Jump to content
IGNORED

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?


theanswer

Recommended Posts

5 minutes ago, dragance said:

Da li je bitno pokretanje, zaustavljanje ili nastavak i eskalacija ratova?

 

Sveeee

Link to comment
2 hours ago, braca said:

 

Ne verujem u teorije da je senilna marioneta i da neki ljudi u senci donose odluke u njegovo ime. Isto tako ne verujem da odluke donosi sam, nego da se oslanja na ceo tim, koji mi deluje relativno kompetentan.

Zaista veruješ da će on za pet godina biti sposoban da racionalno donosi odluke. Ako sad i zna on za 5 godina neće znatil ni šta potpisuje. Dakle, odluke će definitivno donositi neko drugi. Treba baš duboko zabiti glavu u pesak da se to ne bi videlo. 

Naravno da postoji tim, samo Vučić sve zna i može sve sam.:D

Samo, tim bi trebalo da bira i predvodi Predsednik. Misliš da je Bajden sposoban za to?

Odluke donose timski, ali Predsednik je taj koji stoji iza tih odluka.

2 hours ago, braca said:

Kao što sam već rekao, USA funkcioniše, bez obzira što republikanci urlaju da propadaju i da samo što nisu ušli u komunizam/socijalizam. 

Slobodni izbori na kojim narod bira vlast i transparentnost su nužni za demokratiju. Kina sasvim dobro funkcioniše i bez demokratije. Čak i Srbija uglavnom funkcioniše, a manje, više je feudalna despotija. 

 

U dvopartijskom sistemu sve češće se kriminalizuje Republikanska stranka, pa i njeni birači. Nije Tramp jedini kandidat koji je proglašen za fašistu i pretnju za demokratiju. Najbolje da se uvede jednopartijski sistem da bi se sačuvala demokratija. Ako Bajden pobedi definitivno će postojati izvršna vlast koju narod nije birao.

 

  • Haha 1
Link to comment
15 minutes ago, duma said:

Zaista veruješ da će on za pet godina biti sposoban da racionalno donosi odluke. Ako sad i zna on za 5 godina neće znatil ni šta potpisuje. Dakle, odluke će definitivno donositi neko drugi. Treba baš duboko zabiti glavu u pesak da se to ne bi videlo. 

Naravno da postoji tim, samo Vučić sve zna i može sve sam.:D

Samo, tim bi trebalo da bira i predvodi Predsednik. Misliš da je Bajden sposoban za to?

Odluke donose timski, ali Predsednik je taj koji stoji iza tih odluka.

Slobodni izbori na kojim narod bira vlast i transparentnost su nužni za demokratiju. Kina sasvim dobro funkcioniše i bez demokratije. Čak i Srbija uglavnom funkcioniše, a manje, više je feudalna despotija. 

 

1)U dvopartijskom sistemu sve češće se kriminalizuje Republikanska stranka, pa i njeni birači. Nije Tramp jedini kandidat koji je proglašen za fašistu i pretnju za demokratiju. Najbolje da se uvede jednopartijski sistem da bi se sačuvala demokratija.

2)Ako Bajden pobedi definitivno će postojati izvršna vlast koju narod nije birao.

 

 

1) kad ti tamo a trump potpuno nevin, golim prsima branio demokratijju. 

2) jok, nego ce moja baba birati a ne narod.

  • +1 1
Link to comment

Au :D 

Od kojeg mesta da krenem?

Jedini koji su prozvani fašistima su oni koji sabotiraju demokratske institucije i podržavaju (kvazi) diktaturu. To su jasni delovi GOPa, ne svi, a najistaknutiji su MGT, Jordan, Boebert, i još par ludaka pored Trampa (Bannon, Jones i onaj suvi u licu koji mu je glavni alhemičar).

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Lord Protector said:

Harry S. Truman (1945–1953): Truman's presidency saw the beginning of the Korean War in 1950.

Ima i mnogo gore. Vudro Vilson je započeo WWI, FDR je započeo WWII. Tramp nije započeo svetski rat, svaka mu čast. :hail:

Link to comment
Just now, Gandalf said:

Ima i mnogo gore. Vudro Vilson je započeo WWI, FDR je započeo WWII. Tramp nije započeo svetski rat, svaka mu čast. :hail:

 

Bajden povukao trupe i zavrsio rat u Avganistanu, mirotvorac na trecu potenciju

  • +1 1
Link to comment

Vi ćete ovde izgleda do kraja sveta da guslate o tome kako predsednici počinju/okončavaju rat, dekretom, na osnovu svojih ubeđenja i karakternog sklopa?

 

Ništa materijalna stvarnost, ništa istorijske okolnosti, ništa stabilni trendovi koji nadilaze administracije plave ili crvene boje?

Link to comment
22 hours ago, Budja said:

Svakako da mozemo da pricamo o counterfactuals i alternativnoj istoriji, ali, nekako, ovde sa Bajdenom imamo factuals, a sa Trampom SBB KBB.

šbb kbb je relevantno obzirom da pričamo o izborima za najmoćnijeg čoveka na svetu. sem COVID-a, imali smo sreće da svinja nije bio u situaciji da se suoči sa međunarodnom krizom iole većeg obima.

 

sem Iraka 2003, Amerikanci u proteklih par decenija ne izazivaju krize već (ispravno ili ne) reaguju na njih.

Link to comment
6 minutes ago, Gandalf said:

sem Iraka 2003, Amerikanci u proteklih par decenija ne izazivaju krize već (ispravno ili ne) reaguju na njih.

 

Joj micike, hajde da poverujemo da se politika zemlje koja je od WWII do tada bila odgovorna za apsolutnu većinu oružanih sukoba u svetu, naprasno drastično promenila :happy:

 

  • +1 2
Link to comment
15 minutes ago, Gandalf said:

šbb kbb je relevantno obzirom da pričamo o izborima za najmoćnijeg čoveka na svetu. sem COVID-a, imali smo sreće da svinja nije bio u situaciji da se suoči sa međunarodnom krizom iole većeg obima.

 

sem Iraka 2003, Amerikanci u proteklih par decenija ne izazivaju krize već (ispravno ili ne) reaguju na njih.

 

Prvi bold - Sem Covida? :rolleyes: Jedan takoreci pickin dim, najobicnija globalna pandemija koja je oborila ceo svet na kolena sto je dosad bilo nevidjeno u istoriji. Sta li su tek krize veceg obima jbt?

Drugi bold - Ovo je za minijature. Jadna vasingtonska administracija sedi mirno i gleda svoja posla, a zlokobnici sirom sveta spremaju sranja koja oni jadnici moraju da sredjuju. Srce mi se para. Jel ima neka peticija online da im se da podrska da izdrze sve te stresove i nepravde? Rado bih potpisao. A sa mnom bez sumnje i pokoji sirijac, libijac i ukrajinac....

 

  • +1 2
Link to comment
45 minutes ago, Poludziber said:

A sa mnom bez sumnje i pokoji sirijac, libijac i ukrajinac....

Vudro Vilson počeo WWI.

Link to comment
56 minutes ago, copkillah said:

Joj micike, hajde da poverujemo da se politika zemlje koja je od WWII do tada bila odgovorna za apsolutnu većinu oružanih sukoba u svetu, naprasno drastično promenila :happy:

se sećaš kako je dobro bilo dok se Klinton nije umešao u Hrvatskoj i Bosni!? šta nam rade...

  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, Gandalf said:

se sećaš kako je dobro bilo dok se Klinton nije umešao u Hrvatskoj i Bosni!? šta nam rade...

 

Hoćeš da kažeš da je Klinton pozitivna ličnost, istorijski?

 

Link to comment

Kod nas nije iz opravdanih razloga, dok u Americi uglavnom jeste vidjen pozitivno. Bez nekog velikog razloga, usralo ga da je ekonomija procvetala pod njegovim mandatom.

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, copkillah said:

Hoćeš da kažeš da je Klinton pozitivna ličnost, istorijski?

Hoću da kažem da je Klinton počeo ratove u Hrvatskoj, u Bosni, na Kosovu, i u Makedoniji. za Sloveniju nisam siguran.

 

hebiga, mladost ludost... '98 sam se u rodnom gradu bavio drozama i halucinirao nekakva sela u plamenu. sada znam da je Klinton sve to zakuvao marta '99e.

Edited by Gandalf
  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...