Jump to content
IGNORED

De qué planeta viniste?


Meazza

Recommended Posts

Ovaj argentinsko-brazilski klasiko sam gledao sa drugarima i danas se sećam svih onih stativa i 80 minuta sabijanja, nakon čega je usledio proburaz kopljem onako niotkuda. Navijao sam za Argentinu (zagotivio ih 86-te) ali mi ne bi bilo krivo ni da je Brazil prošao. Zapravo mi ih je bilo žao jer sam pamtio kakav ih je maler poterao 86-te protiv Francuza, kada je Ziko na 1-1 šutnuo penal kao od bede a posle toga je u penal seriji bio onaj čuveni šut gde Amoros pogađa stativu a lopta u odbitku pogađa Carlosa u glavu i vraća se u gol. Nije im pomogao ni Platinijev promašaj u četvrtoj seriji.

Link to comment
On 11.12.2020. at 0:13, Redoran said:

Ovaj argentinsko-brazilski klasiko sam gledao sa drugarima i danas se sećam svih onih stativa i 80 minuta sabijanja, nakon čega je usledio proburaz kopljem onako niotkuda. Navijao sam za Argentinu (zagotivio ih 86-te) ali mi ne bi bilo krivo ni da je Brazil prošao. Zapravo mi ih je bilo žao jer sam pamtio kakav ih je maler poterao 86-te protiv Francuza, kada je Ziko na 1-1 šutnuo penal kao od bede a posle toga je u penal seriji bio onaj čuveni šut gde Amoros pogađa stativu a lopta u odbitku pogađa Carlosa u glavu i vraća se u gol. Nije im pomogao ni Platinijev promašaj u četvrtoj seriji.

 

Bruno Bellone

Link to comment

Шта је истина за полуфинале у Напуљу 1990?

 

Негдје се каже да је пола трибина навијало за Аргентину, па се Наполи и италијански савез окренули против Дијега. Негдје се пак каже како је Дијего био разочаран јер је позвао Напуљце/Наполитанце да навијају за њега а они навијали ипак за Италију.

Link to comment

Vecina na stadionu je definitivno navijala za Italiju, ali da se utakmica igrala u Milanu ili Rimu podrska i atmosfera bi svakako bili bolji. Mada mislim da se s tim mnogo preteruje, posto su izgubili na domacem terenu svaki izgovor je dobar pa su se neke stvari preuvelicavale. Savez se ne bi okrenuo protiv Maradone da je Italija prosla u finale. Dijego jeste davao zapaljive izjave pre utakmice da bi napravio podele kod protivnika, najvise se iznervirao u finalu kad je publika zvizdala Arg himni i navijala za Nemacku, ali to nije bilo u Napulju.

Link to comment

Ne treba od Italijana nista to da vas cudi, setimo se kako su tretirali Jung-hwang Ahna, covek ni kriv ni duzan, jedini greh mu je sto je dao gol protiv Italije na svetskom. Zajebani su kad gube.

Link to comment

Isto bi bilo i da jeste. Vlasnik Perudje mu je ponistio ugovor i rekao da ne zeli da ima igraca koji je "unistio italijanski fudbal". Znaci nije Bajron Moreno kriv vec Ahn.

 

A iskreno, gledao sam tu utakmicu skoro ponovo i nisu ih toliko pokrali koliko smo zapamtili i koliko oni kukaju. Ono sa Spanijom je bilo deset puta gore. Toti jeste dajvovao i zasluzio je drugi zuti karton - ko ga jebe - na tom prvenstvu pre njega je deset drugih igraca dobilo zuti za dajv. Ponisteni su im golovi koji su bili na granici ofsajda, mozda jesu, mozda nisu, tough luck. Cinjenica je da su se grcevito branili veci deo utakmice, i pre Totijevog iskljucenja. Ako je neko unistio italijansku reprezentaciju na tom prvenstvu onda je to Trapatoni. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

Isto bi bilo i da jeste. Vlasnik Perudje mu je ponistio ugovor i rekao da ne zeli da ima igraca koji je "unistio italijanski fudbal". Znaci nije Bajron Moreno kriv vec Ahn.

 

A iskreno, gledao sam tu utakmicu skoro ponovo i nisu ih toliko pokrali koliko smo zapamtili i koliko oni kukaju. Ono sa Spanijom je bilo deset puta gore. Toti jeste dajvovao i zasluzio je drugi zuti karton - ko ga jebe - na tom prvenstvu pre njega je deset drugih igraca dobilo zuti za dajv. Ponisteni su im golovi koji su bili na granici ofsajda, mozda jesu, mozda nisu, tough luck. Cinjenica je da su se grcevito branili veci deo utakmice, i pre Totijevog iskljucenja. Ako je neko unistio italijansku reprezentaciju na tom prvenstvu onda je to Trapatoni. 

ALi ono protiv Španije je bila oružana pljačka...

 

I kad smo ve kod krađa svi zaboravljaju gol Belgije protiv Brazila, na 0:0, za koji je posle sudija izjavio da ne zna zašto ga je poništio... Bilo je tu dosta još da se igra, ali ko zna kako bi se to završilo da je Belgija povela...

 

 

  • +1 1
Link to comment

Ne samo sto je Belgija dala gol, vec su ih unistili igrom. Brazilci su poceli da ocajavaju i da bespomocno gledaju prema klupi, a Vilmots je bio najbolji na terenu sve do Rivaldovog gola. Pa i posle je zamalo dao jos jedan gol. Ali ispale su Argentina i Francuska, mislim vec i Italija, bilo bi lose za fudbal™ da je Belgija prosla, a Brazil ispao...

Edited by Meazza
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...