi u pravu, samo sve ovo uzimati sa dozom rezerve - kada obavis proceduru i sve prodje ok nemas puno motiva da se ukljucis u online drustvo i da podelis svoje iskustvo. Kad nesto krene naopako, onda si prvi koji iznosi svoj slucaj, u nadi da ces naci nekoga sa slicnim tegobama ko je resio problem. Zakon interneta.

  • +1 4
Link to comment
15 minutes ago, Milosh76 said:

Slično je i za one koji imaju dijabetes - mogu da se vakcinišu, ali kada je njihova bolest u mirovanju i kada su na terapiji lekovima.

 

https://www.bbc.com/serbian/lat/srbija-55661151

 

Ima lekar na mestu gde se vakcinise i tamo se sve lepo raspita.

nije mi baš jasno šta za šećer znači  ''u mirovanju''

to je bolest koja je regulisana ili nije regulisana al' taj pojam ''u mirovanju'' mi je nejasan, jer dijabet ne funkcioniše tako

Link to comment

Ne znam, mozda da ne varira previse... najbolje konsultacija sa lekarom. I "mene" to ceka, zena mi je dijabeticar, insulin 4 puta dnevno.

 

Ako odete i saznate nesto pametno, ti napisi :)

Edited by Milosh76
Link to comment
7 minutes ago, Milosh76 said:

Ne znam, mozda da ne varira previse... najbolje konsultacija sa lekarom. I "mene" to ceka, zena mi je dijabeticar, insulin 4 puta dnevno.

 

Ako odete i saznate nesto pametno, ti napisi :)

šta znam, ja nekako sve iščekujem da li će se pojaviti ta najavljena ruska, a za nju opet ide priče da nije za 60+, a videla sam da su je primali i neki baš stari kod nas

 

mislim, nisam ja nepoverljiva ni prema kinezu, nego zbog one priče da je ruska efektivnija, ali da li je, to ptice znaju :blink:

sve je to jedno veliko nagađanje

 

i da, nisam nekako raposložena da se guram po sajmu, radije bih da to ide normalno, po pozivu, u nekom domu zdravlja, 

bilo je rečeno da će za stari grad to biti 25. maj, ali sada se spominju domovi zdravlja, totalni zbun 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...