Jump to content
IGNORED

Filozofija sport(ov)a - značaj, rangiranje itd.


Recommended Posts

Bejzbol uopšte nije tako dosadan sport koliko ljudi pričaju. Kada naravno razumeš pravila, shvatiš ko šta i kako itd itd. Ima previše utakmica u sezoni a premalo timova u plejofu mada i serije koje se igraju kada timovi igraju jedan protiv drugog po 3 ili 4 dana zaredom nisu isto ko što bi bilo u drugim sportovima jer se menja pičer svaku utakmicu a to je onda skroz druga ball game. Meni je fudbal npr u poslednje vreme, a to je već zadnjih 4,5 godina toliko smor od sporta da mogu da pogledam utakmicu od početka do kraja ako igra Partizan ili ako je neka top utakmica ili eventualno ako sedim u kafiću i pijem pivo. Jednostavno me smara i premijer ligu da gledam čak, ostale lige sam batalio davno. 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
3 hours ago, radisa said:

Jbg, sah, currling, boćanje, automobilizam...

 

Tamo gde se malo kreće, treba stomak nosati, nije to lako...

pravda za domine!  

Link to comment
29 minutes ago, napadaj said:

 ali za WWE još uvek ne shvatam kako je moguće da ima tako brojnu publiku. Apsolutno sve u vezi sa tim je lažno, 

Ono sto je jos grdje je to da takvi imaju i uprazanjavaju pravo glasa.

Link to comment
1 minute ago, Peter Fan said:

Ono sto je jos grdje je to da takvi imaju i uprazanjavaju pravo glasa.

 

Niko ih nije tako dobro predstavio kao Trey & Matt :lolol:

 

 

Link to comment
7 minutes ago, Peter Fan said:

stvarno, nisam znao da je prestigla Grafovu?

 

All time:

 

Margaret Court 24    
Serena Williams 23    
Steffi Graf 22

 

Open era:

 

Serena Williams 23    
Steffi Graf 22

Chris Evert 18

 

edit: vec 4 finala zaredom je izgubila u pokusaju da dodje do 24 

 

Edited by Tsai
Link to comment
21 minutes ago, theanswer said:

Bejzbol uopšte nije tako dosadan sport koliko ljudi pričaju. Kada naravno razumeš pravila, shvatiš ko šta i kako itd itd. Ima previše utakmica u sezoni a premalo timova u plejofu mada i serije koje se igraju kada timovi igraju jedan protiv drugog po 3 ili 4 dana zaredom nisu isto ko što bi bilo u drugim sportovima jer se menja pičer svaku utakmicu a to je onda skroz druga ball game. 

Dosadan je ljudima koji ga gledaju kroz fudblasku prizmu, gdje je vrhunac kad se postigne gol (ne kazem da znalci ne uzivaju u individualnim potezima, taktici, itd) i onda bejzbol gledaju kad ce tip sa palicom da potrefi lopticu,a  igra se odvija u polju,  i igra macke i misa, gdje su pitcher i hitter istodobno oboje je ono zasto se bejzbol i gleda.

 

Takodje je zabluda da je americki fudbal igra za mesnate  idiote - ko nije imao prilike prolistati playbook makar i za timove osnovaca taj to jednostavno ne moze pojmiti, Misli se da je dovoljno biti brz ili jak ko medjed, pa biti uspjesan. Da je tako, onda bi svaki bivsi 100m trkac bio wide receiver. To sto je NFL postao TV spektal ne znaci da sport nije mentalno ili fizicki zahtjevan.

  • Wub 1
Link to comment
12 minutes ago, Tsai said:

 

All time:

 

Margaret Court 24    
Serena Williams 23    
Steffi Graf 22

 

Open era:

 

Serena Williams 23    
Steffi Graf 22

Chris Evert 18

 

edit: vec 4 finala zaredom je izgubila u pokusaju da dodje do 24 

 

OK, hvala. MIslio sam da je onaj GS gdje doblia "crveni karton" bio taj gdje je trebala prestici Grafovu, pa da je zbog toga imala onaj popizd.

Link to comment

Pa Omiljeni i tvrdi da bi crnci dominirali u tenisu da ih taj sport zanima ili da imaju jednaku startnu poziciju kao i bjelci.

Serena mu donekle daje za pravo.

 

Što se fudbala tiče, mene je uvijek nerviralo što pravila omogućavaju destrukciju igre, izležavanje koje sudija nikad ne može nadoknaditi, bunker kao filozofiju, igranje na kontre i sl.

U košarci imaš 24 sekunde da daš koš, u odbojci moraš doći do 25 da dobiješ set dok u fudbalu možeš igrati da ne izgubiš, pa ako se ukaže prilika možda i dobiješ.

S druge strane draž fudbala je da autsajder tu ima najveće šanse da iznenadi favorita. Razvoj događaja na terenu često zavisi od pukog spleta okolnosti. Igrač šutne na gol, lopta ide daleko od gola, kači protivnickog igrača, mijenja putanju, vara golmana i ulazi u gol.

To je valjda jedini sport  (možda i hokej) gdje na kraju utakmice možeš konstatovati da je 1 tim bio mnogo bolji ali je izgubio ili je završeno neriješeno.

 

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, BWA said:

 

To je valjda jedini sport  (možda i hokej) gdje na kraju utakmice možeš konstatovati da je 1 tim bio mnogo bolji ali je izgubio ili je završeno neriješeno.

 

Ne, bejzboj ima najvise random ishoda,sto je i jedan od razloga sto je popularan. Taj randomness (zaboravih kako se to kaze na srpskom) se lako vidi na tabeli lige, razlika je uglavnom relativno mala izmedju najboljih i najlosijih. 

Link to comment
Just now, Peter Fan said:

Ne, bejzboj ima najvise random ishoda,sto je i jedan od razloga sto je popularan. Taj randomness (zaboravih kako se to kaze na srpskom) se lako vidi na tabeli lige, razlika je uglavnom relativno mala izmedju najboljih i najlosijih. 

Ne sumnjam da je tako.

Ja ne znam ni pravila bejzbola, više sam imao u vidu ove sportove koji nisu "tipično" američki.

Link to comment
  • Redoran changed the title to Filozofija sport(ov)a - značaj, rangiranje itd.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...