Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

34 minutes ago, de Sisti said:

Treba mi jedan savet, prelomio sam, vakcinisacu se kineskom, za fajzera ce me zvati nikad. Ali imam jedan problemcic, pre 7 dana sam imao neku alergijsku reakciju, kao osip sa 10ak bubuljica, krug precnika ~3cm na stomaku, a nikad ranije nisam imao neku alergiju. Sad to dosta bolje izgleda, sasusilo se ali se vidi jos uvek. Da li da sacekam jos malo ili mogu da primim vakcinu? Znam da treba da pitam lekara ali ne ide mi se u bolnicu...

Mene neki mladi lekar pitao da li sam imala neke jače alergijske reakcije u životu.

Ja rekla da nisam ali da imam alergije na sve i svašta, ambrozija i ostalo, na polen itd, kaže, to nije problem.

  • Hvala 1
Link to comment

Ako može jedno pitanje:

Doze koje se daju kao "revakcina" su iste kao i ove prve?

Naime, jel moguće da ovi sa ovim sad jurenjem broja vakcinisanih "što pre-što više" zeznu drugu turu, vakcinisanje ovih iz prve ture?
Naime, ako su to iste doze, nadam se da "ostavljaju" za revakcinu.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Pa dobro nabavili su 1M vakcina, i vakcinisu oko 15 000 na dan (sto je dobra cifra za srbiju). Treba malo vise od mjesec dana da bi potrosili polovinu doza, tako da ce biti dovoljno za drugu dozu (barem za ove koji se sada vakcinisu)

Za to vrijeme ce nabaviti jos neku vakcinu.

Edited by borris_
Link to comment

- Srbija je trenutno četvrta u Evropi po stopi vakcinacije, verujem da ćemo u naredna 72 sta biti čak drugi u Evropi, a za isto vreme možemo da dođemo do čak petog mesta po stopi vakcincije u svetu - izjavio je večeras predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

 

- Ispred nas su Velika Britanija, Malta i Danaska. Verujem da ćemo u 48 sati, odnosno 72 sata preteći 2. i 3. i da ćemo biti drugi. Verujem da u svetu možemo da budemo 5. mesto, sada smo 9. Čestitam građanima Srbije i tome što smo se vinuli u visine po pitanju ekonomije i zaštite zdravlja naših građana - rekao je predsednik Srbije.

 

- Svi oni koji su primili ili će primiti, imamo sačuvanu vakcinu za revakcinaciju. Danas sam imao, ne mogu da vam kažem sa kim..., ali ja sam siguran da ćemo još jednu količinu vakcina obezbediti, jednu dozu od 100.000 vakicna. Sada ne mogu ništa više da vam otkrivam. Nastavićemo sa tim, mučimo se sa svim, iz Rusije nam je zastalo sve, čekamo odgovor, problem je zbog njih, imali su problem u nekim fabrikama. Ja ću da zovem i kineskog premijera ako treba... - izjavio je Vučić.

--------------

 

Ako mu verujete...

Link to comment
12 minutes ago, borris_ said:

Pa dobro nabavili su 1M vakcina, i vakcinisu oko 15 000 na dan (sto je dobra cifra za srbiju). Treba malo vise od mjesec dana da bi potrosili polovinu doza, tako da ce biti dovoljno za drugu dozu (barem za ove koji se sada vakcinisu)

Za to vrijeme ce nabaviti jos neku vakcinu.

 

Vucic kaze malo vise.

 

Quote

Kako je rekao, danas je vakcinisano 42.000 ljudi, a u Srbiju će stići dodatnih 100.000 doza vakcina ali „ne može da kaže odakle i kako“.

 

Link to comment

Glavni nadležni za vakcine u Evropskoj agenciji za lekove (EMA), Marko Kavaleri, italijanskom listu "Republika" je izjavio da je Agencija počela prva ispitivanja ruske i kineske vakcine, jer je očigledno da se i evropskim vlastima jako žuri da nabave što veće količine vakcine i postignu cilj da do leta vakcinišu najmanje 70 odsto ljudi i bar 80 odsto evropskih državljana starijih od 80 godina.

Kavaleri je objasnio da je s ruskim i kineskim zdravstvenim vlastima uspostavljen "konstruktivan dijalog, tek treba da vidimo bitne oosbine vakcina, ali prvi nalazi navode na zaključak da je stepen zaštite zadovoljavajući".

Zvaničnik EMA je naveo da se razmišlja o brzom odobrenju za vakcinu Astra Zeneka 29. januara.

 

 

Portal "Radio Frans enternasional" na rumunskom jeziku, međutim, ocenjuje da će zemlje Zapadnog Balkana "daleko zaostati za članicama EU i Velikom Britanijom u stepenu vakcinacije" i navodi "opasku punu gorčine makedonskog epidemiologa Dragana Danilovskog koji je ovo stanje uporedio s 'Titanikom' ".

Na "Titaniku" su "bogati mogli da se ukrcaju u čamce za spasavanje, a oni manje imućni su ostali, tako da mnoge balkanske zemlje sad polažu nade u KOVAKS (globalni program Svetske zdravstvene organizacije za vakcinaciju)" - rekao je Danilovski.

  • +1 1
  • Hvala 4
Link to comment

Sinovak, dakle ne Sinofarm koja se koristi kod nas.

 

Quote

Vaccine: Ema starts preliminary contacts with the Chinese of Sinovac and the Russians of Sputnik

BRUSSELS - Preliminary contacts between Russia and China and Ema, the EU Medicines Agency called to give the green light to vaccines in Europe, have started, with Beijing and Moscow working to introduce Sinovac and Sputnik V to the continent. In both cases, the contacts are at an early stage, with Chinese and Russians who have asked the EU Authority for a scientific opinion prior to the possible start of the process of data analysis to get the authorization.

The news had been anticipated last Wednesday in an interview to Repubblica by Marco Cavaleri, the responsible for vaccines of Ema: "We have a constructive dialogue - he said - we are at the preliminary stages and we still need to discuss key aspects, but some of their studies seem to show a good level of protection: I do not exclude their approval in Europe in the coming months if they reach the EMA's standards". Meanwhile, the EU agency does not rule out bringing forward the green light for AstraZeneca's vaccine scheduled for January 29, although it does not consider it "a foregone conclusion."

Cavaleri yesterday also said that the first monoclonal antibodies for Covid-19 therapy could be available in Europe before the summer, "between May and June." However, he added, "for even conditional marketing approval, we need a sufficient amount of data that solidly demonstrate to us an actual benefit. Preliminary clinical data viewed show that potentially these drugs have a beneficial effect in preventing disease deterioration especially in individuals most at risk for severe Covid. The products from Lilly and Regeneron are the most advanced, the ones about which the most is known, but there are many others for which new data will be coming."

https://www.repubblica.it/esteri/2021/01/22/news/il_vaccino_cinese_sinovac_in_europa_iniziata_fase_preliminare_di_valutazione-283821729/ (prevod: Deepl)

Edited by vememah
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...