Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

2 minutes ago, Sammael said:

 

J

 

Ako sam dobro skontao, ako imaš igg i s onda to znači da si preležala, a ako imaš samo s, onda nisi. Ako nemaš ništa, onda jebiga.

pa to je i moja logika, jel ima neko strucan (upucen) da potvrdi?

Link to comment
1 minute ago, InvisibleLight said:

pojma nemam,, nisam nikad tog tipa al nije bitno :)

al mi se ove zime pojavilo crvenilo, suvoca, pola lica, uzas, vrv ekcem, pola lica bude crveno, desavalo se zimi rnaije al po 1 mali pecat, ovo je uzas,, ja mislim od stresa. namazem nekom kremom sto mi rekla bratova zena koja pati od ekcema i prodje..

 

on topic - ja zelim da proverim antitela, dont judge me

 

pitanje - jel mogu da proverim i nekako jel sam npr bila dosla u dodir s koronom, da ne kazem imala neki blazi oblik , koji test da trazim, igg i igg S? 

 

 

sad kad uradis bilo koji igg, dobices neku sliku koja moze da znaci da si prelezala, da je vakcina uradila posao, a moze da znaci i jedno i drugo. tako da u sustini ne mozes znati (mislim, mozda teorijski i mozes, ali to vec ne bih umela ni da izguglam :))

mislim da je najbolje da uradis spike.

 

a za simptome - jbga, svi se cesto proveravamo ovih dana. ali svakako svi vec dovoljno znamo da necemo zakasniti ako zaista bude korona - tako da, polako. verovatno nije, a ako i jeste, na vreme ces reagovati i bice ok.

 

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, beta kentauri said:

@InvisibleLight evo i ja od jutros paranoišem oko kovida jer me hvata suv kašalj dok nosim masku. sumljivih bližih kontakata nula. revax pre tri nedelje.

sad ako kazem da meni tako cesto od maske zbog alergije, hocete da me udaljite sa topika? :D

al stvarno jeste, kad ne koristim nazalni sprej, redovno mi se desava.

mada, naravno da treba ispratiti. 

Link to comment

Jedna lepa vest glede kineske vacc. Dasa od 50+, poznat meni i advokatskim krugovima :nobles: uredno cjepljen medju prvima, fasovao koronu pre neki dan.Otisao na pregled, uradili mu test na koji je bio pozitivan.Ima toliko blage simptome korone da mu nisu ni antibiotike ukljucili, rekli mu sedi doma, pij vitamine 

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment

cekamo neku studiju, o efikasnosti, valjda skupljaju ovde, dotle jos jedan anegdotski doprinos:

pominjala koleginicu i njenu sestru, obe nehajne, kasljale itd danima i danima dok nisu otisle i u stanovljene pozitivne..cerka i sin joj imali tipa temperaturu 37 jedan dan i a sin dijareju, dakle vrv oba deteta fasovala al tu 'deciju' varijantu

otac 85 god,, u vreme pojave simptoma ove dve bio vec 30 dana revakcinisan,, sve vreme su u istoj kuci, a isli su i kolima s njim bez maske pre potvrde da su poz.i sta sve ne, i nije zakacio, eto proslo 3 nedelje.

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, InvisibleLight said:

 

otac 85 god,, u vreme pojave simptoma ove dve bio vec 30 dana revakcinisan,, sve vreme su u istoj kuci, a isli su i kolima s njim bez maske pre potvrde da su poz.i sta sve ne, i nije zakacio, eto proslo 3 nedelje.

Jos mi nemamo pojma kako kovid radi.Izgleda da je individualni imunitet veoma bitan.Ajde ti budi pametan kad znas za ovakav slucaj iz neposredne okoline: zena fasovala na poslu,srednje teski simptomi, temp. par dana, D dimer osrednje los, bez upale pluca.Oporavila se za 10 dana.Sve vreme uz nju su bili ostali ukucani,muz deca i baba od skoro 90 godina.Muz sve vreme spavao u istom krevetu,izolacija 0. I niko se nije zarazio od njih.Pa ti sad budi pametan

Edited by Haralampije
Link to comment

Kad se već povela priča o alergiji, ja kijam i kašljem kao šašava, dobila sam dexamethazon kapi i malo mi je bolje. To meni sledi svakog proleća s kovidom ili bez, prošle godine su svi bežali od mene.

 

Obično mi daju: pressing, dexamethazon i amoksiklav (ili amoksicilin kako li se već zove), jer to baš zna da bude grozno, međutim, sad mi doktor dade samo ove kapi, koje su inače za oči, ali ja ih stavljam u nos (i nisam jedina, mnogima prepisuju).

 

 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Haralampije said:

Jos mi nemamo pojma kako kovid radi.Izgleda da je individualni inumitet veoma bitan.Ajde ti budi pametan kad znas za ovakav slucaj iz neposredne okoline: zena fasovala na poslu,srednje teski simptomi, temp. par dana, D dimer osrednje los, bez upale pluca.Oporavila se za 10 dana.Sve vreme uz nju su bili ostali ukucani,muz deca i baba od skoro 90 godina.Muz sve vreme spavao u istom krevetu,izolacija 0. I niko se nije zarazio od njih.Pa ti sad budi pametan

da, ima toga kolko hoces, svi znamo slicne slucajeve

 

meni ovo bilo kao zbog vakcine bitno, malo optimizma (kineza dobio) al zaista ne moze niko da tvrdi da bi se sigurno  raazboleo da nije dobio vakcine..

Link to comment
19 minutes ago, Aleksija said:

sad ako kazem da meni tako cesto od maske zbog alergije, hocete da me udaljite sa topika? :D

al stvarno jeste, kad ne koristim nazalni sprej, redovno mi se desava.

mada, naravno da treba ispratiti. 

sasvim sigurno je alergija ali nije prijatno. ajde da sam se jednom zakašljala pa nikom ništa ali počela sam u jednom trenutku da ripam ko magarac. naravno, čim sam skinula masku sve je prestalo. moram da vratim lekove za alergiju i sprej za nos.

 

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Haralampije said:

Jos mi nemamo pojma kako kovid radi.Izgleda da je individualni imunitet veoma bitan.Ajde ti budi pametan kad znas za ovakav slucaj iz neposredne okoline: zena fasovala na poslu,srednje teski simptomi, temp. par dana, D dimer osrednje los, bez upale pluca.Oporavila se za 10 dana.Sve vreme uz nju su bili ostali ukucani,muz deca i baba od skoro 90 godina.Muz sve vreme spavao u istom krevetu,izolacija 0. I niko se nije zarazio od njih.Pa ti sad budi pametan

 

Znam za nekoliko takvih slučajeva. A znam i za npr. ovaj: bračni par u 70-im, došli im letos u goste dve kćerke sa zetovima i unucima. U roku od nekoliko dana skoro svi popadali, muž, kćerke i zetovi svi završili u bolnici sa srednjim do teškim upalama pluća. Žena jedina preostala na nogama, nije joj bilo ništa, sve vreme se brinula o deci (koja su bila kilava i slinava, verovatno su i ona zakačila, ali niko nije proveravao), posle radila antitela, imala vrlo pristojan broj, očigledno asimptomatični slučaj. U decembru, na vrhuncu onog talasa, završila u bolnici zbog covida, još uvek se oporavlja.

 

Drugarica sa autoimunom bolešću, dva dana nakon vakcinacije kinezom (prva doza) došlo do dramatičnog pogoršanja stanja nakon dužeg perioda remisije. Možda je do vakcine, možda do nekih stresova koje je doživljavala u poslednje vreme, možda nema veze ni sa čim, ko će ga znati.

Ja sa istom bolešću, već prošlo 10 dana od druge doze, nikakvog uticaja na simptome bolesti nije bilo.

 

Ovo je sve jedna velika lutrija. 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, fren said:

Sretoh pre neki dan Eminu, imunoloskinju koja gostuje na Novoj, i kaze mi da je 1.400 njih obolelo 2 nedelje od druge doze Kineza, 48 od Fajzera. I jos neke brojke mi je rekla al nisam zapamtila, da je Fajzera dobilo vise od 150k valjda. Kaze, prema njihovoj proceni, ako se svi vakcinisemo, ovoj posasti mozemo videti kraj za 6 meseci, u suprotnom otegnuce se ovo na 2-3 godine jos.

E sad, znam da ovde ljudi zaziru od carsijskih prica, al me zanima ima li javno dostupnih tih brojki, mozda @vememah iskopa :)

Pa i nije mi to strasna cifra za Kineza, s obzirom da je najveci broj ljudi kod nas primio tu vakcinu. I pitanje je takodje kakav oblik bolesti je bio, verovatno blazi.

  • +1 3
Link to comment

evo jos malo statistike za sinofarm, jutrosnji 'danasle'

 

Quote

Neposredan povod za razgovor bila je provera nivoa antitela zaposlenih u Danasu koji su primili Sinofarm vakcinu na INEP-u. Ova provera pokazala je da je od 38 vakcinisanih Sinofarm vakcinom, njih 33 razvilo „antitelni odgovor“, dok je petoro imalo nemerljive vrednosti antitela. Marija Gnjatović međutim dodaje da je kod troje od pomenutih petoro, prošlo samo 13 dana od revakcinacije, a da se intenzivnija proizvodnja antitela u organizmu u proseku pokreće oko 14. dana nakon druge doze.

 

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, LeBron said:

Pa i nije mi to strasna cifra za Kineza, s obzirom da je najveci broj ljudi kod nas primio tu vakcinu. I pitanje je takodje kakav oblik bolesti je bio, verovatno blazi.

Ma da, na milion kineza 1400 je 0,14%...

 

48/150K je još smenišnije, to je 0.03%... Statističke greške...

 

AKo su brojevi na nivou cele Srbije, naravno...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...