Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

48 minutes ago, fandorin said:

  Prijavio majku i ujaka pre 8 dana, ujaku stigao poziv juče za ponedeljak, majci još ništa. 

Da li ti je stigla potvrda o prijavi? Možda si zaboravio da čekiraš saglasnost?

Meni se to jednom desilo. Ne upozori kako bi trebalo.

Link to comment
5 minutes ago, duma said:

Da li ti je stigla potvrda o prijavi? Možda si zaboravio da čekiraš saglasnost?

Meni se to jednom desilo. Ne upozori kako bi trebalo.

   Jeste, stigla je potvrda o prijavi za oboje.

Link to comment

Upravo sa NS sajma, sve radi kao sat, ne pitaju ko je zakazan, ko nije, staneš u redić i sve gotovo za cirka pola sata. Ne postavljaju mnogo pitanja, ćale rekao da je alergičan na penicilin, keva šećeraš i izlečena od tumora debelog creva, ma kaže samo zavrći rukav :). Organizacija perfektna, prvo od parkinga gde ljubazna radnica svakom kaže 'dobrodošli, parking se ne plaća', do stajanja u redu sa sve punktovima sa vodom, čajem itd. kao na maratonu. Poređano stotinjak stolica da ljudi odmore dok čekaju, mada nema prevelike potrebe, sve ide brzo. Revakcinacija za 21 dan, rekli da će zvati, a ako ne pozovu da svakako dođemo.

 

Ćalci nemaju nikakve reakcije, meni malo ubrzani otkucaji i neka nemoć u kolenima, ali valjda će prođe do ujutro. :)

  • +1 2
Link to comment
47 minutes ago, Aleksija said:

ja promenila prijavu u petak svima u okruzenju, izrazili interesovanje za sve vakcine.  mami i meni stigli termini za sutra.

 

 

I ja ću tako verovatno, dali smo sebi rok za dvoumljenje do ponedeljka, pa mislim da će frka oko dostupnosti ostalih odneti pobedu. A taman odlučim ~nešto~, onda pročitam sledeći članak i ponovo krenem sa preispitivanjem i tako u krug.  Verovatno je racionalnije samo preseći. 

Link to comment
1 minute ago, Taihoskopija said:

 

I ja ću tako verovatno, dali smo sebi rok za dvoumljenje do ponedeljka, pa mislim da će frka oko dostupnosti ostalih odneti pobedu. A taman odlučim ~nešto~, onda pročitam sledeći članak i ponovo krenem sa preispitivanjem i tako u krug.  Verovatno je racionalnije samo preseći. 

i ja sam tako, sve dok nisam shvatila da je i ovo sto je sada dostupno ogranicen resurs.

ne znam kakva je efikasnost, propratne pojave, nisam preterano srecna, ali sam procenila da je trenutak - druge vakcine nece skoro, ili ce ih biti premalo.

sa mojim poslom i novim sojem, svaki dodatni nivo zastite je korist - kolika god.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, Taihoskopija said:

A taman odlučim ~nešto~, onda pročitam sledeći članak i ponovo krenem sa preispitivanjem i tako u krug.  Verovatno je racionalnije samo preseći. 

Znaš onu staru mudrost: ne guglaj simptome :)

Lično sam uvređen što me još ne zovu, iako sam avangarda prijavljivanja za bilo koju vakcinu. Elem, bez zajebavanja, pošto me izgleda tokom ove godine čeka akanje po zdravstvenim ustanovama, gledaću da regulišem vakcinaciju ovih dana. Plus 3 nedelje.

  • +1 1
Link to comment

Bocnuli mi danas tatu. Kaže gužva samo takva, relativno manje mesto u Srbiji je u pitanju.

 

Želi naš narod vakcinu i te kako.

 

Edited by Milošica
Link to comment
19 minutes ago, Milošica said:

Želi naš narod vakcinu i te kako.

 

Sa 0,29% vakcinisanih dnevno, koliko sad guramo, 50% stanovništva bi se duplom dozom vakcinisalo za 345 dana.

Edited by vememah
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...