Jump to content
IGNORED

Tips & Tricks


JozoMujica

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Danas mi dosao na servis laptop sa XP-om i passwordom na OS-u. Da ne bih opet primenjvao tehniku inkvizicije pocnem da trazim na netu laksi nacin. E sad, izvinjavam se ako ispadam glup u drustvu, ali ovo nikako nisam znao. Naletim na post u kome neko objasnjava da pri pojavi ekrana za logovanje treba pritisnuti ctrl+alt i del (del pritisnuti dva puta). Nakon toga se pojavi blanko prozor za logovanje u koji treba ukucati Administrator (veliko A) i ostaviti password prazan. Voila, upalilo iz prvog.Ukoliko treba proveriti nesto u user accountu klasika run-cmd-control userpasswords2- odstiklirati da user mora da ukuca password prilikom logovanja i sve je na dohvat ruke.

Link to comment
Danas mi dosao na servis laptop sa XP-om i passwordom na OS-u. Da ne bih opet primenjvao tehniku inkvizicije pocnem da trazim na netu laksi nacin. E sad, izvinjavam se ako ispadam glup u drustvu, ali ovo nikako nisam znao. Naletim na post u kome neko objasnjava da pri pojavi ekrana za logovanje treba pritisnuti ctrl+alt i del (del pritisnuti dva puta). Nakon toga se pojavi blanko prozor za logovanje u koji treba ukucati Administrator (veliko A) i ostaviti password prazan. Voila, upalilo iz prvog.
Ali samo pod uslovom da je nalog "Administrator" bez passworda. Ako mu je postavljen password ovo neće moći.Taj nalog se automatski kreira pri instalaciji Windowsa i po difoltu jeste bušan. Tako da je ovo tvoje i rupa na saksiji, ali i dobar tip, jer će raditi u velikom broju slučajeva, pošto ljudi obično prilikom instalacije upišu svoje ime i tako kreiraju nalog, a zaborave (ili ne znaju da postoji) administratorski koji takođe treba zaštititi. :) Edited by gotivac
Link to comment
  • 1 month later...

Da se nadje ako nekom zatreba. Iz nekog razloga prestala je da mi funkcioniše opcija pin to taskbar u slučaju foldera (Windows 7 64bita). Dakle, mogu da pinujem programe, ali nikako običan folder.Rešenje koje mi je odradilo posao:Otvori se Computer (Windows Explorerom), izbriše se iz adress bara putanja, a zatim kopira ova "%AppData%\Microsoft\Windows\Recent\AutomaticDestinations" bez navodnika. U pitanju je skriveni folder koji se samo tako otvara.Savet je da se obriše najveći ili svi fajlovi iz foldera, a svi su u formi dugačkog niza slova i brojeva sa ekstenzijom .automaticDestinations-msPa restart.I radi ponovo pinovanje foldera.

Link to comment
A sta je to SSD?
Suprotno od 2vjerk6.jpg
A oni tips&tricks vaze samo za SSD, za HDD ne?
Manji broj da. Moje misljenje o sldecim podesavanjima. Voleo bih da cujem sta drugi misle. AHCI mod i biosu zavisi od diska koji koristis. 2. ENSURE CHIPSET DRIVERS ARE UP TO DATE. Ovo je kao pranje zuba ujutro. Podrazumeva se.3. DISABLE SYSTEM RESTORE. Ne preporucujem.4. DISABLE DRIVE INDEXING. Ovo ubrzava sistem, provereno godinama unazad.6. TURN OFF PAGEFILE. Kos ssd diskova o.k. ali kod obicnih nije preporucljivo ako ima malo rama. Pa cak i da ima vise rama nije zgoreg jos malo manipulativnog prostora.7. TURN OFF HIBERNATION. Ako instaliras oficijelni OS ovo obavezno iskljucis. Svi piratski vec imaju iskljuceno.11. ENABLE FASTER BOOT THROUGH MSGONFIG ovo je kozmetika12. TURN OFF MULTI-BOOT SELECTION. Pa ne dobija se skoro nista sa ovim podesavanjem, ali kada si na kartici na kojoj je ova opcija iskljucis.13. DISABLE RECYCLE BIN. E ovo je malo veca glupost. A i ne znam zasto bi neko iskljucio RB.14. DECREASE SHUTDOWN TIME. Nije preporucljivo.16. POWER SETTINGS. manje-vise kozmetikaOstalo zaobidji. Ovo je moje misljenje, sto ne znaci da sam potpuno u pravu. Ima ovde i mnogo vecih poznavalaca i iskusnijih od mene pa ce nadam se dobaciti koju korisnu rec i savet.
Link to comment
3. DISABLE SYSTEM RESTORE. Ne preporucujem.
Ja ovo godinama isključujem, više volim da napravim imidž sistema sam (Acronis-om ili Symantec-om), pa da taj imidž sklonim na bezbednije mesto od sistemske particije.
Link to comment

Postoji još jedna važna stvar kad su SSD diskovi u pitanju: ušteda na veličini OS-a, s obzirom da su SSD-ovi skupi i imaju mali kapacitet.Ja sam pomoću RT Seven Lite smanjio instalaciju sedmice za nekoliko GB (izbacio istočne jezike, speech recognition i slične gluposti koje zauzimaju puno prostora na SSD-u).

Edited by Anonymous
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...