Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 minute ago, Uskebasi said:

Ali ako se Bg vakcinise bez poziva, realna je opasnost da nece biti vakcine za ostatak Srbije.

Pa rekao sam ti kako je dole kod mene, kazu bice bez poziva sledece nedelje, videcemo da li ce zaista biti tako. Ovo su pustili zato sto je procena da je vise vakcina od zainteresovanih ljudi. 

Link to comment
47 minutes ago, arkonada said:

Inače kada sam već spomenuo ženinu koleginicu, ona se juče vakcinisala sa kineskom i od tada ima temepraturu i drhtavicu. Ima 40 i neku godinu i ozbiljnih srčanih problema (treba da ide na operaciju) pa smo se malo iznenadili što sme da se vakciniše ali rekli joj njeni lekari da može. Kako će dalje ići ko će ga znati, valjda će biti sve ok

Mozda pomogne:

 

 
Pfizer doza I ✅ lično iskustvo:
Kako se osećam 24h nakon vakcine?
U prvih 12h nakon vakcine dobila sam povišenu temperaturu (38°C) i bol u ramenu gde je vakcina primljena. To su za mene bile odlične vesti! Povišena temperatura znači da je moj imuni sistem već u prvih par sati počeo da radi i stvara antitela izazvana unesenom vakcinom. Zbog skorašnje studije koja je pokazale da brufen snižava nivo antitela koja stvaraju miševi zaraženi koronavirusom* odlučila sam da preskočim brufen za snižavanje povišene temperature i ona je nestala za nekih 3h, uz dosta tečnosti. Posle 24h ostao je samo bol na mestu injekcije, normalno idem na posao i osećam se mnogo bolje povodom propratnih pojava izazvanih vakcinom (koje ukazuju da moj organizam stvara antitela), nego kada sam preležala kovid.
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Pa ide se bez poziva i van bgd i ns. Mnogi penzosi koje znam se pelcovali juce i danas bez poziva, culi jedni od drugih

Dugo im i trajao sistem euprave, citavih 5 dana al kao da nismo i znali

 

Recite roditeljima da odu bez poziva, a ovo za domove je bezobrazluk, treba mediji da to potegnu

Edited by InvisibleLight
Link to comment
4 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Ima preko broja onih koji su izrazili zelju da se vakcinisu. Doktorka na sajmu je rekla da se dosta manji broj ljudi prijavio od ockeivanog. U tvom slucaju nije problem to sto nema vakcina vec sto je lose organizovano. 

Ne.

Vrlo je dobro organizovano.

Za PR ovog olosa na vlasti.

Prosta procena ko im "treba".

Dakle.

Prioritetne grupe sa stanovista ugrozenosti nisu vakcinisane.

Saglasnost.

Ne onlajn anketa.

Tada im je "igralo" da pokazu da se brinu za njih.

Sada im "igra" da zahvataju siroko.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, InvisibleLight said:

Pa ide se bez poziva i van bgd i ns. Mnogi penzosi koje znam se pelcovali juce i danas bez poziva, culi jedni od drugih

Dugo im i trajao sistem euprave, citavih 5 dana al kao da nismo i znali

Šta sad ovo znači ?

Da su prijave preko e uprave puj pike ne važi ?

Ne razumem ?

Link to comment
5 minutes ago, Frank Pembleton said:

Kako defenises "ima dovoljno" . 

Kazem ti zena iz rizicne grupe prioritet, iscimani staratelji da popune saglasnost  sa detaljnim podacima pre vise od mesec dana i nista .

Dakle sve je PR.Sve je kombinacija zabole ih.Naravno ko god moze da ode da se ugura da se vakcinise treba to da uradi.

Ali nemojmo se zaludjivati da je to plod zelje da se cuva zdravlje ljudima.

Verovatno su provalili da im je ovo bolji PR.

 

Koju su vakcinu izabrali? Izgleda da su trenutno na raspolaganju samo Kinezi i da gledaju da ispucaju sto je moguce vise od tih milion doza pa vakcinisu svakog ko hoce. Ako je ta zena prioritet ali je naglasila da nece kinesku vakcinu, cekace onu vakcinu koju hoce. Sto se vise ljudi vakcinise sto je moguce brze je super, zato treba prestati s ovim nit-picking tuljenjem o nacelnim propustima u organizaciji (kazem "nacelnim" zato sto skoro svako ko je bio na vakcinisanju hvali i osoblje i procedure) jer nema nikakve koristi od toga.

 

Sto se tice mrsomudjenja o ruskim i kineskim vakcinama, svacije je pravo da se vakcinise cime god hoce ili da se ne vakcinise uopste. Kad bismo svi cekali Fajzer vakcinisali bismo se do kraja decenije, svi zivi kukaju da su dobili manje vakcina od onog koliko su narucili. Ne vidim nista lose u tome sto imamo vise vakcina na raspolaganju. I Rusi i Kinezi su ovim istim vakcinama vakcinisali sopstveno stanovnistvo a nikakav masovni pomor u tim zemljama nije prijavljen jer se nije ni desio.

  • +1 4
Link to comment

 

<<

Pa vis da jedu govna, idu na rekord u regionu bez sistema

Neozbiljno je i sto nisu javno i zvanicno izjavili da ko je alerg. na penicilin uopste ne dolazi

Edited by InvisibleLight
Link to comment
Šta sad ovo znači ?
Da su prijave preko e uprave puj pike ne važi ?
Ne razumem ?
ne, samo su prvo mislili da ce to da im zavrshi posao za neshto, a sad misle da ce stampedo na birachka mesta za vakcine da im zavrshi posao za neshto drugo. vec sutra moze neshto trece da bude prioritet. jedino shto je jasno je shto ne mogu ni oni da podnose koronu beskrajno. ne punimo im dzepove koliko im treba.

sent from bubamoto

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, dùda said:

Šta sad ovo znači ?

Da su prijave preko e uprave puj pike ne važi ?

Ne razumem ?

 

Naravno da vazi. Prozivaju one koji su pozvani na osnovu prijave u vreme kad im je zakazana vakcinacija, koliko god ljudi da ima u redu.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Koju su vakcinu izabrali? Izgleda da su trenutno na raspolaganju samo Kinezi i da gledaju da ispucaju sto je moguce vise od tih milion doza pa vakcinisu svakog ko hoce. Ako je ta zena prioritet ali je naglasila da nece kinesku vakcinu, cekace onu vakcinu koju hoce. Sto se vise ljudi vakcinise sto je moguce brze je super, zato treba prestati s ovim nit-picking tuljenjem o nacelnim propustima u organizaciji (kazem "nacelnim" zato sto skoro svako ko je bio na vakcinisanju hvali i osoblje i procedure) jer nema nikakve koristi od toga.

 

 

Izabrali su sve.

Tj. onaj ko je potpisivao saglasnost.

Nije ni bilo da se bira, samo saglasnost.

Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

 

 

Sto se tice mrsomudjenja o ruskim i kineskim vakcinama, svacije je pravo da se vakcinise cime god hoce ili da se ne vakcinise uopste. Kad bismo svi cekali Fajzer vakcinisali bismo se do kraja decenije, svi zivi kukaju da su dobili manje vakcina od onog koliko su narucili. Ne vidim nista lose u tome sto imamo vise vakcina na raspolaganju. I Rusi i Kinezi su ovim istim vakcinama vakcinisali sopstveno stanovnistvo a nikakav masovni pomor u tim zemljama nije prijavljen jer se nije ni desio.


Ako sam ja dobro razumeo Ajatolaha i Kelta nije stvar u pomoru nego u mogućem slabom funkcionisanju kineske vakcine. 

Link to comment
7 minutes ago, Frank Pembleton said:

Mozda pomogne:

 

 
Pfizer doza I ✅ lično iskustvo:
Kako se osećam 24h nakon vakcine?
U prvih 12h nakon vakcine dobila sam povišenu temperaturu (38°C) i bol u ramenu gde je vakcina primljena. To su za mene bile odlične vesti! Povišena temperatura znači da je moj imuni sistem već u prvih par sati počeo da radi i stvara antitela izazvana unesenom vakcinom. Zbog skorašnje studije koja je pokazale da brufen snižava nivo antitela koja stvaraju miševi zaraženi koronavirusom* odlučila sam da preskočim brufen za snižavanje povišene temperature i ona je nestala za nekih 3h, uz dosta tečnosti. Posle 24h ostao je samo bol na mestu injekcije, normalno idem na posao i osećam se mnogo bolje povodom propratnih pojava izazvanih vakcinom (koje ukazuju da moj organizam stvara antitela), nego kada sam preležala kovid.

 

.

 

Ne znam Isidoru, ali tesko da je ovo tacno...jer onda 95% ljudi bez temperature imaju  "lose vesti"...ne formiraju se antitela prvog dana, to se organizam bori sa samom vakcinom koja se sama raspada posle dva dana...antitela se formiraju kasnije...

 

.

 

.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Frank Pembleton said:

Izabrali su sve.

Tj. onaj ko je potpisivao saglasnost.

Nije ni bilo da se bira, samo saglasnost.

 

Onda nemam drugo objasnjenje. Ovi koje ja znam iz prirotetnih grupa svi su dobili poziv i vakcinisani su.

 

4 minutes ago, Mos said:


Ako sam ja dobro razumeo Ajatolaha i Kelta nije stvar u pomoru nego u mogućem slabom funkcionisanju kineske vakcine. 

 

Kao sto napisah, svako ima pravo da izabere vakcinu koju hoce ili da ne izabere nijednu. Za koliko par nedelja znacemo pouzdano kako kineska vakcina funkcionise, nema razloga spekulisati o tome i preslisavati se naglas. Da smo ostali samo na Fajzeru svi bismo kolektivno kukali kako nema ni v od vakcinisanja, sad kukamo na funkcionalnost kineske vakcine, u nekom trecem scenariju bismo kukali na nesto trece. Eno u Izraelu dokazali da preliminarne Fajzerove brojke o procentima sticanog imuniteta posle prve vakcine nisu tacne pa nikom nista, ljudi se i dalje vakcinisu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...