Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

https://startit.rs/miran-pogacar-ljudi-moraju-da-prihvate-da-budu-deo-zajednice-i-da-se-bore-za-svoja-prava/

 

"Kada je sve ovo počelo, dosta mi je ljudi pisalo: „Hajde Mirane da uradimo nešto. Znamo da ti možeš”.

 

:puke:

 

"Mi ovih dana razgovaramo s njima i dokazujemo im na osnovu ekonomskih računica, bez obzira na zaradu, da je to nenaplativo. Čak i kada bi i samo porez naplaćivali i to je nenaplativo."

 

Koga briga što niste odvajali barem neki novac za porez sa strane. 

 

"Naš stav je tu ostao isti, dok se ne uredi naš način poslovanja, do tada ne bi trebalo da se potražuje ništa unazad, jer ne možemo mi snositi odgovornost što država 20 godina nije uskladila propise."

 

:puke:

  • +1 2
Link to comment
18 hours ago, garmonbozia said:

ne možemo mi snositi odgovornost što država 20 godina nije uskladila propise."

 

:puke:

 

Lol, zašto niste uskladili svoje poslovanje sa propisima ili predložili izmene propisa?

Jebote koliko je IT zajednica autistična što se tiče poslovanja.

  • +1 3
Link to comment
Quote

 

Nikezić: Država promenila zakon da vlasnici kockarnica i kladionica ne bi plaćali porez

 

„Licemerje vlasti je ovim podignuto na još viši nivo, jer kada su u pitanju frilenseri, onda porez mora da se plati odmah i to sa kamatom, a kada su u pitanju vlasnici kladionica i kockarnica, onda država promeni zakon da se porez ne bi uopšte plaćao. Čak idu i korak dalje pa onima protiv kojih je pokrenut postupak zbog neplaćanja poreza po starom zakonu omogućava da ga završe po novom, odnosno da izbegnu bilo kakva plaćanja„, naveo je [predsednik Resornog odbora Stranke slobode i pravde (SSP) za privredu i finansije Dušan] Nikezić.

 

https://www.autonomija.info/nikezic-drzava-promenila-zakon-da-vlasnici-kockarnica-i-kladionica-ne-bi-placali-porez.html

  • +1 4
Link to comment

tekst zadatka za takmičenje u programiranju za srednješkolce:

 

Država Srbija je u svetu poznata po izuzetnoj brizi o svojim građanima i pružanju neograničenih mogućnosti za zaposlenje svakom od nas. Međutim, kako to uglavnom biva, postoje neki zli nezadovoljni ljudi, koje ćemo, u svrhu zadatka nazvati frilenseri. Svi frilenseri žive u državi Srbiji, dok novac zarađuju izvan države. IT frilenser zarađuje Pi dolara godišnje. Frilenseri na svaki način pokušavaju da zaobiđu porez prema državi, tj. izbegavaju da uplate deo svoje sumnjive zarade u državni budžet. Ipak, Srbija je čak i ovaj put odlučila da bude blagonaklona prema svojim građanima, tako da će uvesti u procentima fiksni porez za sve frilensere. Naravno, frilenseri ne bi bili frilenseri da ne zakomplikuju stvar. Oni su shvatili da ako porez bude suviše visok, oni uopšte neće raditi (živeće od svežeg vazduha), samo da država ne bi zaradila neki dolar od njih. Konkretnije, ako porez bude striktno veći od Pi procenta, IT frilenser će odustati od posla. Nas, poštene, dobronamerne i zadovoljne građane, interesuje koliko najviše država može zaraditi u dolarima ako optimalno postavi porez
 

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/265229/Zadatak-na-takmicenju-za-srednjoskolce-Frilenseri-zli-nezadovoljni-ljudi-koji-zaobilaze-porez.html

  • Haha 1
Link to comment
Sa Fejsa:
 
Saborci i saborkinje,
Obaveštavamo vas da na današnjem sastanku predstavnici Vlade nisu usvojili naše zahteve i naše argumente da se problem reši na obostranu korist.
Vlada je predložila da se do donošenja izmena zakona koje se očekuje u aprilu nastavi sa obustavom poreske kontrole, a novim zakonskim odredbama bi regulisali prošle navodne poreske obaveze na sledeći način:
Otpis kamata
Podizanje normiranih troškova sa 20 na 43%
Reprogram duga sa najdužim rokom otplate od 10 godina.
Ovaj obračun bi važio i za buduće prihode sve do donošenja novog zakona koji bi se odnosio na fleksibilne oblike rada, a koji je planiran za kraj ove ili početak naredne godine.
Mi smatramo ovu ponudu, odnosno predloženo rešenje Vlade potpuno neprihvatljivim. Ne vidimo da su iskazali ni minumim razumevanja za probleme koji su sami izazvali dogogodišnjim nečinjenjem, a potom naprasnim delovanjem Poreske uprave i hajkom na ljude koju su pošteno radili i izdržavali se, dok oni nisu radili ništa.
Mi sa našom borbom nećemo i ne možemo stati.
Pozivamo sve ljude da iskažu šta misle o predlogu Vlade, na Fejsbuku, u medijima, na protestima, svuda.
U ponedeljak će Vlada izneti zvanično svoj predlog.
Udruženje radnika na internetu će uskoro objaviti šta su nam naredni koraci.
Ostajte zdravi i solidarni! Borba se nastavlja. Mi se borimo za sebe i svoju zemlju i mi ćemo pobediti!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...