Jump to content
IGNORED

De qué planeta viniste?


Meazza

Recommended Posts

Quote

„Na terenu je on bio pesnik, veliki šampion koji je podario radost milionima ljudi – i u Argentini i u Napulju. Ipak, on je bio veoma krhka osoba. Ipak, doping u sportu je ne samo varanje, već i prečica koja uništava dostojanstvo. Čist i častan poraz bolji je od prljave pobede. To mislim za čitav svet, ne samo za svet sporta“, rekao je papa Franja.

 

Link to comment
On 11.12.2020. at 0:13, Redoran said:

Ovaj argentinsko-brazilski klasiko sam gledao sa drugarima i danas se sećam svih onih stativa i 80 minuta sabijanja, nakon čega je usledio proburaz kopljem onako niotkuda. Navijao sam za Argentinu (zagotivio ih 86-te) ali mi ne bi bilo krivo ni da je Brazil prošao. Zapravo mi ih je bilo žao jer sam pamtio kakav ih je maler poterao 86-te protiv Francuza, kada je Ziko na 1-1 šutnuo penal kao od bede a posle toga je u penal seriji bio onaj čuveni šut gde Amoros pogađa stativu a lopta u odbitku pogađa Carlosa u glavu i vraća se u gol. Nije im pomogao ni Platinijev promašaj u četvrtoj seriji.

 

Kad tad nisam razlupao TV nikad neću.

Link to comment
  • 2 months later...

Fernando Sinjorini, kondicioni trener koji je tokom citave karijere pratio Maradonu prvi put otkriva za Ole sta se desilo 1994: "bio je januar 1994 i zvao me u 3 ujutro rekavsi da zeli da igra na mundijalu. Pitao sam ga zasto, igrao si na tri mundijala, znas da ovi iz FIFA jedva cekaju da te sikaniraju. On mi je rekao da zeli da uradi to zbog Dalme i Djanine jer ga nisu nikad vidjele na mundijalu, da zeli da osvoji. Onda sam rekao ok, jer sam vidio da ga gura zelja njegovih cerki, nesto puno iznad njega. Obecao mi je da ce biti skroz cist, pet mjeseci smo trenirali u zabacenom mjestu, dosao je u perfektnu formu, trenirao je i nocu da bi pobjedio krizu apstinencije od kokaina. Uspjeli smo, nikad prije nije bio tako zategnut i lucidan, a s njegovom tehnikom mogao je da uradi sve. Prva dva meca s Grckom i Nigerijom sjajan, samo se o njemu pricalo kao da drugi ne postoje. Onda kad je stigla vijest o dopingu cuo sam krik iz njegove sobe. Garantujem da je bio pet mjeseci potpuno cist, da su mu namjestili jer im je smetao. Od te noci vise ga nisam prepoznao nikad, vratio se u tunel droge, uzeli su mu najdragocjeniju stvar, fudbal...

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 7 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...