Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

3 minutes ago, Jozef K. said:

Pa biju brojeve koje nisu nikada od marta iako je lockdown, a vakcinisano 25% populacije. Očekivano bi bilo da je bolje.

Aha, to.

Da, to jeste čudno.

Ali možda su se ljudi opustili baš zbog vakcine. Nemam pojma, lupam :D.

Link to comment
42 minutes ago, Jozef K. said:

Zato ipak i za Izrael treba sačekati najmanje mart pa gledati šta se dešava. 

 

Oni su vakcinisali preko 70% 60+ stanovnistva, veliki je procenat mladih trenutno nevakcinisanih, oni im cine najveci udeo u populaciji. A mladi su najveci nosioci virusa, mozda je to

  • +1 1
Link to comment

.

 

Francuski Le Mond...objavljena ukradena dokumenta EMA, koja pokazuju pritisak na brzo registrovanje Pfizer vakcine, ...i zanimljivije, kvalitativne razlike u vakcini koja je koriscena u klinickom ispitivanju, i komercijalne vakcine...
 
 
 
..."The data stolen, then released on the Dark Web, shows the pressure the agency was facing to approve the Pfizer-BioNTech vaccine as soon as possible"....  
 

..."Vaccines used in clinical trials had between 69% and 81% "intact" RNA, the entire sequence to make the Spike protein. In contrast, data on the batches produced in these new production lines revealed lower percentages, 59% on average. Some lots even went down to 51% and 52%. A "sticking point," said the EMA on November 23"....

 

 

 

https://www.lemonde.fr/planete/article/2021/01/16/vaccins-ce-que-disent-les-documents-voles-a-l-agence-europeenne-des-medicaments_6066502_3244.html

 

.

Link to comment
1 minute ago, Jozef K. said:

To bi mogao da bude odgovor zašto u Izraelu besni epidemija i pored ovoliko pelcovanih.

 

.

 

Ne znam..sumnjam... mozda u nekom delu...ja sam vise sklon da mislim da procenti zastite koji su nam predstavljeni za sve vakcine vise produkt marketinga a ne ozbiljnog istrazivanja, nije ni da ih krivim nesto, jednostavno malo vremena...

 

I po meni broj zarazenih nikad nije govorio mnogo, iz mnogo razloga...broj popunjenih bolnickih kreveta tesko bolesnih je makar za mene bio jedino merilo...

 

.

Link to comment
Quote

 

Hacked documents on COVID-19 vaccines have been "manipulated" and leaked on the internet, the European Medicines Agency (EMA) said on Friday.

The EMA said in a statement that the Internal and confidential email correspondence dating from November which was hacked in a cyberattack related to "evaluation processes for COVID-19 vaccines".

The unlawfully accessed documents have since been leaked on the internet and "some of the correspondence has been manipulated by the perpetrators prior to publication in a way which could undermine trust in vaccines," the EMA said.

The agency did not provide any details on how the documents were altered.

 

https://www.euronews.com/2021/01/15/hacked-covid-19-vaccine-documents-were-manipulated-before-release-on-internet-says-eu-regu

  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, dragance said:

Što se tiče Izraela, cifre o infekcijama su nakon prve doze, što je obećavajuće. 

 

S jedne strane 4% sanse da dobijes COVID nakon vakcine je josvek ozbiljan rizik.

 

S druge, i bolje strane,  sasvim je moguce:

1. Da su se zarazili pre primanja vakcine;

2. Da su se ponasali  ko mandrili, pa iako safety instruction kaze da si bezbedan samo nakon druge doze.

  • +1 2
Link to comment
11 hours ago, Jozef K. said:

Pa biju brojeve koje nisu nikada od marta iako je lockdown, a vakcinisano 25% populacije. Očekivano bi bilo da je bolje.

Izgleda da mora da se ponavlja svakih pola sata na radiju i TV da iako je neko vakcinisan, on i dalje može da prenosi virus drugima. Očigledno da ljudi to nisu shvatili pa misle da kad se jednom vakcinišeš, sve je gotovo virus je ubijen i idemo dalje.

Tako da nije očekivano da bude bolje sa 25% vakcinisanog stanovništva. Može da bude bolje kad se dodje do 75% i više.

Link to comment
2 hours ago, Budja said:

 

S jedne strane 4% sanse da dobijes COVID nakon vakcine je josvek ozbiljan rizik.

 

S druge, i bolje strane,  sasvim je moguce:

1. Da su se zarazili pre primanja vakcine;

2. Da su se ponasali  ko mandrili, pa iako safety instruction kaze da si bezbedan samo nakon druge doze.

 

Moj gut feeling je da je tačka 2.

Link to comment

neko je napisao za kinesku, ako je toliko dobra i sve ok, zašto nisu podneli da je registuju u Švajcarskoj - my point as well. Atenuisana vakcina bi trebalo da je bezbedna, ali mislim da ima malu efikasnost, a u ovim uslovima 70% i 95% je vrlo bitno.

 

A drugo, apropo Izraela, kada se vakciniše, potrebno je 10 dana da dođe do tzv serokonverzije, odnosno da krenu da se proizvode antitela, pogledajte grafik moderna/pfizer za placebo/vakcina, krive se prate do desetak dana i onda počinje da se odvaja. Neko je zaražen i pre vakcine, neko se zarazi u prozoru od deset dana, a ima i 5% kod kojih ne uspe vakcinacija. Ali svakako je sve to bolje nego odsustvo vakcinacije ili šansa da u 30% od vakcinisanih ne radi posao

 

Treće, kao ne znaju se dugoročni efekti vakcina. Pa, ne znaju se ni dugoročni efekti koronavirusa. Radije bih kalkulisao sa odlozenih efektima vakcine nego virusa, imho.

 

Pomalja se info da postoji i povlašćeno zdravstveno osoblje, dobijaju vakcine neki koji nisu baš kovid izloženi i to je to, sve očekivano za srbiju. Vakcinisani su podobni, ostali kada stignete na red

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Kelt said:

Pomalja se info da postoji i povlašćeno zdravstveno osoblje, dobijaju vakcine neki koji nisu baš kovid izloženi i to je to, sve očekivano za srbiju. Vakcinisani su podobni, ostali kada stignete na red

 

Ovakve informacije i ja dobijam sa više strana: supružnici i deca zdravstvenih radnika, kao i njihova rodbina, dobijaju vakcine preko reda i bez ikakvog kriterijuma (nisu ugrožena grupa). Nije da sam se nešto iznenadio, očekivao sam da će tako biti, kao i sve ostalo u ovom raspalom provizorijumu od države.

  • +1 1
Link to comment

ja sam se nešto mlatio u srednjoj školi, pisao neki kao istraživački rad o epidemiji variole, nije sad ni bitno, uglavnom, tada je samo Beograd imao preko 700 punktova za vakcinaciju. Ovo što oni sad "planiraju" je smešno.

 

Svaki deo grada bi trebalo da ima primarnu zdravstvenu zaštitu na najviše 15 min od kuće, pešaka. Isto i osnovne škole. I onda je lako. Tu je epiemiolog koji bi inače mogao da prati zaražavanje, postoje lokalni podaci o stanovništvu, ko ima alergije i kontraindikacije, tu je postojeća ekipa koja vakciniše, može da se pojača sestrama/doktorima u penziji/studentima koji će da vakcinišu u dve-tri smene... 

 

No, to su samo moja utopistička tupljenja.

  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...