Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

2 minutes ago, mareeee said:

Kako nastavnici engleskog komuniciraju sa Kinezima kad ne znaju kineski? Nije  valjda da komuniciraju na engleskom koji tek trebaju da nauče kineze? 

 

kreno Teša onomad da objašnjava™ pa ga ućutkala obrazovna mafija :fantom:

  • Haha 1
Link to comment
30 minutes ago, mareeee said:

Kako nastavnici engleskog komuniciraju sa Kinezima kad ne znaju kineski? Nije  valjda da komuniciraju na engleskom koji tek trebaju da nauče kineze? 

 

Ja sam imao izvanrednu nastavnicu engleskog u školi : od prvog dana kad smo ušli u učionicu počela je nastavu na engleskom, objašnjavala polako, natenane, rukama, nogama, slikama, crtežima..., podelila nam engleska imena, organizovala klupe tako da smo svi u krugu oko nje (znači nema prve klupe i loših djaka iz poslednje)... i apsolutno nije htela da komunicira van engleskog... tek nakon 5-6 meseci smo je ulovili da priča na odmoru sa kolegama, mislili smo da zna samo engleski

 

Tako da, ne samo može, nego je po meni i poželjno 

 

 

  • +1 7
Link to comment
1 hour ago, mareeee said:

Kako nastavnici engleskog komuniciraju sa Kinezima kad ne znaju kineski? Nije  valjda da komuniciraju na engleskom koji tek trebaju da nauče kineze? 

 

Pričao mi je drugar koji je u Kini predavao baš maloj deci - ti kao neki duduk bez diplome engleskog jezika koji si naučio igrajući GTA i Max Payne imaš dvoje pomoćnika Kineza koji jesu diplomirali engleski i sa njima pričaš na engleskom, a onda oni prenose tvoje reči deci na kineskom. Fascinira me tamošnja opčinjenost belim čovekom.

 

Ovaj je visok oko 196-7 i ima ~100kg, pa je bio pojava tamo, venčao se sa ćerkom nekog milionera, tip koji u kraju prodaje bicikle mu je poklonio bajs od 6k evra, a on je samo trebalo da svima priča da je kupio kod ovog... Totalna psihodelija.

  • +1 1
  • Haha 5
Link to comment
4 hours ago, braca said:

 

Ja sam imao izvanrednu nastavnicu engleskog u školi : od prvog dana kad smo ušli u učionicu počela je nastavu na engleskom, objašnjavala polako, natenane, rukama, nogama, slikama, crtežima..., podelila nam engleska imena, organizovala klupe tako da smo svi u krugu oko nje (znači nema prve klupe i loših djaka iz poslednje)... i apsolutno nije htela da komunicira van engleskog... tek nakon 5-6 meseci smo je ulovili da priča na odmoru sa kolegama, mislili smo da zna samo engleski

 

Tako da, ne samo može, nego je po meni i poželjno 

 

 

Моја мама је професор енглеског. То са говором само на енглеском и давањем енглеских имена је метода учења коју су њој и њеним колегиницама (тада је радила у центру за учење језика на Сењаку) предавали Енглези и Американци на семинарима седамдесетих и осамдесетих. 

Link to comment
 
kreno Teša onomad da objašnjava[emoji769] pa ga ućutkala obrazovna mafija :fantom:
pa i tesha shutnuo malo kamen tim sizifima, nego ga iznogatali na vreme. ono, ne hvalim ga da je doprineo ishodu, ali da je josh malo prichao kako je beli chovek pametan tamo, lele [emoji38]ol:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
On 2.9.2021. at 17:31, Rowanoke said:

Jao ovo je super. Ta jadna Kineska deca su nenormalno silovana sa vannastavnim aktivnostima, a takvo je drustvo da moras da das dete na tako nesto. 

Ma da, jao, ovo je totalno super što će desetine hiljada naših ljudi da ostane bez posla i prihoda kojima izdržavaju porodice. Skroz je "super" što će jadna kineska deca moći malo da se odmore od svih tih sumanutih vannastavnih aktivnosti, dok neka "naša" neće ni imati prilike da imaju ikakve vannastavne aktivnosti, dobrim delom i zbog ovog  "super" razvoja dogadjaja. Da se razumemo, ovo mene i moju porodicu ne dotiče, ali itekako će doticati nekoliko mojih dragih prijatelja. Ovo je tako bezdušan i zloban komentar.

 

edit: Čitam forum redovno od 2008. Neke nickove prepoznajem odande ™. Ne pišem ništa, jer obično neko fomrmuliše šta bih ja rekao bolje od mene. Ali, na ovo sam morao da odgovorim. Praštajte ako sam preterao.

Edited by Pandemonium
Link to comment
8 hours ago, napadaj said:

 

Pričao mi je drugar koji je u Kini predavao baš maloj deci - ti kao neki duduk bez diplome engleskog jezika koji si naučio igrajući GTA i Max Payne imaš dvoje pomoćnika Kineza koji jesu diplomirali engleski i sa njima pričaš na engleskom, a onda oni prenose tvoje reči deci na kineskom. Fascinira me tamošnja opčinjenost belim čovekom.

 

Ovaj je visok oko 196-7 i ima ~100kg, pa je bio pojava tamo, venčao se sa ćerkom nekog milionera, tip koji u kraju prodaje bicikle mu je poklonio bajs od 6k evra, a on je samo trebalo da svima priča da je kupio kod ovog... Totalna psihodelija.

 

Hahaha   kakva boleština 😀 a zašto dva pomoćnika a ne jednog? Zar mogu tako da rasipaju svoj BDP?  PS  Zapravo sam pitao za online nastavnike a ne za one u Kini.

Link to comment
9 minutes ago, mareeee said:

 

Hahaha   kakva boleština 😀 a zašto dva pomoćnika a ne jednog? 

 Od 2014. do 2017. sam radio sličan posao, samo sa Japancima. Ja sam radio sa odraslima. Neki od učenika su mi bili profesori u srednjim školama. Nivo engleskog im je bio na nivou naših prvaka. Zato ih ima dvoje, jer dva mozga su bolja od jednog. Bez uvrede, ali istočni Azijati su praktično retardirani za engleski, jer su izgovor, sistem pisanja i gramatika fundamentalno različiti od njihovih maternjih jezika. Većina njih su izgubljeni slučajevi, kojima treba jezik za unapredjenje na poslu. Većina se svojski trudi, iako je manje-više beznadežno. Ostali na srpski način, pokušavaju da otaljaju celu priču. Tajvanci i Kinezi su još gori. No, skrećem s teme - poenta je da imaju dva pomoćnika jer su dva mozga su bolja od jednog.

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, mareeee said:

Zašto su Srbi ovo uradili, verovatno videli da im 700 miliona dolara svake godine ulazi u zemlju i rekli noup!  Pare ćete dizati u Segedinu

 

  • Haha 3
Link to comment
7 hours ago, Pandemonium said:

Ma da, jao, ovo je totalno super što će desetine hiljada naših ljudi da ostane bez posla i prihoda kojima izdržavaju porodice. Skroz je "super" što će jadna kineska deca moći malo da se odmore od svih tih sumanutih vannastavnih aktivnosti, dok neka "naša" neće ni imati prilike da imaju ikakve vannastavne aktivnosti, dobrim delom i zbog ovog  "super" razvoja dogadjaja. Da se razumemo, ovo mene i moju porodicu ne dotiče, ali itekako će doticati nekoliko mojih dragih prijatelja. Ovo je tako bezdušan i zloban komentar.

 

edit: Čitam forum redovno od 2008. Neke nickove prepoznajem odande ™. Ne pišem ništa, jer obično neko fomrmuliše šta bih ja rekao bolje od mene. Ali, na ovo sam morao da odgovorim. Praštajte ako sam preterao.

Nemam pojma zasto mislis da su samo Srbi izgubili poslove, svi su izgubili kao i Native Speakeri,

Jako mi cudno da se neko oslanja na milost i nemilost komunisticke drzave, i da vidi spas u tom nakaradnom sistemu.

Kina je zabranila vannastavne aktivnosti jer zele da roditelje stimulise na trece dete, kukaju kako im se drzava raspada zbog one child policy,  a kinezi se zale da ne mpgu imati puno dece jer imati dete kosta, Kina noje socijalna drzava nazalost kao Svedska nego je tu oko radjanja i penzija najgora,

Ne bi me cudilo da sledeci korak bude totalna zabrana abortusa, evo gledajmo razvoj dogadjaja da je to sledeci korak, 

 

E sada koliko je eticno bogatiti se na tudjoj nesreci je pitanje za neki drugi deo foruma. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...