Jump to content
IGNORED

LIVE LP/CD ... Živi albumi koje volite


Indy

Recommended Posts

Kakvi su ovo albumi, jbmu.. Poneki znam, a ostale cu pokušati da nađem. 

 

Massey Hall album mi je drag zbog toga što su svi tu sa Carlijem. Ali ga posebno volim zato što na njemu svira Bud Powell. Mrtav pijan, doduše, ali je dobro i još uvek zdrav i priseban.

 

Takodje, dodao bih, Cannonball Adderley - Mercy, Mercy, Mercy! Live at the Club

Link to comment
12 minutes ago, Minimoog said:

Kakvi su ovo albumi, jbmu.. Poneki znam, a ostale cu pokušati da nađem. 

 

Massey Hall album mi je drag zbog toga što su svi tu sa Carlijem. Ali ga posebno volim zato što na njemu svira Bud Powell. Mrtav pijan, doduše, ali je dobro i još uvek zdrav i priseban.

 

Takodje, dodao bih, Cannonball Adderley - Mercy, Mercy, Mercy! Live at the Club

Odlični, garantujem :cool:

 

Dobar je taj Kanonbolov album, uz njega još jedan iz San Franciska.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Share & Enjoy

Link to comment
16 minutes ago, Minimoog said:

Postoji ovaj Koln Koncert Keith Jarreta iz 70ih ali sudeći po ovim teskasima iznad verujem da ti to nije baš po ukusu :)

I u pravu si ;). Imao sam ranije jednu koleginicu koja mi je rekla da joj je to omiljeni album, nismo posle toga razmenjivali preporuke. Mislim, OK je Kit Džaret ali kod Majlsa - od živih albuma ovde na Live-Evil.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Share & Enjoy

Link to comment

Usraste temu s jazzom ovde. Zlatne decenije zanra su sve odsvirane uzivo, jal u studiju, jal na koncertu. A na koncertnim snimcima publika se ili ne cuje ili nema prakticno nikakvu ulogu osim aplauza izmedju pesama (osim u retkim retkim izuzecima). Daj sad da neko raspali sa zivim izvodjenjima klasike, pa da zatvaramo topik koji je obecavao.

  • +1 4
Link to comment
12 hours ago, chandra said:

Usraste temu s jazzom ovde. Zlatne decenije zanra su sve odsvirane uzivo, jal u studiju, jal na koncertu. A na koncertnim snimcima publika se ili ne cuje ili nema prakticno nikakvu ulogu osim aplauza izmedju pesama (osim u retkim retkim izuzecima). Daj sad da neko raspali sa zivim izvodjenjima klasike, pa da zatvaramo topik koji je obecavao.

... u nameri da te upropaste. Sledeći put ću da se raspitam ko je pev'o sa Vulom Jevtićem pre nego što krenem da kvarim pesmu, časna pionirska druže komesare.

 

SaE

Link to comment
32 minutes ago, Gojko & Stojko said:

... u nameri da te upropaste. Sledeći put ću da se raspitam ko je pev'o sa Vulom Jevtićem pre nego što krenem da kvarim pesmu, časna pionirska druže komesare.

 

SaE

 

A? Nemam pojma sta si hteo ili pokusao da kazes. Al da si istrolovao s jazz albumima, istrolovao si.

Link to comment
30 minutes ago, chandra said:

A? Nemam pojma sta si hteo ili pokusao da kazes. Al da si istrolovao s jazz albumima, istrolovao si.

... u nameri da te upropastim. Grešan kakav sam, čitao sam naslov teme koji kaže "Live LP/CD ... Živi albumi koje volite". Nisam video nigde da piše "ali nema hip-hopa, klasične muzike, džeza, world". U svakom slučaju neću više da te ometam, časna pionirska, druže komesare.

 

SaE

Link to comment
14 hours ago, chandra said:

Usraste temu s jazzom ovde. Zlatne decenije zanra su sve odsvirane uzivo, jal u studiju, jal na koncertu. A na koncertnim snimcima publika se ili ne cuje ili nema prakticno nikakvu ulogu osim aplauza izmedju pesama (osim u retkim retkim izuzecima). Daj sad da neko raspali sa zivim izvodjenjima klasike, pa da zatvaramo topik koji je obecavao.

Joo[ jednom, pošto ti nije jasno bilo prvi put (a ne čudi me uopšte, jer komesari su poznati po tome da nemaju nikakav smisao za humor). Replika koju sam upotrebio je improvizacija Zorana Radmilovića iz Radovana III, kad skoči na kelnera Osmana Avramovića koji Stanislavu kvari pesmu ("Sa planine Mile gleda, gde su marva gde goveda", uz Radovanov dodattak "Sa planine Mile gleda, koga zguza, koga spreda") jer je Stanislav pev'o sa Vulom Jevtićem. Znači, osećam se kao Osman Avramović koji je Stanislavu i Radovanu III, tj. tebi, kvario pesmu.

 

Da se vratim na temu, pogledao sam ovaj link od magazina RollingStone, i postalo mi je jasno što me je Miniimoog pitao sva ona pitanja o džez albumima koje ja nisam pomenuo . svi su sa Rolingstounove liste od 50 najboljih živih albuma. Znači i njima je bilo legitimno da uvrste bar pet džez albuma u pedeset najboljih živih albuma (uključujući Sinatru). Ponovo, ja sam, bukvalan kakav jesam, stavljao žive albume koje ja volim, među kojima i više od deset odsviranih 2000. ili kasnije, što po tebi ne ide u zlatne decenije žanra. Koliko sam video ti si pomenuo Azrin album "Ravno do dna" koji je iz 1980 (i moj najdraži Yu živi album).

 

Da ti ne bih vređao osećanja više, evo jedan album koji nije na Rolingstounovoj listi (usput, prilično dobra lista, gde se ja očigledno ne bih složio za većinu džez albuma uvršćenih na listu, ali većina ostalih su OK), a za mene je po svirci rame uz rame sa "At the Fillmore East" braće Alman na vrhu najboljih rokenrol živih albuma, a po atmosferi i "umetničkom dojmu" iznad njega:

 

spacer.png

 

SaE

Link to comment

Hej, in my defense, nisam imao priliku da vidim Rolling Stoneovu listu, ali u principu jesam dosao do ovih albuma preko razne literature i nekakvih listologija. Volim da citam o muzici, pa naidjem na tako zanimljive stvari. U vezi toga, Jazz at Massey Hall i Dukeov Newport se nalaze bukvalno u svoj postojecoj literaturi, U dzezu su ti albumi, pa cak i onaj Jarretov, po vaznosti jednaki sa Love Supreme ili Kind of Blue.

 

Takodje, ne slazem se sa tobom u vezi nesrecnog Jaretta. Mislim da je on sjajan pijanista a da je taj koncert u Kelnu stvarno jedan od najvaznijih momenata u dzezu. On jeste mek, ali zasto je to nedostatak? Naprotiv, kao muzicar on dolazi iz one linije velikih pijanista koja ide od Lennie Tristana, preko Vince Guaraldia i Bila Evansa pa sve do njega. Kao stvaraoc deli isti prostor sa Jobimom, Guaraldijem, Stan Getzom ili Paul Desmondom, plus.  kod njega klasican klavir ima jak uticaj.  

 

 

Link to comment
12 hours ago, Gojko & Stojko said:

Joo[ jednom, pošto ti nije jasno bilo prvi put (a ne čudi me uopšte, jer komesari su poznati po tome da nemaju nikakav smisao za humor). Replika koju sam upotrebio je improvizacija Zorana Radmilovića iz Radovana III, kad skoči na kelnera Osmana Avramovića koji Stanislavu kvari pesmu ("Sa planine Mile gleda, gde su marva gde goveda", uz Radovanov dodattak "Sa planine Mile gleda, koga zguza, koga spreda") jer je Stanislav pev'o sa Vulom Jevtićem. Znači, osećam se kao Osman Avramović koji je Stanislavu i Radovanu III, tj. tebi, kvario pesmu.

 

Da se vratim na temu, pogledao sam ovaj link od magazina RollingStone, i postalo mi je jasno što me je Miniimoog pitao sva ona pitanja o džez albumima koje ja nisam pomenuo . svi su sa Rolingstounove liste od 50 najboljih živih albuma. Znači i njima je bilo legitimno da uvrste bar pet džez albuma u pedeset najboljih živih albuma (uključujući Sinatru). Ponovo, ja sam, bukvalan kakav jesam, stavljao žive albume koje ja volim, među kojima i više od deset odsviranih 2000. ili kasnije, što po tebi ne ide u zlatne decenije žanra. Koliko sam video ti si pomenuo Azrin album "Ravno do dna" koji je iz 1980 (i moj najdraži Yu živi album).

 

Da ti ne bih vređao osećanja više, evo jedan album koji nije na Rolingstounovoj listi (usput, prilično dobra lista, gde se ja očigledno ne bih složio za većinu džez albuma uvršćenih na listu, ali većina ostalih su OK), a za mene je po svirci rame uz rame sa "At the Fillmore East" braće Alman na vrhu najboljih rokenrol živih albuma, a po atmosferi i "umetničkom dojmu" iznad njega:

 

spacer.png

 

SaE

 

A jebote dosadni covece... i jos moras svoje duhovitosti da objasnjavas. Ocigledno su osecanja samo tebi povredjena. Istrolovao si topik do bola sa xy omota albuma, stranica se otvara hiljadu godina, i to iz zanra u kojem ne postoji takva podela na zive i studijske albume da bi se o njoj uopste govorilo. Kelnski koncert je zivi album, but who gives the shit. Jarrettu je publika sve samo ne inspiracija, umeo je da ispizdi i napusti salu zbog najmanjih sumova dok svira. To da li ga je RollingStone uvrstio na listu ili ne je kosmicki nebitno.

Link to comment
On 21.8.2020. at 22:41, Minimoog said:

Hej, in my defense, nisam imao priliku da vidim Rolling Stoneovu listu, ali u principu jesam dosao do ovih albuma preko razne literature i nekakvih listologija. Volim da citam o muzici, pa naidjem na tako zanimljive stvari. U vezi toga, Jazz at Massey Hall i Dukeov Newport se nalaze bukvalno u svoj postojecoj literaturi, U dzezu su ti albumi, pa cak i onaj Jarretov, po vaznosti jednaki sa Love Supreme ili Kind of Blue.

 

Takodje, ne slazem se sa tobom u vezi nesrecnog Jaretta. Mislim da je on sjajan pijanista a da je taj koncert u Kelnu stvarno jedan od najvaznijih momenata u dzezu. On jeste mek, ali zasto je to nedostatak? Naprotiv, kao muzicar on dolazi iz one linije velikih pijanista koja ide od Lennie Tristana, preko Vince Guaraldia i Bila Evansa pa sve do njega. Kao stvaraoc deli isti prostor sa Jobimom, Guaraldijem, Stan Getzom ili Paul Desmondom, plus.  kod njega klasican klavir ima jak uticaj. 

Ne treba meni ništa da se pravdaš, obrati se komesaru koji je zaskvičao što sam mu uz tvoju pomoć "usrao temu koja je obećavala". Nemam ništa protiv toga da se Džaretov album sviđa većini/mnogima, ja ga ne volim, kao što ne marim mnogo ni Bada Pauela a volim Monka, kao što volim i "mekane" Žobima, Geca, Dezmonda i posebno Džimija Đufrea.

 

On 22.8.2020. at 0:10, chandra said:

 

A jebote dosadni covece... i jos moras svoje duhovitosti da objasnjavas. Ocigledno su osecanja samo tebi povredjena. Istrolovao si topik do bola sa xy omota albuma, stranica se otvara hiljadu godina, i to iz zanra u kojem ne postoji takva podela na zive i studijske albume da bi se o njoj uopste govorilo. Kelnski koncert je zivi album, but who gives the shit. Jarrettu je publika sve samo ne inspiracija, umeo je da ispizdi i napusti salu zbog najmanjih sumova dok svira. To da li ga je RollingStone uvrstio na listu ili ne je kosmicki nebitno.

Moram da ti objašnjavam jer si se pravio pametan tvrdeći da ti nije jasno šta sam rekao. Moja izjava da se osećam kao Osman Avramović optužen od strane Radovana III da mu kvari pesmu ne znači da se osećam povređen, nego zatečen i blago zbunjen žestinom reakcije i argumentacijom upotrebljenom za takvu tvrdnju, čitavu situaciju nalazim sasvim prikladnim za poređenje (tj. tebe sa Radovanom III).

 

Plati brži internet pa stranica neće da ti se učitava tako dugo. Tema se zove "Živi albumi koji volite", od početka je Radoye napomenuo da bii se dalo skupiti 50 odličnih živih albuma, pokretač teme Indy mu je odgovorio da bi imao problema da sastavi listu kraću od 500, ja sam dokoličar pa mi nije bilo teško da nabacim stotinjak na način koji su ostali, uključujući tebe,  pokazivali albume koje vole - tj. preko linkova na omote albuma. Ti si se našao pogođen time što su velika većina koje sam ja okačio džez albumi i uleteo sa svojim highfalutin objjašnjenjem da džez albumima ovde nije mesto. Sad, ako su toliko nebitni da im nije mesto na listi 50 najboljih živih albuma časopisa koji se bavi muzikom kao RollingStone, ja ne znam šta čekaš - prijavi se za mesto urednika da im objasniš u kolikoj su zabludi.

 

SaE

Link to comment

Čudi me da ne voliš Džereta, nj. legendarni živi albumi (a posebno Köln, mislim da imam na CD-u) su priličan doživljaj. Jel' to zbog njegovog "pevušenja"? (Meni ne smeta...)

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

Čudi me da ne voliš Džereta, nj. legendarni živi albumi (a posebno Köln, mislim da imam na CD-u) su priličan doživljaj. Jel' to zbog njegovog "pevušenja"? (Meni ne smeta...)

Lični ukus - ne odgovara mi taj album, nema veze sa pevušenjem i gestikulacijom, jednostavno ne čujem ništa (kao što je govorio Stenli Krauč za Majlsa kad je ušao u svoju Bitches Brew fazu) i dosadan mi je. Za razliku od recimo Mingusovog klavirskog solo albuma koji mogu da slušam stalno. Nemam takav problem sa Čikom Korijom recimo, a ni sa Džaretom generalno, što sam već rekao ranije. Sasvim mi je OK Mocart u izvođenju Džareta i Korije zajedno, npr.

 

Još jedan primer - na onoj Rolingstonovoj listi je (po meni bled) solo album Pitera Fremptona, a nije "Humble Pie Rockin the Filmore", koji je po meni jedan od najboljih živih rok albuma.

 

SaE

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...