Jump to content
IGNORED

Budućnost elektroenergetskog sistema


Spooky

Recommended Posts

2 minutes ago, jms_uk said:

Niko ne pominje da ponovo radi EPS portal.

 

Pomenuo je neko čim je proradio valjda 23.01.. Tako sam i platio račune.

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, Luther said:

 

Pomenuo je neko čim je proradio valjda 23.01.. Tako sam i platio račune.

 

Bio sam na putu, pa mora da mi je promaklo.

 

Hvala!

Link to comment

Radi portal ali im još ne rade šalteri za plaćanje, a ortak koji radi u ED (kako god se oni zvali) izludeo danas na poslu funkcionalnost softvera i lokalne mreže na 50%. Krene da radi nešto i bukvalno "udari u zid"...

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

  

Quote

“Kad budemo proizvodili struju iz uglja, moraćemo da plaćamo posebne takse. Zato je važno da promenimo zakonski i legislativni okvir za nuklearnu energiju. Četiri mala nuklearna reaktora menjaju 1.200 megavata. Nuklearna energija je najbolja, mada za samo četiri manja reaktora moramo da platimo najmanje oko 7,5 milijardi evra”, rekao je pre par dana predsednik Srbije Aleksandar Vučić u Briselu.
Samo dan kasnije Vučić je najavio da će biti ukinut moratorijum na gradnju nuklearnih elektrana.- Najbolje bi bilo da se gradi klasična nuklearka, ali nemamo 20 milijardi evra. Mađari grade sa Rusima nuklearku od 11-12 milijardi i potrebno je deset godina da se izgradi - rekao je predsednik Srbije.

blic.rs/biznis/nuklearna-elektrana-u-srbiji-potrebne-su-ove-4-stvari-da-bi-nasa-zemlja-dobila-prvu/dzs815z

  • Tužno 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ne bih se složio

 

Demand hasn’t recovered fully since the energy crisis and the region’s wind and solar parks are producing more power than ever, which is eating into the share that both nuclear and coal plants send to national grids.

 

Evropske nuklearke van pogona zbog rasta zelene energije

 

U suštini dešava se ono o čemu se priča već godinama. Nuklearke i obnovljivi izvori nisu kompatibilni, jer nuklearke moraju da rade skoro 100% vremena, a čak i tada je upitno da li su ekonomski isplative. U isto vreme OI rastu eksponencijalno i već sad smo u situaciji da u nekim regionima pokrivaju 100% potražnje na duže vreme što dovodi do toga da nuklearke ne moraju da rade. Ima jedna nemačka novinarka, zaboravih ime, veliki pobornik nuklearne energije, koja je pokušala da reši dilemu pitanjem "a što bi solarni paneli imali prednost". Pa ne znam, zato što su već postavljeni i rade a da se ne mrdne prstom i ne proizvode otpad koji će morati da se skladišti vekovima. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...