Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

16 minutes ago, Friend said:

Uopste ne znam kako se postaviti u glavi i prihvatiti da posaljes klinca u skolu da fasuje koronu skoro pa sigurno tokom 9 meseci.

Ajoj, opet se pokreće ova tema.

 

Znam da vama roditeljima nije lako, ali zaista nema razloga da se plašite za decu.

 

U britaniji su ustanovili da je covid doprineo smrtnosti dece sa 2 na milion.

https://www.bbc.com/news/health-57766717

I većina slučajeva je bila iskomplikovana sa drugim hroničnim bolestima - pretražno neurodegenerativnima.

 

Opšta godišnja smrtnost tinejdžera u USA od svih uzroka je 500 na milion odnosno 250 puta veća

https://www.kff.org/other/state-indicator/teen-death-rate/?currentTimeframe=0&sortModel={"colId":"Location","sort":"asc"}

 

 

Tako da je budite mirni. Ako dete ima preko 12 svakako ga možete i vakcinisati.

 

Link to comment

dosta informativan clanak

Covid in Scotland: Return of schools 'fuelling' record case numbers

 

Quote

About a third of the new cases were in the under-19s age group - with almost 42% of 16 and 17 year olds having had their first dose of a vaccine.

Speaking to the BBC's Good Morning Scotland programme, Mr Swinney said there was no doubt that pupils and staff returning to school over the past fortnight had contributed to the "unprecedented" number of cases.

.......

Secondary pupils must wear face coverings at all times when they are in school - including while sitting at their desk - for at least the first six weeks of term.

 

Link to comment
4 minutes ago, Friend said:

Uopste ne znam kako se postaviti u glavi i prihvatiti da posaljes klinca u skolu da fasuje koronu skoro pa sigurno tokom 9 meseci.

 

Novo sto sam danas cuo za semafor je da su to radili preko i da se valjda pokazao dobro, sto ne znaci da cemo mi racunati isto. I sto su izgleda odlucili da svi nose maske unutra. Imam istu dilemu i ne znam sta mi je ciniti.

 

Link to comment
2 minutes ago, villiem said:

 

Novo sto sam danas cuo za semafor je da su to radili preko i da se valjda pokazao dobro, sto ne znaci da cemo mi racunati isto. I sto su izgleda odlucili da svi nose maske unutra. Imam istu dilemu i ne znam sta mi je ciniti.

 

pokazace se dobro ako budu testirali i ako se bude vodilo racuna o postovanju mera. nadajmo se da ce bar testiranje biti bollje nego prosle godine, cini se da se krece ka tome.

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, gospa buba said:

valjda kad dokumentovano popada odredjeni broj uchesnika u modelu unsure.gif

ili ne popada, naravno ..

sent from novi mnogo jak bubamoto.


 

Ako sam ih ja dobro razumeo, neka boja bi trebalo da se uspostavi pre prve nedelje rada i ti podaci da budu na nivou lokalne samouprave. To mi je bio prvi zbun jer te podatke skoro nikada nismo imali zvanično.

Link to comment
Koliko ja znam, svi kreću se iz zelene zone, moguće je odmah 6. septembra da se pređe u crvenu (iz zelene).
pa ono buhahaha [emoji38]ol:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Koliko u glavi mogu da projektujem, vrlo brzo, u roku od 2-3 nedelje će većina otići u crvenu zonu i onlajn nastavu, zaboraviti na ostale boje.

 

 

  • Haha 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...