Jump to content
IGNORED

Tips & Tricks


JozoMujica

Recommended Posts

MAGIC #1An Indian discovered that nobody can create a FOLDER anywhere on the Computer which can be named as "CON". This is something pretty Cool...and Unbelievable. ... At Microsoft the whole Team, couldn't answer why this happened!TRY IT NOW ,IT WILL NOT CREATE " CON " FOLDERMAGIC #2For those of you using Windows, do the following:1.) Open an empty notepad file2.) Type "Bush hid the facts" (without the quotes)3.) Save it as whatever you want.4.) Close it, and re-open it.Is it just a really weird bug? :-?? MAGIC #3Microsoft crazy factsThis is something pretty cool and neat...and unbelievable. ..At Microsoft the whole Team, including Bill Gates, couldn't answer why this happened! It was discovered by a Brazilian. Try it out yourself...1) Open Microsoft Word and type2) =rand (200, 99)3) And then press ENTERThen see the magic...meni ovaj MAGIC 3 nece da radi, tj nema "magije"

Edited by eye of the beholder
Link to comment

1 koristan alat za Vistu ukoliko vam treba "Run as..." funkcionalnost kakvu ste imali u Windowsu XP, a nećete da se bakćete sa komandnom linijomShellRunas v1.01http://technet.microsoft.com/en-us/sysinte...s/cc300361.aspxKada raspakujete program u neki folder, moraćete samo da uđete u komandni prompt, odete do foldera u kojem ste raspakovali program i ukucate shellrunas /reg. Nakon toga u right click meniju će se ispod Run as Administrator pojaviti i opcija Run as different user...cc300361.ShellRunas(en-us,MSDN.10).png

Edited by Conspirator
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ma i ja sam odmah, nema nikakvih problema, samo mi je tražio da skinem neki .net framework da bih mogla da gledam .xsl file.U principu, vidljivih razlika u odnosu na SP2 nema (bar laičkim okom gledano).

Link to comment
Ma i ja sam odmah, nema nikakvih problema, samo mi je tražio da skinem neki .net framework da bih mogla da gledam .xsl file.U principu, vidljivih razlika u odnosu na SP2 nema (bar laičkim okom gledano).
Za 99% ljudi, sudeći prema onom što piše na MS sajtu, nema nikakvih razlika, pogotovo ako su ostavili automatski update ... Samo te može jebavati geneue adventage, kad bude proveravao da li ti je original Windows... Čak i ako je stvarno original...I ništa od DX10, a tome sam se jedino nadao...
Link to comment
kad bude proveravao da li ti je original Windows... Čak i ako je stvarno original...
Zar sumnjaš?! angry.gif najjači detalj je amogućnost uninstalla sp3 tako da se sad može jedino formatirati hd za vraćanje na staro.
Link to comment
  • 4 months later...
Tako sam i ja radio u početku, čak sam planirao i da ne koristim ikakav antivirus, jer, kao, "sve je limited, pa mi niko ništa ne može (stupid)..."Međutim, ustanovio sam da mnogo često radim neke stvari (registry repair, defragment, install/deinstall, a/v kodeci novi/stari...), pa sam za sad napustio tu (po meni odličnu) ideju, jer mi je mrsko da se odjavljujem i prijavljujem više puta u toku dana, čas kao juzer, čas kao administrator... Ali, sad me podseti.. možda bih mogao da probam ponovo.Q: Kako mogu da "prekopiram" sadašnji administratorski nalog, sa svim podešavanjima, kustomizacijama, prečicama, izgledom desktopa, start menijem...itd. u novi nalog, pa posle samo da mu ograničim privilegije?
log on as [user] > desni klik na total commander > run as [administrator] > instaliras, reinstaliras, regedit...
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ako nekom zapadne da "skine" film koji je podeljen u x delova od kojih prvi nosi naziv "avi.0", drugi "avi.1", treci "avi.2" te se ne moze tako lako spojiti, resenje je u Hacha programu koji moze da se preuzme ovde (+program vrsi i razdvajanje fajl(ov)a...).

Link to comment
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...