Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Nije to bas tako jednostavno. Logistika za ovu Fajzer vakcinu je jako komplikovana i treba da imas dovoljan broj frizidera koji mogu da drze tu vakcinu na -70°.

 

Njemci uvode "vakcinodorme" to jest ljudi treba da idu do vakcine a francuzi ovaj drugi sistem sa mnogo punktova to jest da vakcina dodje do ljudi. Sa ovo fajzer vakcinom, njemacka strategija je bolja ali kada dodju ove druge koje se lakse cuvaju, ova druga strategija ce biti po meni mnogo bolja.

 

  • +1 1
Link to comment
55 minutes ago, Kelt said:

neko je napisao za kinesku, ako je toliko dobra i sve ok, zašto nisu podneli da je registuju u Švajcarskoj - my point as well. 

 

ja pitah i to me stvarno zanima. ne toliko sto ja apriori sumnjam u sigurnost ove ili one. cak me nesto previse ne zanima da se detaljno informisem ko je proizvodjac. onomad sam primio protiv gripa, niti znam ko je proizvodjac niti po kom principu funkcionise niti sam pitao. ako mi je moj doktor u koga imam poverenja preporucio i agencija za lekove u koju imam poverenja odobrila, meni dovoljno. isto tako ni za ovu necu pitati ko je proizvodjac. u tom smislu je i bilo pitanje zasto ne podnesu zahtev? ch samo zato sto cu je tu primiti i sto znam iz medija ko je podneo zahtev i koje su odobrene. ako bi se sve kontrolisale u svim zemljama, prica bi sa politicke strane, koje na zalost ima, presla samo na medicinsku.

Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

Nije to bas tako jednostavno. Logistika za ovu Fajzer vakcinu je jako komplikovana i treba da imas dovoljan broj frizidera koji mogu da drze tu vakcinu na -70°.

 

Njemci uvode "vakcinodorme" to jest ljudi treba da idu do vakcine a francuzi ovaj drugi sistem sa mnogo punktova to jest da vakcina dodje do ljudi. Sa ovo fajzer vakcinom, njemacka strategija je bolja ali kada dodju ove druge koje se lakse cuvaju, ova druga strategija ce biti po meni mnogo bolja.

 

 

u minhenu je mesto za vakcinisanje na sajmu. neki dan sam se prijavio i sad cekam da se jave

Link to comment
2 hours ago, Kelt said:

ne znaju se dugoročni efekti vakcina. Pa, ne znaju se ni dugoročni efekti koronavirusa.

 

Kakvo je tvoje misljenje o vakcinisanju nas koji smo prelezali kovid i imamo antitela?

 

Konkretno ja imam 6.27, a margina je 1.4. Bio sam danas kod doktora koji mi je rekla da ne treba da se vakcinisem jos 2-3 meseca minimum dokle god imam antitela.

 

TO me malo zbunjuje, jer Srdja i strucnjaci kazu da bez obzira na prelezan kovid treba da se ljudi vakcinisu.

Link to comment
3 minutes ago, Milosh76 said:

 

Kakvo je tvoje misljenje o vakcinisanju nas koji smo prelezali kovid i imamo antitela?

 

moje je CDC-jevo

 

Yes. Due to the severe health risks associated with COVID-19 and the fact that reinfection with COVID-19 is possible, you should be vaccinated regardless of whether you already had COVID-19 infection. If you were treated for COVID-19 symptoms with monoclonal antibodies or convalescent plasma, you should wait 90 days before getting a COVID-19 vaccine. Talk to your doctor if you are unsure what treatments you received or if you have more questions about getting a COVID-19 vaccine.

Experts do not yet know how long someone is protected from getting sick again after recovering from COVID-19. The immunity someone gains from having an infection, called “natural immunity,” varies from person to person.  It is rare for someone who has had COVID-19 to get infected again. It also is uncommon for people who do get COVID-19 again to get it within 90 days of when they recovered from their first infection.  We won’t know how long immunity produced by vaccination lasts until we have more data on how well the vaccines work.

Both natural immunity and vaccine-induced immunity are important aspects of COVID-19 that experts are working to learn more about, and CDC will keep the public informed as new evidence becomes available.

 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Btw po britanskom istrazivanju na uzorku od 10k pacijenata od koji su leceni istim lekovima samo sto je polovini njih davana i plazma izlecenih, je nadjeno da je smrtnos u obe grupe bila 18%

Tako da plazma moze da se izbaci iz protokola lecenja u buduce...

 

Link to comment
2 hours ago, Kelt said:

neko je napisao za kinesku, ako je toliko dobra i sve ok, zašto nisu podneli da je registuju u Švajcarskoj - my point as well. Atenuisana vakcina bi trebalo da je bezbedna, ali mislim da ima malu efikasnost, a u ovim uslovima 70% i 95% je vrlo bitno.

 

A drugo, apropo Izraela, kada se vakciniše, potrebno je 10 dana da dođe do tzv serokonverzije, odnosno da krenu da se proizvode antitela, pogledajte grafik moderna/pfizer za placebo/vakcina, krive se prate do desetak dana i onda počinje da se odvaja. Neko je zaražen i pre vakcine, neko se zarazi u prozoru od deset dana, a ima i 5% kod kojih ne uspe vakcinacija. Ali svakako je sve to bolje nego odsustvo vakcinacije ili šansa da u 30% od vakcinisanih ne radi posao

 

Treće, kao ne znaju se dugoročni efekti vakcina. Pa, ne znaju se ni dugoročni efekti koronavirusa. Radije bih kalkulisao sa odlozenih efektima vakcine nego virusa, imho.

 

Pomalja se info da postoji i povlašćeno zdravstveno osoblje, dobijaju vakcine neki koji nisu baš kovid izloženi i to je to, sve očekivano za srbiju. Vakcinisani su podobni, ostali kada stignete na red

To nista ne objasnjava kako to da je od 1/3 pelcovanih odraslih njih 80k dobilo koronu a medju one 2/3 koja jos nije vakcinisana takodje 80k

Gledajuci period 20 dec - 15 jan

Situacija je jos gora ako se zna da je srednje vreme od infekcije do pojave simptoma 5 dana

Jedino ako nisu redom isli i testirali sve vakcinisane nakon dve nedelje :happy:

Link to comment
1 hour ago, vememah said:

Kod nas odlažu vakcinisanje medicinara, ali zato Vučić deli vakcine po okruženju.

 

 

 

 

Debil

 

vakcinisali se politicari, estrada i mafija, sada moye da deli okolo.

 

I to ne kineze nego Fajzer.

Link to comment

Kod nas stigao dopis da se medicinski radnici HITNo izjasne danas o vakcinaciji kineskom vakcinom, podatke da im pošaljemo do 18 časova. A pre toga je stigao dopis da se izjasne o tri ponuđene vakcine, rok je nešto duži, do kraja nedelje. 

Sve u svemu za Sinofarm se prijavilo 3 zaposlenih.

Link to comment

Izvinjavam se ako je bilo, zna li neko da li je Evropska agencija dala zeleno svetlo Sputnjiku V i ima li naznaka da ce se to desiti? Meni vakcina najvise treba zbog putovanja a racunao sam da je bolje da se prijavim za Sputnjik jer cu se Fajzerom verovatno vakcinisati za jedno 30 godina kad dodjem na red.

Link to comment
4 minutes ago, harper said:

Izvinjavam se ako je bilo, zna li neko da li je Evropska agencija dala zeleno svetlo Sputnjiku V i ima li naznaka da ce se to desiti? Meni vakcina najvise treba zbog putovanja a racunao sam da je bolje da se prijavim za Sputnjik jer cu se Fajzerom verovatno vakcinisati za jedno 30 godina kad dodjem na red.

 

ako je verovati reutersu, onda ce rusi tek u februaru da zatraze upotrebnu dozvolu u EU:

 

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-russia-dmitriev/russia-to-submit-sputnik-v-vaccine-for-eu-approval-says-rdif-chief-idUSKBN29J1DX

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...