Jump to content
IGNORED

LIVE LP/CD ... Živi albumi koje volite


Indy

Recommended Posts

45 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ako neko moze da mi posalje tog Jozefa Spensa o kom ste pricali, bila bih zahvalna.

 

Govoriš o njemu kao da je konjušar iz Jakobsfelda.

  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, Ras said:

 

Govoriš o njemu kao da je konjušar iz Jakobsfelda.

 

Ups, deformacija.

Edited by I*m with the pilots
  • Haha 1
Link to comment

Imas ga i na youtube-u za prvu pomoc, ukucas: Joseph Spence 1958

 

Citao sam da se to izvodjenje posebno ceni zato sto tu mrmlja i radi te ludosti dok svira, kasnije je isao da nastupa po svetu pa su ga "upristojili" da tako kazem i to se vise ne cuje. I dalje je savrseno, naravno, ali nema vise te sirovosti i nije u svom okruzenju. Ovde zapravo svira na nekom tremu na Bahamima.. Doduse, tada je to bio "dirt-poor" deo sveta..

Edited by Minimoog
Link to comment

Ja samo da se priklonim izboru live albuma Gojka & Stojka, vecinu njegovih jazz predoga posedujem i nekako mi je to prava muzika u skladu sa svojom prirodom da se transformise prema prostoru i publici. Publika je ustvari tu sekundarna pojava, sto se samog muzickog zapisa tice, jer drugacije reaguje na koncertima, nego kad je u pitanju rock muzika.

Meni se podigne svaka dlaka kad se setim koncerta Sonny Rollinsa u Barseloni, uvodna i zavrsne ovacije po izvodjenim stvarima su se smenjivale sa apsolutnom tisinom u toku izvodjenja - hemija izmedju Sonny Rollinsa i publike je mogla da se uhvati i opipa u vazduhu i ta atmosfera se moze osetiti vrlo lepo i na plocama. Koncert je trajao tri sata, tamo gde nije bilo te hemije, kao npr. u Sevilji nakon tri dana, koncert je trajao jedva 45 minuta.

Kad je u pitanju rock muzika, radije nosim dobre uspomene u sebi, nego sto bih se uhvatio nekog live izdanja, ne volim lozenja publike i zajednicko pevanje, ja ni live album mog omiljenog benda Talking Headsa nikad nisam preslusao, verovatno iz straha da ne pokvarim utisak iz Atine. Ono sto bih mogao da izdvojim, to su instrumentalno jake grupe poput Television i ciju svirku uzivo dozivljavam poput dzeza.

Od nasih - uvek dobri uzivo Partibrejkersi i prvi pantomima koncert Haustora u Domu Omladine, kao predgrupa Prljavog Kazalista, ali to verovatno nije nigde zapisano. S druge strane ostao mi je u pamcenju i koncert sjajne Branke Parlic i njeno izvodjenje Satija u SKC-u ili na istom mestu sudar tri francuska saksofona, divna zajebancija s publikom.

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 5.9.2020. at 14:01, Lancia said:

Kad je u pitanju rock muzika, radije nosim dobre uspomene u sebi, nego sto bih se uhvatio nekog live izdanja, ne volim lozenja publike i zajednicko pevanje, ja ni live album mog omiljenog benda Talking Headsa nikad nisam preslusao, verovatno iz straha da ne pokvarim utisak iz Atine.

 

Nema razloga za bojazan The Name of this Band is... je odličan album i prilično me čudi da nije spominjan na ovoj temi, za razliku od Stop Making Sense, koji je za mene dobar film, ali mlak album.

Link to comment
  • 5 months later...

81RkryZenGL._SL1500_.jpg

 

Meni je njegov koncert u SC jedan od 5 najboljih na kojima sam bio. Ovo je valjda prvo zvanično izdanje, koncert iz 1973.

 

 

Od domaćih, samo jedna:

 

Kulu%C5%A1i%C4%87u_(Live!).jpeg

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

The Cure - Entreat

 

R-178619-1130934077.jpeg.jpg

 

Album najpre objavljen u limitiranom izdanju za prodaju na turneji, kasnije doštampavan i prodavan u Evropi po ceni nižoj od regularne, paralelno egzistiraju i brojna butleg izdanja, a tokom godina doživeo i niz različitih reizdanja. Na albumu su živi snimci iz Vembli Arene, ali iz par različitih večeri i sadrži Disintegration u sažetoj, konkretnijoj formi. Iako je i studijski Disintegration sirov, svirački album, tak uživo te pesme bivaju potpuno oslobođene, dinamika podignuta na viši nivo, a bend povremeno furiozan - vrhovi u Disintegration i Fascination Street

Edited by Ras
Link to comment

Ne valja bez kralja!

 

148-2OnStageFt.jpg

 

Elvis Presley - On Stage, February 1970.

 

Od A do Š perfektan album - izbor autora/pesama i interpretacija kao kolaž najboljeg što Amerika može da ponudi u popularnoj muzici. Rokerski tour de force verovatno Polk Salad Annie (Tony Joe White), a kada na kraju kralj onim svojim glasom otpeva Let It Be Me , samo poželim da se ringišpil zavrti još jedan krug!

 

Spoiler

 

 

 

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...