Jump to content
IGNORED

LIVE LP/CD ... Živi albumi koje volite


Indy

Recommended Posts

Šteta što se sedamdesetih nisu snimali živi albumi kod nas, recimo Time mi pada na pamet ili Indexi, ne znam imaju li nešto objavljeno.

 

Prilažem i Buldožer

 

cover_4613172572009.jpg

Link to comment

Takođe, jako važan 'U ime naroda' Riblje  Čorbe iz 1982 zato što tu imamo najjaču postavu ovog benda. Bajaga i Rajko Kojic na gitarama. Pre nego što je sve otišlo ovde gde smo sad. 

Edited by Minimoog
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Jasno je da osamdesetih imamo poplavu tih butleg snimaka zbog dostupnosti uređaja za snimanje ali što se tiče energije, osmišljenosti i užitka slušanja moj glas od domaćih ide albumu Ravno do dna. Bukvalno zvuči kao u dahu odsvirano i u dahu može i da se presluša.

Link to comment
4 minutes ago, Papovac said:

Ajd zaustavite ga. Nekad bila moderacija I na ovom pdf

Izvinjavam se ako sam pogrešio, ako znaš kako se zove album i kad je izdat bio bih zahvalan. 

Link to comment
2 hours ago, Minimoog said:

Takođe, jako važan 'U ime naroda' Riblje  Čorbe iz 1982 zato što tu imamo najjaču postavu ovog benda. Bajaga i Rajko Kojic na gitarama. Pre nego što je sve otišlo ovde gde smo sad. 

Mene je ta ploča u detinjstvu bukvalno oblikovala što se tiče živih albuma. Ni dan danas ne volim kada se previše pegla u studiju (da, znam da mora, znam da muzičari na bini imaju iza sebe rek sa po tri uređaja, znam da su došle nove generacije tonaca koji se ježe kada ne mogu da iskontrolišu zvuk), bar kada je rok muzika u pitanju. Kojim štapom i kanapom su snimili taj album ne znam, ali mnogi delovi su mi i danas dragi.

 

I zbog toga su živi albumi bitni, bend uvek može da se razmahne i promeni aranžman, dogodi se i nešto nepredviđeno zbog tehnike ili publike...pravo uživanje. A pošto na YT možemo da vidimo koncertne snimke koji u vreme nastajanja nisu ispunili kriterijume za objavljivanje pa su čamili u podrumima decenijama...ihaj.

 

 

Link to comment
2 hours ago, Minimoog said:

Izvinjavam se ako sam pogrešio, ako znaš kako se zove album i kad je izdat bio bih zahvalan. 

brejkersi imaju "zabava jos traje" iz recimo 91/92, a i haustor ima zivi album iz rane vaze, ulje je na vodi.

 

ali mislim da se papovac vise zalio na to sto umesto enter pritiskas submit reply.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...