Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

Nikada nije nikome ponuđeno da otplaćuje svoje dugove narednih 10 godina, tako da i ovo jeste solidan ustupak. Ne vidim što bi država oprostila porez, znali su pod kojim uslovima se kockaju, a nisu hteli da rade kao preduzetnici. 

 

Jedino mi je žao ljudi koji su zarađivali 400-500€, oni su ga najviše najebali ovde. 

  • +1 1
  • -1 6
Link to comment
1 hour ago, garmonbozia said:

Nikada nije nikome ponuđeno da otplaćuje svoje dugove narednih 10 godina, tako da i ovo jeste solidan ustupak. Ne vidim što bi država oprostila porez, znali su pod kojim uslovima se kockaju, a nisu hteli da rade kao preduzetnici. 

 

Jedino mi je žao ljudi koji su zarađivali 400-500€, oni su ga najviše najebali ovde. 

To je velika vecina ljudi iz te grupe, ne znam zasto ovo ima prizvuk kao da je neka manjina u pitanju.

  • +1 1
Link to comment

Dobro, predlog je neprihvatljiv ali sada je vreme da se da predlog sa nase strane, da i mi malo popustimo. Za pocetak, doprinosi, to moraju da izbace iz bilo koje price. 

Link to comment

Model vec postoji - FIAT je 10 godina oslobadjan placanja svakog doprinosa plus se oprastaju komunalni troskovi, data im zemlja i sta ti ja znam.

 

Kako je to tacno drugacije od toga da se drzava uzme u zdrav razum i za nultu godinu uzme prosla godina/jesen za frilensere? Valjda ljudi trebaju da blokiraju sudove (ko onomad advokati) ili gradske trgove (kao taksisti), ili jos bolje i jedno i drugo?

 

I ako se vec gleda zakon po kome se radi oporezivanje, onda ce 90% zaposlenih po privatnim firmama valjda morati retroaktivno da placaju bilo sta sto su dobili na ruke i, budalasto, uplatili sami sebi na racun?

 

I sta je sa privatnim lekarima, gorepomenutim taksistima i advokatima, pevaljkama i prakticno kompletnom malom privredom koja zaposlene isplacuje na crno? Oni nista?

 

Da li je moguce da ne kapiraju da ce gro ovog mladjeg narastaja IT-a zaista i da zapali iz zemlje? Ne da su trazeno, nego se bukvalno otimaju za njih? 

 

Da, blablabla, mantra, svi moraju da plate porez, blablabla, blablabla, opet mantra, drzava mora da funkcionise, pa opet blablabla, a onda stavis prst na celo i skapiras da je do sada toliko bilo slucajeva otpisa poreza da ovo sada skoro pa podseca na ciljano etnicko, pardon biracko, ciscenje - ako si nezavisan od SNS-ove sise, onda si po automatizmu opasan za drzavu. Samim tim - najbolje je za Vucica i ostatak polusveta da takvi budu iskorenjeni. Ajn rajh, ajn firer, ajn fok.

 

 

 

 

 

Edited by ManicMiner
  • +1 7
Link to comment

To je to...
"Ne moramo mi ništa"
To je Siniša Mali po definiciji.
Ovo popuštanje na rate je njihovo shvatanje da je to cena koju su spremni da plate, da bi izbacili bilo kakvo spominjanje da nekad nisu radili svoj posao.
To im je jedino bitno.
Damage control.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...