Jump to content
IGNORED

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?


theanswer

Recommended Posts

22 minutes ago, Budja said:

"Licni interes" > "Ideologija"

Mnogo fleksibilnije.

naravno. ali fleksibilnije ne znači bolje.

 

kao što napisah, veruje on u moć i uticaj Jevreja, i veruje da je jako bitno biti dobar sa Jevrejima. dobrim delom posledica toga da je bio preduzimač u Njujorku, gde se zna ko tu drma. pa mu lični interes nalaže da bude najbolji drugar sa Izraelcima. time je lako moguće da bi bio znatno gori od Bajdena kada se radi o izraelsko-palestinskoj situaciji.

 

32 minutes ago, Budja said:

Dobar deo otpora prema Trampu je kulturolosko a ne politicko "Jao vidi ga sta kaze", pristojnity/buena gente fazon dobrostojecih progresivaca. 

to je tačno. kako bilo, stavimo izraelsko-palestinsko pitanje na stranu: Tramp bi rado sebe za diktatora, jednom je i pokušao državni udar. za tako nešto bi mu valjao kvalitetan streljački vod.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Gandalf said:

naravno. ali fleksibilnije ne znači bolje.

 

kao što napisah, veruje on u moć i uticaj Jevreja, i veruje da je jako bitno biti dobar sa Jevrejima. dobrim delom posledica toga da je bio preduzimač u Njujorku, gde se zna ko tu drma. pa mu lični interes nalaže da bude najbolji drugar sa Izraelcima. time je lako moguće da bi bio znatno gori od Bajdena kada se radi o izraelsko-palestinskoj situaciji.

 

to je tačno. kako bilo, stavimo izraelsko-palestinsko pitanje na stranu: Tramp bi rado sebe za diktatora, jednom je i pokušao državni udar. za tako nešto bi mu valjao kvalitetan streljački vod.

 

Nisam siguran sta to znaci.

Sta bi to Izrael dobio od Trampa a da nije dobio od Bajdena?

 

 

Link to comment

Jebote koliko je ovaj машамода antitrampizan jeftin, vucic da mu pozavidi: diktatura, drzavni udar, streljacki vodovi... :isuse: 

I to od likova koji se ovde za gusu hvataju na ma samo i naznaku u tragovima da Amerika mozda nije najbolji od svih svetova...

Izem ti poverenje u institucije, demokratiju, sposobnost i vitalnost Amerike...

Ili, ipak, mozda? :ph34r:

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
6 minutes ago, namenski said:

Jebote koliko je ovaj машамода antitrampizan jeftin, vucic da mu pozavidi: diktatura, drzavni udar, streljacki vodovi... :isuse: 

I to od likova koji se ovde za gusu hvataju na ma samo i naznaku u tragovima da Amerika mozda nije najbolji od svih svetova...

Izem ti poverenje u institucije, demokratiju, sposobnost i vitalnost Amerike...

Ili, ipak, mozda? :ph34r:

 

vidis ti to a prava istina je bas prosta, ti si taj koji laze, podmece i denuncira.

 

Link to comment

A dobro, postoje i takvi ljudi, koji ne vole genocide enablera. Znam, zvuči jako čudno ali eto, dešava se. 

Link to comment

pa to je problem, zašto demokrate ne kandiduju nekog drugog? ovo stvarno nema smisla, nije dobro za usa

  • +1 2
Link to comment
39 minutes ago, Budja said:

ta bi to Izrael dobio od Trampa a da nije dobio od Bajdena?

carte blanche i za Zapadnu Obalu i/ili Liban.

 

pride je bitan dan posle. jedan od izgovora kojim demokrate mašu ovih dana je da Bajden prikuplja poene sa izraelskim javnim mnjenjem, kako bi kasnije ušao u klinč sa Netanjahuom i pomogao mu da izgubi izbore.

 

meni deluje kao providan izgovor, delom se time pokušava prigušiti vrištanje unutar stranke. ali jeste verovatno da će demokrate pokušati da naguze Njetanjahua nakon što se slegne prašina. 

 

da me se ne shvati pogrešno... ja se nadam da će nekih čudom Niki Hejli dobiti republikanske preliminarne, i u novembru pregaziti Bajdena. zaslužilo je matoro govedo.

 

Link to comment
5 minutes ago, Braća Strugacki said:

pa to je problem, zašto demokrate ne kandiduju nekog drugog? ovo stvarno nema smisla, nije dobro za usa

 

2 minutes ago, Gandalf said:

carte blanche i za Zapadnu Obalu i/ili Liban.

 

pride je bitan dan posle. jedan od izgovora kojim demokrate mašu ovih dana je da Bajden prikuplja poene sa izraelskim javnim mnjenjem, kako bi kasnije ušao u klinč sa Netanjahuom i pomogao mu da izgubi izbore.

 

meni deluje kao providan izgovor, delom se time pokušava prigušiti vrištanje unutar stranke. ali jeste verovatno da će demokrate pokušati da naguze Njetanjahua nakon što se slegne prašina. 

 

da me se ne shvati pogrešno... ja se nadam da će nekih čudom Niki Hejli dobiti republikanske preliminarne, i u novembru pregaziti Bajdena. zaslužilo je matoro govedo.

 

 

za sada po polllovima ona jako lose stoji osim ovde, u NH, gde se polako priblizava trumpu,

u Iowi katastrofalno lose

 

Link to comment
Just now, 3opge said:

za sada po polllovima ona jako lose stoji osim ovde, u NH, gde se polako priblizava trumpu,

u Iowi katastrofalno lose

tako je. zato napisah, nekim čudom:frust:

Link to comment
4 minutes ago, Gandalf said:

nakon što se slegne prašina

Mislis na prasinu rusevina u Gazi?

 

To li su dakle te finese... 

Link to comment

ako je Niki jedina alternativa onda mi stvarno nije jasno šta se tamo dešava, ona je grozna

Link to comment
1 hour ago, 3opge said:

dok se ti ubi, mucenik, od dizanja proleterskih revolucija po celom zapadnom svetu (al samo ako ti plate)

 

Što da mi plate, ne moraju da plate, ja to sve volonterski. Pa ako me se sete na Dan Revolucije - sete se; ako ne, nema veze...

 

:ilija:

 

Ali težak je to posao i mukotrpan, da ti ja kažem, nije za svakoga. Znaš koliko truda je potrebno samo da bi se ljudima iz glave izbio ovaj način razmišljanja?

 

47 minutes ago, 3opge said:

ne volim ga ni ja ali to ne znaci da volim trumpa

 

Lesser evilism, u tim vašim Amerikama (pu!) propagiran kao blistavi vrhunac političke svesti, je na duge staze užasno štetan fenomen. 

 

Uči građanina da bez roptanja glasa za manje lošu od dve očajne opcije, da zlurado likuje i slavi kad god više loša bude poražena, da nikad ni ne razmišlja o eventualnoj dobroj opciji.

 

Hamster wheel kojim trčite do iznemoglosti, sa prezirom gledajući svoje fellow hrčke koji sede po strani u istom kavezu. 

  • +1 2
Link to comment
×
×
  • Create New...