Jump to content
IGNORED

Tips & Tricks


JozoMujica

Recommended Posts

Izuzetno koristan trik za ručno keširanje stranica na archive.org

 

You probably know about the Internet Archive's Wayback Machine, which lets you see how a given web page looked at different points in the past. The algorithm used to archive pages, however, is somewhat random. If there's a specific page you want to capture for posterity, you can submit it yourself.

Head on over to the Wayback machine and choose the Save Page Now option. It doesn't work on all sites, but if you want to capture content that might change, you can add a page directly to the archive and get a custom URL for it. If the link is a PDF, it will capture that as well.
 

http://lifehacker.com/manually-archive-web-pages-by-submitting-them-to-the-wa-1580713309

 

 

Čuva se kompletna stranica sa formatiranjem. Kad god vidite nešto što bi moglo da nestane, znate šta vam je činiti.

Edited by Conspirator
Link to comment
  • 3 months later...

ljudi, upomoć, treba mi neki program za konvertovanje TIFF fajlova u PDF. našla sam neki metod preko instaliranja virtuelnog pdf printera ali mi ne radi.

šta još postoji a da je free*??

Instaliraj CutePDF. Posle toga još nešto što će da zatraži. Nakon svega otvori taj TIFF i "štampaj" ga koristeći CutePDF kao štampač.

 

Nisam siguran, ali mislim da možeš ovo i preko Chrome (TIFF desni klik, open with, Chrome, uncheck default, print iz Chrome).

Link to comment
  • 3 months later...
  • 7 months later...

Kako brzo i lako (značajno) popraviti zvuk na svom Windows laptopu:

 

(rešenje je super-jednostavno, ali većina korisnika nikad ne zaviri u ta podešavanja).

 

Control Panel > Sound

 

U tab-u Playback odabrati korišćeni default "playback device" (npr. Speakers - Default Device)

 

Zatim kliknuti na Properties (otvoriće se novi prozorčić)

 

Otići na tab Enhancements

 

Odabrati željena poboljšanja (npr. Bass Boost, Loudness Equalization, a ni Virtual Surround nije zgoreg).

 

Apply (ili samo klikni OK), i to je to.

 

(Takođe pomaže i u simptomatologiji latpopa sa "mršavim" zvukom, ono npr. kad skoro ne može da se čuje šta pričaju u filmovima).

Link to comment

Slušači Spotify-a: ako ne želite da plaćate pretplatu, a idu vam na živce reklame, slušaj vamo! Umesto instaliranja Spotify programa, koristite samo Spotify iz browser-a (zamislimo da to nikako i nikad nije IE). Uz pomoć Adblock-a - nema ni reklama ^_^

 

Screenshot.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...