Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Drugar primio AZ pre 2 dana pred polazak na put, juce i jutros ima temp 37.5 bol u ramenu i malaksalost, upravo sad je zaglavio na aerodromu u GER.. cekamo da ga puste da nastavi dalje.. primio je samo prvu dozu, ima negativan PCR ali ima temp pa je malo frka.. krenuo je na poslovni put

Ne znam kakva je kineska, ali bracni par iz okoline mog rodnog mesta, pocetkom Februara uradili revakcinaciju, danas oboje pozitivni i u karantinu

Moj cale je primio pre 10 dana i ok je skroz, cekamo revakcinaciju za neki dan.. nadam se samo da ce ga stititi kako treba

Link to comment
40 minutes ago, renne said:

I meni stigao sms i mail.
Od nus pojava i dalje ništa
Tako da mislim da je to to što se mene tiče

Cujem da si bio u nabavci? Posto mrkva? :lolol:

Link to comment
11 minutes ago, Have_Fun said:

Ne znam kakva je kineska, ali bracni par iz okoline mog rodnog mesta, pocetkom Februara uradili revakcinaciju, danas oboje pozitivni i u karantinu

teško da su mogli odraditi vakcinaciju početkom februara

ne znam tačno kada je kod nas počela vakcinacija kinezom, svakako ne pre 15. januara, a i da li su oni bili cepljeni baš prvi dan

 

mnogi su se zaigrali pa su mislila da su sigurno odmah posle druge doze, a eno Šekler priča da treba da prođe najmanje 14 dana od te druge doze

 

ako se od danas vratimo unazad, to bi bilo da bi mogli biti sigurni ljudi koji su prvu vakcinu primili 23 januara i pre toga, a takvih nema baš stotine hiljada

 

edit

sad sam proverila, kineska vakcina je u srbiju stigla 16.  janura, a vakcinacija nije počela isti dan

Edited by dùda
Link to comment
Just now, dùda said:

teško da su mogli odraditi vakcinaciju početkom februara

ne znam tačno kada je kod nas počela vakcinacija kinezom, svakako ne pre 15. februara, a i da li su oni bili cepljeni baš prvi dan

 

mnogi su se zaigrali pa su mislila da su sigurno odmah posle druge doze, a eno Šekler priča da treba da prođe najmanje 14 dana od te druge doze

 

ako se od danas vratimo unazad, to bi bilo da bi mogli biti sigurni ljudi koji su prvu vakcinu primili 23 januara i pre toga, a takvih nema baš stotine hiljada

 

Evo maila koji sam ja dobio i kada da dodjem na vakcinaciju, u pitanju je bila kineska jer samo tu imamo kod nas

image.png.62d4e70ba4ea52ab5bd0244ad5b8031d.png


oni su primili nedelju pre no sto sam ja pozvan na vakcinaciju, znam to jer sam tada stizao u PL i iz tog razloga sam promasio svoju vakcinaciju, jer nisam mogao brzo da se organizujem da se vratim za SRB.. kontao sam da me nece zvati bar 2-3 meseca.. a ne da ce me pozvati par dana nakon prijave :S

Dakle, kao sto rekoh, revakcinisani su pocetkom FEB

Nemam razloga da lazem

Link to comment
4 minutes ago, dùda said:

teško da su mogli odraditi vakcinaciju početkom februara

ne znam tačno kada je kod nas počela vakcinacija kinezom, svakako ne pre 15. februara, a i da li su oni bili cepljeni baš prvi dan

Revakcinacija krenula 9. februara.

Link to comment

ja sam prvo u onom postu pogrešila, jer sam napisala da vakcinacija nije mogla početi 15 februara, to je lapsus, mislila sam na januar, naravno

 

ok, eto neka je 09. februara

Link to comment

edit ... sve je razjašnjeno dok sam poslao poruku

 

ko se revakcinisao medju prvima, sasvim je realno da se do sada zarazio jer je prošlo premalo vremena za antitelasanje
 

Edited by Frile
Link to comment

Eno vam screenshot mog maila i sve, a oni su primili vakcinu pre mene

Pa uradite matematiku  vakcinacije i revakcinacije i koliko je dana proslo od revakcinacije do danas

Nemam razloga da lazem.. vise sam zabrinut za moje jer kao sto rekoh, cale mi je primio kinesku iako sam mu rekao da proba da saceka da stigne neka vakcina koju je odobrila EU

Link to comment
Just now, Frile said:

 

htela si reći - revakcinacija?

Milion sinofarmova je stiglo 16. januara, ne znam kad su puštene u opticaj, na sajmu je bio happy hour odprilike 20-24 januara.

Revakcinacija sinofarmom je krenula recimo... 7-8 februara   (evo mraki kaže 9.)
 

ma već sam objasnila gore, htela sam reći januar, ne februar

 

ok, ako je neko vakcinisam 20 januara, onda mu je revakcinacija bila  10. februara, taj neko bi do 24. februara već trebalo da je zaštićen ( po šekleru)

e sad, trebalo bi znati kada su se ti ljudi zarazili, kakva im je klinička slika, itd, itd, pa nije isključeno da su u onih nekih 20%, a ako i jesu, trebalo bi da imaju lakšu kliničku sliku

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...