Jump to content
IGNORED

Filozofija sport(ov)a - značaj, rangiranje itd.


Recommended Posts

9 minutes ago, omiljeni said:

 

pa da, i onda tom logikom dođemo do frapantnog podatka da postoji mnogo više profitabilnih obućarskih radnji za popravku cipela nego proizvođača automobila.

ali to se onda zove krivljenje realnosti na silu, jer je jasno da pravljenja automobila živi npr 20 miliona ljudi, a sa druge strane imamo samo npr 100.000 obućara worldwide.

 

tako i od fudbala živi pola miliona ili milion profi igrača. i samo 200 tenisera.

čak i 1 vaterpolo koji je sinonim za neprofitabilan sport ima mnogo više profesionalaca nego tenis.

ako vi ne vidite u čemu je značaj ovih brojeva kada se govori o tenisu kao globalnom fenomenu profesionalnog sporta, onda ne znam šta da kažem.

 

 

 

Vidi, ja sam se u ovu diskusiju uključio od momenta kad je neko, možda baš ti, izjavio da je tenis sportić za devojčice, valjda u nekom pokušaju da (bar po meni) nepravedno omalovaži taj sport i ljude (čitaj Novaka Đokovića) koji se tim sportom bave.

 

Ne znam kada i iz kog razloga je priča skrenula na poređenje neuporedivih stvari tipa kolektivni vs individualni sportovi, masovnost i finansije koje po meni nemaju bilo kakve veze sa samim sportom.

 

 

 

 

Link to comment
4 minutes ago, Lancia said:

Ovo je vise nego subjektivno, kako drugacije da ti kazem, poredis Aleksandrova, koga poznajemo mi fanovi basketa sa teniserom koji je opste poznat (sto nije u tvom slucaju,) - mislim vrtis me u krug, ne mogu da uhvatim poentu tvojih misli. Rekoh ti vec preimer Borovnice koja zivi od tenisa, nebitno za rang listu i kolicinu novca. Tenis je nesumnjivo popularan u svetu, sad sto ti pokusavas da provuces kroz neke filtere, samo tebi dostupne ne bi li dokazao da nije...

Borovnica je profi teniser? I živi samo od igranja tenisa? Ne naplaćuje deci tajkuna treninge za 30 eura/sat i ne izdaje im terene za te treninge, pa tim sredstvima finansira svoja takmičenja?

 

Brandon Jennings je underachiver i on se bolje uklapa u poredjenje sa Nalbandianom nego Aleksandrov? On je zaradio 40 miliona od košarke i to je super, ali je košarka takav sport da sa 40 miliona nisi ni u top1000 na all-time listama

ili Michael Beasly sa 33 miliona koji onda nije ni u top 3000

  • +1 2
Link to comment
Just now, ubibobi said:

Vidi, ja sam se u ovu diskusiju uključio od momenta kad je neko, možda baš ti, izjavio da je tenis sportić za devojčice, valjda u nekom pokušaju da (bar po meni) nepravedno omalovaži taj sport i ljude (čitaj Novaka Đokovića) koji se tim sportom bave.

 

Ne znam kada i iz kog razloga je priča skrenula na poređenje neuporedivih stvari tipa kolektivni vs individualni sportovi, masovnost i finansije koje po meni nemaju bilo kakve veze sa samim sportom.

 

ma nisam ja nigde omaložavao tenis kao sport, već sam u šali napisao da je sport za devojčice, aludirajući na to da u sportu nema kontakta. cela ova rasprava je počela pre par nedelja na nekom fudbalskom topiću. (premier league možda, nisam siguran, a nije ni bitno uostalom) uglavnom, tu se pričalo najviše o tome koliko su fizikalije bitne za fudbal, košarku i druge sportove. ovo ovde je sad samo drugi pik prvog talasa te priče.

harper sad to "sport za devojčice" navodi kao neki značajan citat, valjda kao da bi ostali forumaši valjda znali sa kim razgovaraju. forumašenje za decu, kao takvo.

 

Link to comment
1 hour ago, Lancia said:

U vreme dok sam igrao redovno basket i vozio bajs ko sumanut, odigrao sam partiju tenisa i nedelju dana isao ko gej od upale misica.

Jesi li nekad išao na kuglanje?

Sve živo boli.

Link to comment
4 hours ago, Joe D said:

svi znamo da ce tenis biti pravi sport tek kad crnac bude najbolji u njemu

i to ne bilo koji crnac nego onaj od 146kg koji moze 40 yardi istrcati za 3,5 sekunde.

 

btw, tenis uopste nije lako igrati i rekao bih da bi mi bilo lakse izbiciklovati 25 km nego 2 sata tenisa jacim tempom.

Link to comment
6 minutes ago, ObiW said:

Ma ne bre ono boćanje na ledu sa metlama je najjadniji sport usvijet.

To je najjači sport ever... :mad:

 

Inače, boćanje je dosta popularno na celom mediteranu, a Slovencu su kao nepobedivi u posledenje vreme...

 

 

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

To je najjači sport ever... :mad:

 

Inače, boćanje je dosta popularno na celom mediteranu, a Slovencu su kao nepobedivi u posledenje vreme...

 

 

Pazi sta slaninari vole od sportova :lolol:

Link to comment
  • Redoran changed the title to Filozofija sport(ov)a - značaj, rangiranje itd.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...