Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

A evo i ovi...
http://nuns.rs/info/statements/51787/nuns-medijski-radnici-i-radnice-prepoznati-kao-neophodni-radnici-tokom-pandemije.html

Drago nam je da su vlasti prepoznale značaj medijskih radnika i radnica jer oni imaju ključnu ulogu u kriznim vremenima, a pogotovo u doba pandemije kada su pravovremene i tačne informacije od najvišeg značaja za zdravlje ljudi.
Tokom iduće nedelje po našim saznanjima počeće imunizacija medijskih radnika i radnica kao neophodnih radnika u periodu pandemije Covid-19. Mediji treba spiskove svojih zaposlenih sa neophodnim informacijama da pošalju na adresu pres kancelarije Vlade RS. Pored toga obavezno je da se svako koga je redakcija prijavila i pojedinačno prijavi na portal eUprave gde će izabrati vrstu vakcine koju želi da primi.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
3 hours ago, papapavle said:

Ne kapiram baš najbolje kako ovo treba čitati, jel ovo moje tumačenje tačno: 4% je dobilo koronu iako su se vakcinisali, u sledećih nekoliko dana, ali je dobilo svega 0.2% onih kojima je prošlo dovoljno vremena da se razvije početni imunitet?

Nisam dobar matematicar ali ne bih tako računao.

80k vakcinisanih se zarazilo ali ne znamo koliko bi ih bilo da se nisu vakcinisali. 

Ovih 4% podrazumeva da bi se inače svi zarazili, 100%?

 

Ne bi me iznenadilo da u praksi budu sve vrlo slične. 

 

Link to comment
1 hour ago, 189- said:

mislim da ovde nije bilo price o nepokretnima kao sto je moja baba, kojoj je skoro nemoguce da ode do ambulante da vakcinise, da sta i kako je sa njima?

pa ako imaju (a znam da imaju) kucnu negu, onda bi bilo logicno da se ovaj deo populacije vakcinishe po kucama u okviru tog servisa. bas kao sto ih vakcinisu protiv obicnog gripa, vade im krv i ostalo sto ulazi u tu pricu. samo treba neko sa zrnom soli u glavi da se seti da i oni postoje i da im dodele vakcine.

 

sad, da li ce se setiti....

Link to comment
8 hours ago, Jozef K. said:

Što se tiče Pfizer Biontech treba čitati izveštaje iz Izraela. Nije isto istraživanje na 30,000 ljudi i na milione. Od blizu 2 miliona pelcovanih preko 80,000 je dobilo kovid. Od toga 4,500 je od pelcovanja prošlo 15 dana. Realno to je ohrabrujuće da će se zaraza umiriti. Još važnije samo njih dvadesetak (misli se na zdrave) je imalo ozbiljnije manifestacije. Imali su facijalni grč i njima se ne preporučuje druga doza.

Da ne prepričavam

 

4500 na dva miliona je 0.225%, i to nakon prve doze.

 

To u stvari u praksi znači, a ovo je već pitanje jako velikih brojeva gde se odnosi i korelacije ne menjaju tako lako, da će nakon second shot-a efikasnost praktično biti blizu 100%.

 

Izgleda da se zna kome ide Nobel za medicinu za prošlu godinu.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, 189- said:

mislim da ovde nije bilo price o nepokretnima kao sto je moja baba, kojoj je skoro nemoguce da ode do ambulante da vakcinise, da sta i kako je sa njima?

Ima služba kućne nege, ne bi trebalo da bude problem.

  • Hvala 1
Link to comment
59 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

 

Izgleda da se zna kome ide Nobel za medicinu za prošlu godinu.


Bratu Turčinu i supruzi mu za BioNTech, kao i Madjarici K kod Fajzera.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, 189- said:

mislim da ovde nije bilo price o nepokretnima kao sto je moja baba, kojoj je skoro nemoguce da ode do ambulante da vakcinise, da sta i kako je sa njima?

U Nisu sluzba kucne nege bi trebalo da vakcinise nepokretne osobe. Znam da su osposobljeni da to rade i da imaju iskustva jer su upravo oni vakcinisali zaposlene u KC Nis

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...