Jump to content
IGNORED

De qué planeta viniste?


Meazza

Recommended Posts

41 minutes ago, bags said:

Isto je tako u jos nekim profesijama recimo programiranje. Imao sam srecu studirati sa takvim jednim likom.

 

Ontopic:

U zadnjih nekoliko dana sam pogledao bas dosta starih snimaka.  Ja ne znam kako je on uspevao biti onako brz sa svojom kilazom. Ili su ovi so su ga cuvali bili oprezniji pa nisu maksimalno trcali da im ne bi prodao neki fazon. hehe

 

Maradona je bio nabijen kao bomba, nizak a neverovatno jake noge koje su tu visinu nosile lako i brzo. Preterana kilaza je dosla kasnije, on je izgledao kao debeo i dok je bio u punoj snazi ali je to bila iluzija koju su mnogi debelo platili. Na stranu tehnicko savrsenstvo u kontroli lopte koje mu je omogucavalo da s njom trci podjednako brzo kao i bez nje. To je velika prednost. Pisao sam pre par meseci o Kataiju, covek je verovatno jedan od najsporijih igraca Zvezde kad bi se trkali na 100 metara ali ako das i njemu i drugima loptu da trci s njom i donese je do cilja sve ce da ostavi u prasini.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Maradona je bio nabijen kao bomba, nizak a neverovatno jake noge koje su tu visinu nosile lako i brzo. Preterana kilaza je dosla kasnije, on je izgledao kao debeo i dok je bio u punoj snazi ali je to bila iluzija koju su mnogi debelo platili. Na stranu tehnicko savrsenstvo u kontroli lopte koje mu je omogucavalo da s njom trci podjednako brzo kao i bez nje. To je velika prednost. Pisao sam pre par meseci o Kataiju, covek je verovatno jedan od najsporijih igraca Zvezde kad bi se trkali na 100 metara ali ako das i njemu i drugima loptu da trci s njom i donese je do cilja sve ce da ostavi u prasini.

 

Bravo. Pisao sam nesto o tome kad sam se raspravljao sa Omiljenim. U fudbalu se lopta ne nosi rukama, ona te usporava u zavisnosti od toga koliko umes sa njom. 

 

Najpametniju stvar o brzini u fudbalu je rekao Krojf, ona pokazuje da je razumeo igru na najvisem nivou. "Speed is often confused with insight. You see, when I start running earlier than the others, I appear faster." I ponovo se vracamo na tajming. 

Link to comment

Da, bila je ona tekma u Marseju kad je nestalo struje, pa Milan nije hteo da se vrati i ispuse sluzbenim. Marsej je onda opr'o Spartak u polufinalu.

Bas sam juce bauljao po internetima, Kantona je 90/91 bio u Olimpiku, zna li neko detaljno zasto nije bio u ekipi u finalu? Pegl'o nekog?

I sto Piksi nije bio ni na klupi ni u jednoj tekmi u sezoni kad je Marsej uzeo LS? Povreda, prop'o? 

Link to comment
1 hour ago, bags said:

Isto je tako u jos nekim profesijama recimo programiranje. Imao sam srecu studirati sa takvim jednim likom.

 

Ontopic:

U zadnjih nekoliko dana sam pogledao bas dosta starih snimaka.  Ja ne znam kako je on uspevao biti onako brz sa svojom kilazom. Ili su ovi so su ga cuvali bili oprezniji pa nisu maksimalno trcali da im ne bi prodao neki fazon. hehe

 

U filmu koji se prethodnih dana prikazivao i nasem servisu..a bome i na HRT-u, bilo je par scena sa bazena...Maradona u Speedo gatjkama.

 

Kao musko moram da kazem..frajer...zategnut kao struna.

 

 

Link to comment
1 hour ago, arkonada said:

Kada je Zvezda postala prvak Evrope 91' jel' su tada beše igrali i Milan kao prvak Evrope i Napoli ka prvak Italije sa Maradonom? Mogao nam je i tada majstor doći na Marakanu mada se ne sećam kada su oni ispali ako sam u pravu da su igrali i Milan i Napoli. 

 

Cocaine, Lenin's mausoleum & penalty heartbreak - how Maradona's Napoli career ended in Moscow

 

spacer.png

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
10 minutes ago, W.F.C. said:

speedo gacke bile moderne,i  ja sam imao kupace

Pa zar je bilo drugih 80ih u Jugoslaviji? :D

Inace jedna od stvari koje ne mogu da si oprostim je ta sto ga nisam ovde u Italiji gledao uzivo a mogao sam komotno. Mislim, kad mi nije bilo tesko da odem da vidim Lajosha Detaria....

Link to comment

Nego, je li ima negdje bolji video od onog sa YouTubea sa utakmice Hrvatska-Argentina 0-0 (1994) u kojoj je igrao i Maradona? Tuđman je bio na utakmici poslije koje mu je uručena lopta sa potpisima svih igrača.

 

Sjećam se da sam slušao radio-prijenos te utakmice, spržio sam sve baterije koje su išle u tranzistor na tih malo više od 100 minuta, i da su hrvatski komentatori (Krešimir Čampa i, mislim, Ognjen Naglić) pričali o tri čarobna Maradonina momenta i Batistutinom sjajnom slobodnom udarcu sa preko 30 metara.

 

Ruggeri je valjda rekao kako je tih 0-0 dogovoreno, i to preko, prvenstveno, Šukera i Maradone (igrali su skupa u Sevilli).

 

Video sa te utakmice na YT je grozan.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...