Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Ja EU ne kapiram nista..ovamo, panika oko novih sojeva, ovamo, usporavaju sa vakcinama, ovi usporavaju proizvodnju..ajde d ane gresim dusu, ali, ispada da nekome odgovara da ovo sve traje..a bio sma ubedjen da ce se EU, UK I SAD  u ovo vreme vec uveliko pelcovati,a da cemo mi mozda za zdravstvene radnike dobiti nesto u Martu, neke dozice..

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, garmonbozia said:

 

Nisam planirao da se vakcinišem kineskom vakcinom, ali mi se malo menja mišljenje ovih dana.

isto takođe

 

nisam pametan, možda sačekam mesec-dva, da vidim kako će se odvijati stvari sa ostalim vakcinama

Link to comment
1 minute ago, Misko said:

Ja EU ne kapiram nista..ovamo, panika oko novih sojeva, ovamo, usporavaju sa vakcinama, ovi usporavaju proizvodnju..ajde d ane gresim dusu, ali, ispada da nekome odgovara da ovo sve traje..a bio sma ubedjen da ce se EU, UK I SAD  u ovo vreme vec uveliko pelcovati,a da cemo mi mozda za zdravstvene radnike dobiti nesto u Martu, neke dozice..

 

Pa i nije bas pozeljno da ti farmaceutska industrija daje sertifikate za lijekove i vakcine. To smo nedavno vidjeli u avionskoj industriji.

Link to comment
7 minutes ago, Misko said:

Ja nemam sta da cekam, ako mi i sta ponude, pelcovacu se...ali, nacekacu se, hteo ne hteo..

 

Svrati do najblizeg DZ ili u nekom vecem gradu... i odradi to :D Vidis da moze ko kad hoce da se vakcinise, samo je potrebno da kazes "OCU Jaaa!" :D

  • Haha 1
Link to comment
10 minutes ago, borris_ said:

Misli da su u ovom trenutku pare najmanji problem. 

ma naravno, problem je politika, mislim samo pariz gubi mesečno 3 milijarde € zbog lockdown-a što je dovoljno da se kupi 100+ miliona doza sinofarmove vakcine, još kad bi oni mogli toliko da naprave i isporuče u kratkom roku :happy:

  • +1 1
Link to comment

Naravno da je problem politika. Kao sto sam napisao, Putin je nudio prije tri cetiri mjeseca rusku vakcinu; Ponudio je saradnju to jest da EU proizvodi tu vakcinu.

razumjem nepovjerenje evropljana prema Putinu i naravno da je opravdano. Ali zasto nisu vec tada poceli da ispituju tu vakcinu da vide na cemu su nego su tek nedavno poceli da razmatraju tu mogucnost.

Link to comment

Danas kolega priča sa prijateljem iz Portugala koji je bio u fazonu da će da sedne na avion i dođe da se vakciniše ako mogu stranci. Išao je kolega koji je stranac danas i uspeo je da se vakciniše ali smo saznali da su ga pustili jer je ovde zaposlen i plaća zdravstveno. Tako da je taj lik iz Portugala bio razočaran posle početnog uzbuđenja da možda ipak postoji šansa da se ovde vakciniše. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...