Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

6 minutes ago, cartman said:

14 dana posle druge doze bi trebalo da se razvije imunitet. Sto naravno ne znaci da treba da se ponasamo kao pusteni sa lanca :)

 

Meni rece sestra, kao vec za nedelju dana imacemo neki imunitet, to jest anitela.

Link to comment
Just now, Kundera said:

 

Meni rece sestra, kao vec za nedelju dana imacemo neki imunitet, to jest anitela.

Strucno gledano 2 nedelje posle druge doze mozemo da smatramo da je imunizacija zavrsena.

  • +1 1
Link to comment

Atmosfera na topiku je u fazonu - neki to vole vruce.

 

Vakcinacija, to je bio moj san.

Vakcinacija, samo da bocnem se ja.

Vakcinacija, noci bez termometra.

Vakcinacija, korono pushi ga.

  • +1 1
Link to comment
46 minutes ago, vememah said:

 

Sa 0,29% vakcinisanih dnevno, koliko sad guramo, 50% stanovništva bi se duplom dozom vakcinisalo za 345 dana.

Juče su na sajmu pominjali kad sam išao da se vakcinišem da planiraju da otvore još jednu halu. Radno vreme je samo do 16h tako da ako ima zainteresovanih može se organizovati i još jedna smena. Nije problema koliko možemo da vakcinišemo ljudi dnevno nego je problem koliko vakcina još možemo da dobijemo. Ovih 1 milion od kineza nam je palo sa neba, moje mišljenje je da smo ih dobili zbog toga što su kinezi hteli da zatalasaju stvari u EU i naprave pritisak da EU uzme njihove vakcine. 

Svi u evropi se čude kako to da u nekoj tamo Srbiji eto ljudi samo stanu u red i dobiju vakcinu a oni su trenutno mesecima, možda i godinu dana daleko od tog trenutka. 

Plus pošto smo mi sve redom dali kinezima, Bor, Smederevo, autoputeve, železnicu, metro onda je bilo zgodno da se malo ta usluga vrati kroz ove vakcine koje smo dobili.

  • Hvala 1
Link to comment
Strucno gledano 2 nedelje posle druge doze mozemo da smatramo da je imunizacija zavrsena.
el neko reko srbininu da se dotad drze lichne mere? a verovatno i duze? ili ce svako da proglasi intimnu pobedu 4 dana nakon vakcinisanja? :unsure:

sent from bubamoto

  • +1 3
Link to comment
Just now, vememah said:

@BarryWhite

Poenta poruke uopšte nije u tome, već u tome da se smešno mali broj ljudi vakciniše pa je izvođenje zaključka da ima nenormalno mnogo zainteresovanih potpuno deplasirano.

 

To moze ali i ne mora da ima veze jedno s drugim, mozda kapaciteta prosto ima za toliko. I za platu od 5.000 evra mesecno je zainteresovana cela Srbija ali samo mali procenat je ima.:D

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

el neko reko srbininu da se dotad drze lichne mere? a verovatno i duze? ili ce svako da proglasi intimnu pobedu 4 dana nakon vakcinisanja? :unsure:

sent from bubamoto
 

To i mene brine tj plasi ... ocekujem jedno ozbiljno opustanje vakcinisanih

Link to comment
8 minutes ago, BarryWhite said:

Ovih 1 milion od kineza nam je palo sa neba, moje mišljenje je da smo ih dobili zbog toga što su kinezi hteli da zatalasaju stvari u EU i naprave pritisak da EU uzme njihove vakcine. 

Svi u evropi se čude kako to da u nekoj tamo Srbiji eto ljudi samo stanu u red i dobiju vakcinu a oni su trenutno mesecima, možda i godinu dana daleko od tog trenutka. 

 

Verovatno su dali zato što je vođa kukao onomad i postao hit kod njih. Isto tako, Mađarska je uzela milion ovih vakcina i verujem da će uskoro i ona biti odobrena u EU. Sad su to sve geopolitičke stvarno, kao i obično...

Link to comment
9 minutes ago, vememah said:

@BarryWhite

Poenta poruke uopšte nije u tome, već u tome da se smešno mali broj ljudi vakciniše pa je izvođenje zaključka da ima nenormalno mnogo zainteresovanih potpuno deplasirano.

Ne mislim da je zantersovanost mala, ljudi su još uvek obazrivi. Kako se bude povećavao broj vakcinisanih tako će sve više ljudi menjati mišljenje, a ako budemo došli do neke tačke gde će se neko popuštanje mera povezati sa brojem vakcinisanih to će još više ljudi motivisati. Što neko reče kad bude bio uslov za letovanje u Grčkoj svi će pohrliti bez razmišljanja :D

Edited by BarryWhite
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...