Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

On 7.10.2021. at 11:25, Frank Pembleton said:

Da li će iko pričati sa DKT, ili će se odmah okrenuti ka "ozarenom glodaru"?

 

Quote

Na sastanku se nisu pojavili predsednik Radne grupe ministarka za rad,  zapošljavanje boračka i socijalna pitanja prof dr. Darija Kisić Tepavčević i zamenik predsednika ministar finansija Siniša Mali.

 

https://www.digitalnazajednica.org/2021/10/08/izvestaj-sa-prvog-sastanaka-radne-grupe-za-pripremu-predloga-koji-ce-regulisati-status-frilensera/

Link to comment

Znaci opet ce biti ista prica, zakon ce napisati naled ekipa, digitalna inicijativa srbija i ti bogatuni i ovi ce samo lupiti aferim, sta god da bude pisalo u njemu. Kako je napisan onaj prethodni, ocekujte najgore.

Link to comment
  • 1 month later...

Mislim da se gleda iskljucivo godisnji iznos. 

Od celokupne zarade se prvo oduzme 50% normiranih troskova, nakon toga i 384 hiljade dinara, i ono sto na kraju ostane je poreska osnovica, na koju se udara stopa od 55.6% i dobijeni iznos je poreski dug za tu godinu. To vazi za 2021., a u tekstu pise da se produzava i na 2022. (iako u ovom tekstu ne pise nista o normiranim troskovima, ali pise u zakonu o dopunama i izmenama zakona o porezu na dohodak gradjana).

https://www.paragraf.rs/izmene_i_dopune/290421-zakon-o-izmenama-i-dopunama-zakona-o-porezu-na-dohodak-gradjana.html

Edited by Plajvi
Link to comment
7 hours ago, goofs said:

Ovo dakle znaci da ja mogu da primim 500e mesecno na devizni racun bez da me iko ista pita o tom novcu?

 

Ako sam ja dobro shvatio, prosecno 500 evra mesecno u toku godine.

Link to comment

Da, da, to je isto ono sto je Plajvi napisao.

 

Nagradno pitanje je ko ima prava na te olaksice? Samo nezaposleni? Zaposleni? Preduzetnici? Da li to utice na onaj ekstra profit na kraju? Kapiram da ni u poreskoj ne znaju odgovore na ova pitanja :D

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pozdrav svima. Posto je doslo krajnje vreme da se legalizujemtm , razmisljam da li mi je bolje da krenem pausalnim ili frilenserskim putem. Pod uslovom da uopste ispunjavam uslove testa o samostalnosti, zanima me koji su razlozi za i protiv obe opcije? Sto se novcanog iznosa tice, to mogu sam da izracunam i uporedim (pretpostavljam da je ovaj kalkulator na UFP sajtu validan https://ufp.rs/kalkulator), ali da li ima nekih drugih razlika (jednostavnost procedura, iznosi za pio/velicina penzije, eventualna promena zakona o frilenserima 2023e, itd...)? Hvala!

Edited by spaceploitator
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...