Jump to content
IGNORED

Tips & Tricks


JozoMujica

Recommended Posts

Procitao sam pre par dana u novom SK-u opis programa Advanced System Care 4 i juce kupio Pro verziju sa jednog sajta. Mozda sam lud ali mi ova 64bitna sedmica sad radi bolje.Eto, preporuka za taj program.

Link to comment
Kad je već priča o tome - gde da kupim SSD i koji? Treba mi nešto relativno mini, za do 70 GB sistema max, ekšli 50, al za svaki sl.
Kupio sam Patriot 60 GB, sata 3 za 10400 din u Win Win-u. Za sada radi odlicno. Ne igram se pa je ovo sasvim dovoljno. Za W7 otislo 14 GB, a obzirom da sam veliki fan portable programa, za sve instalirane programe potroseno jos par giga, tako da ima dosta slobodnog prostora. Neki portabli su se ranije brze startovali sa obicnog diska. Ne znam kako, ali istina. Where is it portabl sada se dize mnooogo sporije.Ploci treba 17 sekundi da odradi svoje, zajeb je sto je DVD na IDE grani pa ga maltretira AHCI, ne znam zasto, ali ne mogu da iskljucim SMART, u BIOSU sam odstiklirao, ali i dalje prilikom podizanja prijavljuje da proverava, ... a W7 sa NOD peticom dize za ravno 16 sekundi. Pristup programima je trenutan ili za par sekundi. Meni sasvim dovoljno.Edit: U BUG-u 220 imas testove SSD-a, ali vecinu ne mozes da kupis kod nas. Ipak, ima dosta korisnih informacija. Ako zelis, baci PM da ti posaljem link za taj BUG. Edited by wayfaring stranger
Link to comment
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ako hoćete da ubijete dosadni Tapatalk Notifier pop-up, koristite Adblock Plus sa Easylist subscription. Radi, provereno. ;)EDIT: Inače, filter je:

/tapatalkdetect.js

Edited by Jolly Roger
Link to comment
  • 2 months later...

Za one koji žive u ovoj napaćenoj zemlji, još uvek imaju crt tv i imaju standalone dvd player cenovne kategorije 50-100e:Moja omiljena vrsta (snimaka) filmova su xvid filmovi enkodovani iz BluRay, HDDVD i HDTV 1080p i 720p mkv (h264 kodek) snimaka.Često ih obeležavaju sa "480p", što baš i nije tačno, a karakteristike su rezolucija 720 x (304, 384 ili 400), xvid kodek, video bitrate 1500-2500kbps, AC3 5.1 audio i veličina od 1.37 pa do 4 GB, slika daleko detaljnija nego u DVD RipovimaTo je negde najviše (osim DVD filmova) što stari CRT televizori mogu da prikažu.Otprilike 1/4 snimaka neće lepo da se pušta. Moj stari xwave 9400 je prekidao film (i nije hteo da pusti dalje) posle malo više od sat vremena. Neki drugi puštaju film ali bez tona (i ne dozvoljavaju ffwd). Neki ga ne puštaju uopšte.Bio sam ubeđen ili da su izvori nepouzdani ili da je u pitanju "preveliki" video bitrate (preko 2000kbps), pa sam jurio filmove sa nižim.Problem je u zvuku. Naime ac3 zvuk je raznim softverskim alatima " protivprirodno slepljen" uz xvid video i često ima problema sa sinhronizacijom ova dva, zbog čega standalone dvd uređaji hoće da pošašave.Rešenje je vrlo jednostavno i njime sam "popravio" i stare snimke od pre 2 godine koji su mi radili samo na kompu, a primenjujem ga (za svaki slučaj) i na sva nova izdanja bezbrojnih encode grupa, jer troši samo minut do dva vremena:Pre rezanja na disk, "propustiti" film kroz VirtualDub, besplatan softver za obradu videa.Jedina podešavanja:Options> Sync to audio - treba da bude štikliranoAudio> Direct stream copy - treba da bude štikliranoVideo> Direct stream copy - treba da bude štikliranoOtvoriti (File> open video file) video, proveriti ove 3 stavke (najčešće treba štiklirati samo treću, prve dve verovatno već jesu) i sa "file> Save as AVI..." snimite fajl - i gotovo.Meni je ovo otkriće bilo ravno čudu, sada snimam filmove sa video bitrateom od od 2300-2500 kbps (plus audio, najčešće 384kbps), izgledaju odlično i na crt televizorima, i solidno (ukoliko je video bitrate bar 2000-2500kbps) na 32" LCD-ovima. Ako nekom ovo bude pomoglo, biće mi drago.

Link to comment

Bar 5-oro ljudi koje poznajem je to takođe isprobalo - i deluje.Javi da li i kod tebe šljaka.Mala dopuna za puštanje divxova na standalone dvd playerima:Kada je fajl veći od 2-2.2 GB (što je neophodno ako je film duži od 2 sata ili ima više eksplozija, boja, jurnjava, što zahteva viši video bitrate da bi se izbegle "kockice" u nekim brzim promenama slike), često se može desiti da se ne može sa "jump to" komandama skočiti na vreme veće od otprilike 1h30m-1:40m.Nije u pitanju loš snimak niti kvar, već se jednostavno uređaj teško bori sa dekodiranjem Xvid-a."Skočite" na 1:30 (dotle u 99% slučajeva hoće), a do željenog dela dođite sa FFWD 2x brzinom.Ako neće tada da prikazuje subtitlove, probajte da pauzirate na kratko + da par frejmova pomerite "step by step" ili 1/3 ili 1/2 brzinom, a zatim nastavite sa normalnom ("play") reprodukcijom.

Link to comment
  • 1 month later...

U slucaju da ima ljudi kojima je, kao meni, na poslu limitiran/ukinut pristup skoro svim internet sajtovima (osim sajta kladionice za koju radim i jos par livescore sajtova), resenje je Ultrasurf. Mali ali jebitacan programcic, ne instalira se nego samo pokrene i to je to, posle sve sljaka kao pre :Hail:Moco, kolega i ja ti ljubimo kurac :Hail:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...