Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

13 minutes ago, Uskebasi said:

Ne znam kako definises glupog coveka? Da li je po tvojoj definiciji glup i nesposoban onaj ko ne može da izdrži poreske namete koje izdržava vunovlačar iz Kostolca?

Sakrivanje iza ljudi koji su u teskoj situaciji i koji su zaradjivali 200 evra mesecno je jadno i bedno. Najglasniji i najagresivniji su oni koju su sasvim dobro zaradjivali. Onaj ko je zaradjivao par stotina evra ce naci drugi nacin da zaradjuje, jer za te pare može da se bavi bukvalno bilo čim. Koliki god da je porez. većini iz ove grupe će biti jednostavnije da se bave nečin drugim, nego da vode racuna o porezima. Onaj ko je zaradjivao 1000-2000 eur, nema sansu sa nadje slican posao. I to je sustina problema. Bogati koji se kriju iza siromasnih i poturaju ove da bi zaštitili svoje prihode.

 

nesto ko braca advoakti, pa onda kazu - vidi onog jadnog advokatcica iz bosilegrada sto jedva sastavlja kraj sa krajem. ogromna vecina nije placala porez, ocigledan sistemski problem koji mora da bude resen. ukoliko se drzava drzi zakona oterace veliki broj ljudi u duznicko ropstvo i racionalno resenje je da se nadje neki kompromis. to su cak i oni prepoznali i lepo je videti da vucic ima vise razumevanja za ovaj problem od vas par sa ovog topica. 

Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

 

dakle umesto da se osloniš na državnog službenika kome je to posao, ti moraš da cediš suvu drenovinu i izmišljaš toplu vodu da bi sproveo u delo nešto šta ne rade oni kojima je to, ponavljam, posao i koji su za to plaćeni od državnih para, tj upravo tog poreza?

Nije to posao državnog službenika, već knjigovodje.

Pa jel mislis da svi ostali plaćaju porez tako što dodju na salter i ponesu novčanik i službenik im sve obračuna i popuni uplatnicu?

Link to comment
2 minutes ago, Uskebasi said:

Ne poreski službenik, nego poreski savetnik koji se plaća, ili advokat koji se takodje plaća. Oni služe da ljudima koji ne poznaju poreske zakone iste približe.

Al jbg, zašto bi neko plaćao usluge poreskog savetnika, ili advokata, kad smatra da ne mora da plaća ni porez.

 

ja sam hteo da platim advokata, ali onda sam se setio kako su ucenili drzavu ba mi bilo mrsko. 

Link to comment

@Meazza

 

Kao prvo, to što si moderator ne daje pravo da vređaš nekoga, tako da ti preporučujem da sjašeš.

 

Kao drugo, iskustvo govori da je tako, s obzirom da znam puno glasnih koji su zarađivali ozbiljne cifre. Apsolutno me ne zanima koliko si lično zarađivao, ali je jasno da se kriješ/krijete iza malih.

Edited by garmonbozia
Link to comment
2 minutes ago, goofs said:

Aha, poreski savetnik ti kaze plati toliko i toliko za to i to, i onda odes u poresku i tamo te gledaju ko jednoroga i kazu “pa mi nemamo poziv na broj za to, ajde bezi”

A za sta tačno nemaju broj? Evo ovde piše čovek koji je plaćao porez. I nije jedini.

 

Link to comment
5 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

racionalno resenje je da se nadje neki kompromis.

Jeste racionalno da se oprosti plaćanje PIO do 2019. I da se napravi normalan zakon. 

 

Nije racionalno oprostiti dugove koji svesno nisu plaćani i da se vređa inteligencija pričanjem o malima koji zarađuju 300 evra.

 

Ovi iz paušala su dali odličan predlog, ali je i to URI brigada dočekala na nož.

Link to comment
3 minutes ago, Uskebasi said:

A za sta tačno nemaju broj? Evo ovde piše čovek koji je plaćao porez. I nije jedini.

 


Ko je placao porez? I kako, kako je dosao do tacnog poziva na broj na koji treba da uplati doprinose, zdravstveno i porez kao fizicko lice, a ne kao firma? Stvarno me interesuje, posto se to dobija u poreskoj (kroz ono godisnje resenje, bar za pausalce), a ne od knjigovodje i savetnika. A mnogo ljudi je istupilo sa pricom kako poreska nije bila u stanju da im to dostavi. I ne bi bilo ni prvi ni poslednji put da drzavna institucija nije u stanju da isprati zakon drzave.

Link to comment
3 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

ukoliko se drzava drzi zakona oterace veliki broj ljudi u duznicko ropstvo i racionalno resenje je da se nadje neki kompromis. to su cak i oni prepoznali i lepo je videti da vucic ima vise razumevanja za ovaj problem od vas par sa ovog topica. 

Ako nisi primetio veliki broj ljudi koji uredno plaćaju poreze ovih dana ide u dužničko ropstvo. Oni koji su bili glupi pa plaćali poreze, zapošljavali neke ljude i njima plaćali poreze, držali ih zaposlene za vreme vandrenog stanja kada nisu radili, ovih dana skupljaju pare da plate odložene poreske obaveze koje im sad dospevaju,a da uporedo sa tim plaćaju i tekuće obaveze. Veliki broj njih ne može da izdrži te obaveze. Jbg, ko im je kriv kad nisu frilenseri.

Link to comment
Just now, Uskebasi said:

Ako nisi primetio veliki broj ljudi koji uredno plaćaju poreze ovih dana ide u dužničko ropstvo. Oni koji su bili glupi pa plaćali poreze, zapošljavali neke ljude i njima plaćali poreze, držali ih zaposlene za vreme vandrenog stanja kada nisu radili, ovih dana skupljaju pare da plate odložene poreske obaveze koje im sad dospevaju,a da uporedo sa tim plaćaju i tekuće obaveze. Veliki broj njih ne može da izdrži te obaveze. Jbg, ko im je kriv kad nisu frilenseri.

 

ja bi im predlozio da se udruze, da pritisnu drzavu i da pokusaju da rese problem. adovkati su nam zvezda vodilja. 

Link to comment
1 minute ago, garmonbozia said:

@Meazza

 

Kao prvo, to što si moderator ne daje pravo da vređaš nekoga, tako da ti preporučujem da sjašeš.

 

Kao drugo, iskustvo govori da je tako, s obzirom da znam puno glasnih koji su zarađivali ozbiljne cifre. Apsolutno me ne zanima koliko si lično zarađivao, ali je jasno da se kriješ/krijete iza malih.

 

Jedino sto je ovde jasno je da si bezobrazan ili glup, jer ako pricam o "malima" to moze biti zato sto sam i sam "mali", ili mi je brat "mali", ili mi je supruga "mala", ili neki cetvrti razlog. Tako da ti sigurno iz mog pisanja nista ne moze biti "jasno", a cak i da ti jeste jasno, pretresanje tudjeg privatnog zivota je na ovom forumu zabranjeno. Tako da zajebi tu pricu odmah.

Link to comment

Aha, znači sada kada ne odgovara priča, poteže se da nekome ulazim u lični život za koga me iskreno zabole.

 

Možda bi bilo više solidarnosti da se ne pričaju bajke.

 

Videli smo solidarnost na delu pretprošle godine kada je uveden test samostalnosti, a frilenseri nisu hteli da podrže jer ne kači njih.

Edited by garmonbozia
Link to comment
2 minutes ago, garmonbozia said:

Jeste racionalno da se oprosti plaćanje PIO do 2019. I da se napravi normalan zakon. 

 

Nije racionalno oprostiti dugove koji svesno nisu plaćani i da se vređa inteligencija pričanjem o malima koji zarađuju 300 evra.

 

Ovi iz paušala su dali odličan predlog, ali je i to URI brigada dočekala na nož.

 

Placanje PIO se mora oprostiti do dana kada se postigne dogovor, i mislim da je predsednik vucic saglasan sa tim.  sve ostalo sto je predlozila drzava je meni cak i prihvatljivo, ukoliko bi sklonili PIO iz jednacine. 

 

inace, neverovatno je koliko je sinisa out of touch sa obicnim svetom. on je naveo fenomenalan primer gde po njihovom najnovijem predlogu neko ko je zaradjivao 200 eura mesecno morace da placa SAMO 3000 dinara sledecih 10 godina da vrati dug. potpuno neverovanto, 

Link to comment
15 minutes ago, garmonbozia said:

Kao što rekoh, apsolutno svi posluju sa rizikom da će izgubiti neki posao i zaraditi manje para, frilenseri tu nisu posebni.
 

Svaki poreski službenik sigurno to nije rekao. I apsolutno sam ubeđen da je puno ljudi izmislilo tu priču da su išli do poreske, jadni, jer su hteli da plate, a poreska im rekla - molim vas nemojte.

 

Neko mozda i jeste izmislio, ja nisam. Znas ti koliko imas dece koji su frilenseri i ciji roditelji su, bilo poreski inspektori, bilo sluzbenici u poreskoj, koji nisu placali porez? Mene je bukvalno jedan iz poreske savetovao da ne otvaram pausal, "kaze sta ce ti to, pa ja i da mi trazis da platis sad porez, ja ne bih znao kako da te upises".

  • +1 1
Link to comment

Valjda je drzavi vazniji evro koji se izbije "mrskom" zapadnjaku nego dinar advokata i frizera koji ne ulazi spolja vec se presipa po lokalnom svinjcu  ;).

Edited by Friend
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Кристофер Лумумбо said:

 

Placanje PIO se mora oprostiti do dana kada se postigne dogovor, i mislim da je predsednik vucic saglasan sa tim.  sve ostalo sto je predlozila drzava je meni cak i prihvatljivo, ukoliko bi sklonili PIO iz jednacine. 

 

inace, neverovatno je koliko je sinisa out of touch sa obicnim svetom. on je naveo fenomenalan primer gde po njihovom najnovijem predlogu neko ko je zaradjivao 200 eura mesecno morace da placa SAMO 3000 dinara sledecih 10 godina da vrati dug. potpuno neverovanto, 

 

Verujem da bi to bilo idealno za vas, da se skroz skloni PIO iz jednačine, ali je 2019. već donet zakon gde fizička lica mogu da plaćaju PIO bez problema. Zato sam i spomenuo tu godinu...

 

Sinišu ne bih da komentarišem, tim malima definitivno treba oprostiti sve, prema mom mišljenju do 50.000 frilenseri ne bi trebalo da budu oporezovani.

 

I to su sve racionalni predlozi i argumenti, ali kada krene diskusija da smo mi glupi, kako hoćemo da plaćamo porez SNS mafiji, konkurencija, itd... onda sve vodi ka tome da ljudi zamrze "frilensere" i da im ne daju podršku.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...