Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

RT tuce po fajzeru samo tako

Nakon onog u norveskoj sad je aktuelan slucaj zene iz luzijane s ozbiljnom neurol.reakcijom i izjava nj sina

 

Naravno sve treba beleziti i izvlaciti zakljycke al to je posao naucnika i izneti presek/korekciju eventualno u preporuci a svaki pojedinacan slucaj je hrana za antivaxere i panicare,a mozda i deo marketinske borbe za trziste

Link to comment
7 minutes ago, Jumanji said:

Sad vidim vest, pa je l' glupo ako pitam: a zasto Makedoncima poklanjamo 8k Fajzera??

 

"Jer tako smo u mogucnosti" iliti elita stiti elitu, a ko zna, mozda ima i neke finansijske koristi.

Link to comment
53 minutes ago, Kenjeee said:

A da probam onda tim jezikom. I jedna i druga imaju identično parče funkcionalnog koda samo što je u fajzeru zapakovan u elegantnih par redova pajtona a rusi vuku kroz dva komplikovana frameworka sa bibliotekama koje niko nesme da pipne da se ne bi sve raspalo.

Dobro poređenje, ali nije u pitanju par linija Pajtona, već promena paradigme u kojoj se radi program tj. "vakcina" kolko ja vidim... Ja ne bi dirao nešto što ne moram a kad bi ga iznova radio, radio bih ga na tenane, dajući mi vremena da proučim sve detaljno što se tiče novih tehnologija... al eto opet smo došli do ličnih preferenci..

No nema tačno/netačno odgovora sigurno.. ovde samo možemo da razmenjujemo mišljenja.. ko je u pravu, možda nikada nećemo znati.. možda su sve OK...

Link to comment

Agencija za lekove i medicinska sredstva (ALIMS) izdala je rešenje za 100.000 komada vakcine iz Kine koja prošla je sve neophodne testove, saznaje "Blic".

 

Kineskoj vakcini je potvrđen kvalitet i može da počne da se daje.

Link to comment
37 minutes ago, zikaPantelej said:

Dobro poređenje, ali nije u pitanju par linija Pajtona, već promena paradigme u kojoj se radi program tj. "vakcina" kolko ja vidim... Ja ne bi dirao nešto što ne moram a kad bi ga iznova radio, radio bih ga na tenane, dajući mi vremena da proučim sve detaljno što se tiče novih tehnologija... al eto opet smo došli do ličnih preferenci..

No nema tačno/netačno odgovora sigurno.. ovde samo možemo da razmenjujemo mišljenja.. ko je u pravu, možda nikada nećemo znati.. možda su sve OK...


Jebuckaju samo fakti da mRNA vakcine nisu nove. 
 

https://www.nature.com/articles/nrd.2017.243

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, InvisibleLight said:

Danasnji primer, jutros na tv-u naletim negde kratka video izjava šeklera kako "fajzera ne smeju da prime ljudi skloni alergijama"

 

Glupost, smeju, sacekaju pola sata, ako nema reakcije super, ako ima dobiju jos jednu bocu i idu kuci za pola sata...

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

Sad vidim vest, pa je l' glupo ako pitam: a zasto Makedoncima poklanjamo 8k Fajzera??

 * ima se može se

 * beg nije cicija

 * gde ima tu se i prosipa

 

nastaviti niz

Link to comment
6 minutes ago, de Sisti said:

Na radiju se takodje ne veruje Fajzeru, kaze mi mama da je jutros na radio Beogradu pricala neka doktorka nepoverljiva prema novoj tehnologiji

Kad se pojavio voz, vodjena je debata koje ce sve bolesti da izazove ogromna brzina od 30 km/h... 

 

Svaka nova tehnologija, ima protivnike, to je normalno...

Link to comment
2 hours ago, Jumanji said:

Sad vidim vest, pa je l' glupo ako pitam: a zasto Makedoncima poklanjamo 8k Fajzera??

ne poklanjamo. prodajemo im.

2 hours ago, dragance said:

 

"Jer tako smo u mogucnosti" iliti elita stiti elitu, a ko zna, mozda ima i neke finansijske koristi.

ma kakvi. uvaljali smo ih po nabavnoj ceni. u principu, nama je samo važno da se lova obrće.

 

Quote

Predsednik Vučić mi je danas potvrdio da će nam Srbija pomoći sa vakcinama iz svoje nabavke, koje ćemo platiti po nabavnoj ceni“, rekao je premijer Severne Makedonije.

 

Link to comment
34 minutes ago, de Sisti said:

Na radiju se takodje ne veruje Fajzeru, kaze mi mama da je jutros na radio Beogradu pricala neka doktorka nepoverljiva prema novoj tehnologiji

Meni je najveći problem Fajzerove vakcine to što je pravi Fajzer, dokazana i osuđivana mafija koja je spremna da truje ljude za pare. Kačio je neko već ovde one procurele dokumente iz Francuske da po Evropi prodaju vakcinu koja nema baš sastav kao ona za koju su dobili dozvolu. I da vrše pritisaktm da se odobravanje zbrza, itd. tipični mafijaški metodi. To su radili i sa onim lekovima za meningitis u Nigeriji, i u još gomili slučajeva. Ako će neko da koristi celu ovu frku oko korone da zgrće lovu, zaobilazi regulative, podmićuje i ucenjuje države da kupe od njih i ni od koga drugog to su ta govna. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...