Jump to content
IGNORED

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?


theanswer

Recommended Posts

Just now, Lezilebovich said:

Ajd da ne radi nista, nego bezuslovno salje jos svega 

 

ali eto i dalje ima fanove, meni je to nezamislivo i odvratno

 

 

Link to comment
1 hour ago, Lezilebovich said:

Ajd da ne radi nista, nego bezuslovno salje jos svega 

 

Bukvalno ima shalju novac da finansiraju genocid, oruzje da ga izvrshavaju, brodove, trupe i kozna shta vec. Sa milijardama koje daju Izraelu da radi to shto radi da je bilo koja druga pricha u pitanju na sudu bi automatski bili kao naruchilac radova. Ovako...

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

 

ali eto i dalje ima fanove, meni je to nezamislivo i odvratno

 

 

 

Imao je i Miloshevic fanove, ima ih sigurno i danas. To nije nishta chudno.

Link to comment
4 hours ago, copkillah said:

 

ali eto i dalje ima fanove, meni je to nezamislivo i odvratno

 

 

 

posto vidim da podlacki podmeces molio bih te da mi das neki link gde Bajden podrzava "tepih bombardovanje" Gaze.

 

 

Link to comment
11 minutes ago, 3opge said:

 

posto vidim da podlacki podmeces molio bih te da mi das neki link gde Bajden podrzava "tepih bombardovanje" Gaze.

 

 

 

odgovorio ti je namenski, prosto:

 

nečinjenje iz pozicije gde imaš ogromnu moć = podrška

 

  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, Budja said:

 

I onda podrzavamo ne dronove, nego tepih bombardovanje Gaze.

 

Potpuno, ali potpuno irelevantno.

 

Opa, nije vise "podrzavas Bajdena koji je bombardovao Srbiju", nego "podrzavas Bajdena koji bombarduje Gazu". Vidi se da ste kod mustang ucili geopolitiku. 

Link to comment

How Joe Biden Became America’s Top Israel Hawk

Biden has often traced his unyielding support for Israel to dinner-table conversations with his father about the horrors of the Holocaust and to a 1973 meeting in Israel with Prime Minister Golda Meir during his first year as a senator. Even so, it took “a long, long discussion” with Henry “Scoop” Jackson, a famously hawkish Democratic senator from Washington state, for Biden to adopt a more hardline position. As Biden explained in a 1983 eulogy of Jackson, he had not felt “nearly as strongly” about backing Israel before his senior colleague encouraged him to make multiple visits to Israel and Nazi concentration camps.

Link to comment

bilo koji od njih dvojice bi bombardovao i jedno i drugo, tako da je taj deo irelevantan

 

bitne razlike su na unutrašnjem planu, tramp utiče na dekonstrukciju američke demokratije, a bajden je održava, ne mogu baš da tvrdim da je gradi

 

 

  • +1 6
Link to comment
17 hours ago, Budja said:

U tom smislu, ja verujem da bi, recimo, Obama bio mnogo ostriji prema Izraelu, ne dovoljno ai ostriji od ovog sramotnog izrugivanja celom svetu od strane SAD i Nemacke.

verovatno. sa Trampom je taj šbb kbb manje jasan. kod Trampa nema neke ideološke posvećenosti izraelskoj bezbednosti. on bi o izraelskoj bezbednosti brinuo iz čiste računice.

 

mogao bi da bude više pro-izraelski nastrojen od Bajdena jer su mnogi konzervativci koji bi glasali za Trampa žešće pro-izraelski nastrojeni i značajan % administracije bi činili ti ljudi. takođe, reklo bi se da je Tramp veruje u moć Jevreja i veruje da valja biti dobar sa Jevrejima.

 

manje verovatna varijanta je da bi taj račundžijski pristup mogao dovesti do manje podrške izraelskoj svinjariji. ako bi se ispostavilo da mu se to može obiti o glavu.

 

Edited by Gandalf
Link to comment
1 minute ago, Gandalf said:

verovatno. sa Trampom je taj šbb kbb manje jasan. kod Trampa nema neke ideološke posvećenosti izraelskoj bezbednosti. on bi o izraelskoj bezbednosti brinuo iz čiste računice.

E, 'ajde mi, bez zezanja, pokusaj da objasnis kako to angazovanje na necijoj, bilo cijoj, bezbednosti zavisi od ideoloske posvecenosti???

Primera radi, koja to ideologija :isuse: stoji iza americke ideoloske posvecenosti bezbednosti recimo Izraela i Saudijske Arabije?

Zastita, bezbednost demokratskih procesa, institucija, sta god?

 

I uopste, o kojoj to ideologiji je rec?

Obaska sto si sam kao motiv ispisao racunicu, dakle interes, interes i samo interes, sto je - sa americke i bilo cije tacke gledista - potpuno legitiman razlog za podrsku bilo kome bez obzira na takozvano ideolosko usmerenje...

 

Link to comment
Just now, namenski said:

Primera radi, koja to ideologija :isuse: stoji iza americke ideoloske posvecenosti bezbednosti recimo Izraela i Saudijske Arabije?

američke ili Bajdenove?

Link to comment
9 minutes ago, Gandalf said:

američke ili Bajdenove?

Ti zaista verujes da cinjenica ko sedi u Beloj kuci bitno utice na osnove americke spoljne politike?

I da se odgovor nalazi u prebrojavanju dronova lansiranih u doba Obame i Trampa?

Uostalom, pitao sam te za ideologiju, sam si je potegao.

A ovo americka ili Bajdenova ne znam kako da shvatim: Bajden nije Amerika, sta li?

 

Al' dobro: daj d cujemo razliku izmedju americke i Bajdenove ideologije?

Link to comment
1 minute ago, namenski said:

Ti zaista verujes da cinjenica ko sedi u Beloj kuci bitno utice na osnove americke spoljne politike?

tema je samo posredno...

 

Ameri, kao i ljudi svuda, su motivisani mešavinom ideologije i interesa. to uključuje i američke političare, retko se nađe neko ko je jednodimenzionalan. pa izbor predsednika ima značajnog uticaja na američku spoljnu politiku, u zavisnosti od ideoloških stremljenja izabranog. interes je možda isti ali postoje značajne razlike u pristupu. 

 

čitaj Kisindžera. dobar deo njegove kritike američke spoljne politike se svodi na to da je suviše ideološka. time je spoljna politika i nepredvidljiva jer previše zavisi od ideologije onih koji donose odluke. 

 

očigledan primer je odnos prema iranskom nuklearnom programu. i republikanci i demokrate imaju isti interes - sprečiti iransku nuklearnu bombu. jedni i drugi pokušavaju ostvariti dati cilj potpuno drugačijim pristupima, i ti pristupi su zasnovani na suprotstavljenim ideološkim principima. Obama je Irancima dao sve što je mogao, i ostario nekakav sporazum - u nadi da će sporazum dovesti do liberalizacije, smanjivanja tenzija, i postepene demokratizacije. Republikanci su taj sporazum poništili jer veruju da su mule nepopravljivo zlo koje valja uništiti ognjem i mačem. 

 

Tramp je tu ekstrem, jer deluje kao psiho motivisan isključivo ličnim interesima bez nekih ideoloških stremljenja.

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...