Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Prvo pitanje Знамо да Србија има барем четири милиона фудбалских селектора, али нисмо знали да има седам милиона имунолога. Да ли Вас та конкуренција радује или плаши? :lol:

Link to comment
34 minutes ago, April said:

Evo me na Sajmu
Deluje kao ozbiljna gužva, sumnjam da ću ostati da čekam

Nisam se prijavio ranije

Sent from fav toy
 

Ja svratio i postojao malo, pa se vratio kući. Mislim da ću ipak na Voždovcu da se špricam, radnim danom.

Raduje me da je krenulo da raste interesovanje.

Link to comment
12 minutes ago, InvisibleLight said:

https://www.rts.rs/page/stories/ci/Коронавирус/story/3131/koronavirus-u-srbiji/4231802/milos-markovic-profesor-imunologije-vakcinacija.html

 

Zgodan intervju s imunologom

Izmedju ostalog razlaze i pitanje mogucnosti prenosa virusa ako si vakcinisan

 

Quote

Прилично убедљиво кажем да нема размишљања да ли да се вакцинише или не јер мислим да су све вакцине прилично безбедне и немам неку сумњу, а можемо да причамо о неким детаљима. То су те контраиндикације и нежељена дејства, али немам сумњу у безбедност.

Што се тиче ефикасности ту је мало шири распон потенцијалних одговора и ја му кажем следећу ствар. Од свих понуђених најпре нису све доступне, а од оних које јесу ја лично препоручујем оне код којих је највећи број података доступан, а то је у овом случај Фајзер вакцина која је регистрована и од стране ЕМЕ и од ФДА, јер су сви подаци или огромна већина доступни.

Не очекујем од вас да идете и тражите те податке, али су мени доступни са три клика. И ја сам се потрудио да то прочитам и сажмем. И онда кажем, види, ризик практично не постоји, само ако си имао одређени тип алергије чега се можемо дотаћи.

Да скратим причу, препоручио сам му јасно и базирано на доступним подацима, а не на мојој перцепцији шта је боље или није и мислим да је то најпоштенији и најстручнији могући приступ.

Јесте ли се Ви вакцинисали Фајзеровом вакцином?

Јесам.

Да је била нека друга вакцина тада на располагању, да ли бисте рекли, нема везе узећу која год да је?

Не бих рекао на тај начин. То је информисани приступ. Рекао бих за ону за коју имам податке. Ја сам крајње јасан.

Инсистирам на доступности података. Покушао бих да их нађем. Ја очекујем да се ти подаци појаве. Немам никакву сумњу ни у безбедност ни у ефикасност тих вакцина генерално.

За руску вакцину су сами произвођачи рекли да ће се за неколико недеља појавити у великом научном часопису резултати њихове треће фазе и рекао бих - сачекајте.

 

+1

Link to comment
1 hour ago, Joe D said:

mene pozvali da idem danas, nisam nikakva rizicna grupa, i nisam isao peko reda. jednostavno, izgleda da ima vise vakcina nego zainteresovanih u ovom trenutku.

Ja danas primio prvu dozu Si Djija, takodje nisam rizicna grupa, nisam isao preko reda, prijavio se, uredno dosao poziv, dobar dan- dovidjenja.

Link to comment

Napravili su glupost na onom prijavljivanju na eupravi, trebalo je da dodaju pitanje, da li ste prelezali kovid? I onda da se upise mesec u kome je neko imao kovid... I na taj nacin ce imati i te podatke i te ljude zvati kasnije. Mozda u mailu da to i napisu...to su 2 templejt maila...

  • +1 4
Link to comment
47 minutes ago, duma said:

Dok se vakciniše pola miliona stići će nove. 

 

Postoje li vec neki cvrsti dogovori sa Kinezima ili Rusima pa da bude tako? 

 

Cela familija mi se vakcinisala, a i velika vecina prijatelja. Glede kritika prema mladima koji "idu preko reda", to mozda i nije lose. Oni najbrze sire virus, i mozda ce to biti vazno da se slomi kicma engleskom virusu, koji ce izgleda neumitno doci. Pogotovo u gradovima, gde je gustina stanovnistva najveca.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

A koji je tvoj problem sa kinezom ? Moguća lošija efektivnost ?

 

Pa to jedino.

 

80%

 

Sto se "reda" tiče slažem se, u uredjenoj državi to nije problem. Problem je kada u Srbiji Fajzerom pelcuju politiku i estradu prvo, vrv i navijače koji to žele, svoje partijske mafijaše a onda ostatak podeli zdravstvenim radnicima, nešto starijih ljudi i da 8000 doza Makedoncima. Mi koji smo se prijavili za Fajzera ćemo čekati još par meseci minimum.

 

Pa onda prelomiš, ako kinezom pelcuju ko god da poželi, onda to nije preko reda svakako. Da ne govorim da svako ko ode tamo ima neki razlog da nedovoljno ispitanu vakcinu pusti u krvotok, dakle svako je pod nekim rizikom čim je odlucio da ode tamo.

Edited by Caligula
Link to comment
Napravili su glupost na onom prijavljivanju na eupravi, trebalo je da dodaju pitanje, da li ste prelezali kovid? I onda da se upise mesec u kome je neko imao kovid... I na taj nacin ce imati i te podatke i te ljude zvati kasnije. Mozda u mailu da to i napisu...to su 2 templejt maila...
zashto bi radili kako treba kad ce na kraju da bude jedino kako moze da bude.

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

 

Mi koji smo se prijavili za Fajzera ćemo čekati još par meseci minimum.

Hani ❤, eno stigo novi soj korole u srbiju,  mi koji cekamo fajzera  pre cemo docekati ovaj

2108810567_Screenshot_20210124-114244_SamsungInternet.thumb.jpg.245fb15fd3677887983d9fd00e330a13.jpg

 

Zato trk na kineza, najprijateljskiji savet, ja bih isto da striktno ne vracaju a mozda i probam na svoju odgobornost. Ne mogu vise, hocu u teretanu, hocu da zagrlim 5mesecnog bratanca..

 

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Grunf said:

Jel počelo čipovanje i u hali sportova na nbg?

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 

nije, valjda će krenuti u sređivanje danas kad Mega završi utakmicu

Link to comment
20 minutes ago, Caligula said:

 

Pa to jedino.

 

80%

 

Sto se "reda" tiče slažem se, u uredjenoj državi to nije problem. Problem je kada u Srbiji Fajzerom pelcuju politiku i estradu prvo, vrv i navijače koji to žele, svoje partijske mafijaše a onda ostatak podeli zdravstvenim radnicima, nešto starijih ljudi i da 8000 doza Makedoncima. Mi koji smo se prijavili za Fajzera ćemo čekati još par meseci minimum.

 

Pa onda prelomiš, ako kinezom pelcuju ko god da poželi, onda to nije preko reda svakako. Da ne govorim da svako ko ode tamo ima neki razlog da nedovoljno ispitanu vakcinu pusti u krvotok, dakle svako je pod nekim rizikom čim je odlucio da ode tamo.

Politika, estrada i navijaci se vakcinisu fajzerom? Ti si se potpuno pogubio u nekoj svojoj realnosti.

Link to comment
24 minutes ago, Caligula said:

 

Problem je kada u Srbiji Fajzerom pelcuju politiku i estradu prvo, vrv i navijače koji to žele, svoje partijske mafijaše a onda ostatak podeli zdravstvenim radnicima, nešto starijih ljudi

Da vdimo...

 

Nemam veze sa politikom, nemam veze sa estradom, nisam navijač, niti lekar... Nisam ni mator...

 

Kako sam dobio Pfizera, sunce mu žarko?

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...