Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

Ako je učestvovao u pisanju testa samostalnosti, jasno je odakle duva vetar. Još kad dan nakon Pogacaryeve izjave o političkoj snazi frilensera u SNS maniru to javno odjebe, nema tu šta da se misli.

 

U nečemu jeste u pravu, ovo nije retroaktivna naplata. 

  • +1 1
Link to comment

Pa relativizuje i vadi stvari iz konteksta, recimo deca nemaju lek jer zli frilenseri ne uplacuju u RFZO i slicno. I pobresitosi u poreskoj ima ih 4k sad a bilo ih je 18k pre 20 godina pa siroti ne stizu. Nemogucnost upisivanja staza nakon uplacenog PIO kao i svi eksperti™ iskusno zaobilazi. 

On, Trbojevic, Pap, onaj profesor neki jos zaboravih mu ime, pa neka zena isto profesor s necega dobro gnoje. Mahom Politika, Novosti, RTS i govnoidi. Na N1 uglavnom neutrala, ovaj mu ga je bas dao po picki sad s polivanjem. 
 

Quote

„Naš sistem je zasnovan na međugeneracijskoj solidarnosti. Ako ste imali bolesnog roditelja, koji koristi usluge zdravstvenog osiguranja, ideja je da i vi doprinosite tome“, istakao je on, uz opasku da je, na primer, malo onih koji bi mogli da plate dan bolničkog lečenja od kovida po komercijalnoj ceni.


Neka me ispravi neko upuceniji ako gresim, ali evo na primer, PhD ne zna da se svaki pregled i bolnicko lecenje u ustanovi u vezi sa kovidom tretira kao hitna pomoc, na koju pravo imaju i lica koja nisu obuhvacena zdravstvenim osiguranjem. Ako sam dobro razumeo, niko nece placati nista, bez obzira da li je osiguran ili ne.

Dole u komentarima ima jos opaski da vrati diplomu i slicno. 




 

Edited by Plajvi
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, ragasto said:

Ako je učestvovao u pisanju testa samostalnosti, jasno je odakle duva vetar. Još kad dan nakon Pogacaryeve izjave o političkoj snazi frilensera u SNS maniru to javno odjebe, nema tu šta da se misli.

 

U nečemu jeste u pravu, ovo nije retroaktivna naplata. 

 

To jeste zanimljivo, ako 20 godina ne primenjujes neki zakon, pa se onda setis da ga primenis unazad koliko god da mozes, da li to odista nije retroaktivno?

 

PS ne racunam ovde problematiko oko retroaktivnih uplata doprinosa.

Link to comment
1 hour ago, ragasto said:

Neki pravnik će me ispraviti, ali zakon jeste donet pre 20 dina tako da tu nema retroaktivnosti. Primena je druga stvar.

Pa teoretski nije, ali meni je ovo zloupotreba prava.

  • Haha 1
Link to comment

Kostić je u fazonu da multinacionalnim kompanijama ili velikim domaćim sistemima država ne može naplatiti uspešno porez, pošto su prijavljene na Kipru, u Luksemburgu, Devičanskim ostrvima itd. Zato je tu srednja klasa koja nešto privatno raducka, ona ne može nikako da izbegne oporezivanje, a pritom uživa u "dobrom i besplatnom" zdravstvenom sistemu, zato će je Kostić i slični izuti iz gaća. Pritom zaboravljajući da mnoge usluge koji taj isti zdravstveni sistem garantuje nisu dostupne, a u doba pandemije je to još izraženije. Svakog dinara mi je žao što dajem kao paušalac, jer završe u džepu takvih svinja ili SNS lopova, a ja za plaćen porez ne dobijam ništa.

  • +1 4
Link to comment

Stav NDMBGD o frilenserima je ovde:

https://nedavimobeograd.rs/umesto-zastrasivanja-frilensera-zahtevamo-amnestiju-podrsku-i-pravicnu-reformu-poreskog-sistema/?fbclid=IwAR1dSuwsPE6wGQ4_dI55wZ6inGIusWHptAuiBNI3P1QNQQMInr9SclTqOwQ

 

A na FB objavi su ga ovako predstavili:

Quote

Prof. dr Svetislav Kostić, sa Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu i član pravnog tima i socio-ekonomske grupe Ne davimo Beograd, gostovao je u emisiji Agelast i govorio o neophodnosti da poreski sistem u Srbiji bude pravičan.

Ne mora da znači da je član, možda im samo povremeno daje konsultacije...ali, bilo bi dobro da neko upućen razjasni ovog Deloitte levičara.

Link to comment
3 minutes ago, ragasto said:

Stav NDMBGD o frilenserima je ovde:

https://nedavimobeograd.rs/umesto-zastrasivanja-frilensera-zahtevamo-amnestiju-podrsku-i-pravicnu-reformu-poreskog-sistema/?fbclid=IwAR1dSuwsPE6wGQ4_dI55wZ6inGIusWHptAuiBNI3P1QNQQMInr9SclTqOwQ

 

A na FB objavi su ga ovako predstavili:

Ne mora da znači da je član, možda im samo povremeno daje konsultacije...ali, bilo bi dobro da neko upućen razjasni ovog Deloitte levičara.

 

Samo neka nastave fekalisanje svog potencijalno najveceg birackog tela.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...