Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

5 minutes ago, Sammael said:

Čudna mi je samo dinamika:

 

15.2. 7300

18.2. 7000

22.2. 5000

25.2. 1350

2.3. 820

Da, stvarno neobicno, ko zna od cega zavisi. Bitno je da opada 

Link to comment
5 minutes ago, Aleksija said:

jedno pitanje u vezi sa long covidom - svekar je prelezao neki srednje blag oblik kovida pre 3-4 nedelje, ali i dalje ima vrtoglavice i ponekad mucnine. to je, koliko sam razumela, dosta cest simptom kod dugog kovida. rezultati su ok. ima li neko ideju koliko moze da traje?

 

Poznajem neke mladje, imali su tegobe oko mesec dana 

  • Wub 1
Link to comment

Ja sam razvila fobiju od te reči jer sam je čula u bolničkim uslovima i vezivala za tromboemboliju, koja može da prati hirurške zahvate (što sam i videla jednom prilikom).

 

Quote

A D-dimer test is a blood test that measures D-dimer, which is a protein fragment that your body makes when a blood clot dissolves in your body.

 

Prvi put u životu sam čula za vreme covida da se meri ovako po laboratorijama.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, Sammael said:

Proteinski test koji meri brzinu rastvaranja trombova u krvi. Što je viši, to se trombovi sporije rastvaraju. Ako je iznad normale, to je znak da si rizičan za trombozu. Pre korone se izgleda nije toliko koristilo jer nije bilo toliko masovnih slučajeva tromboze.

Koliko sam kao laik shvatio, ti proteini u krvi nastaju od  uništenih ćelija i tkiva tokom upalnog procesa, kao ostaci od raspada inficiranih ćelija koje je uništio imuni sistem. Što jača infekcija, veći d dimmer, pa je krv sve gušća.

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
3 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ja sam razvila fobiju od te reči jer sam je čula u bolničkim uslovima i vezivala za tromboemboliju, koja može da prati hirurške zahvate (što sam i videla jednom prilikom).

 

 

Prvi put u životu sam čula za vreme covida da se meri ovako po laboratorijama.

 

I meni su rekli da je ovoliko nenormalno visok posledica kombinacije operacije i kovida. :isuse:

  • Tužno 3
Link to comment
Just now, Sammael said:

 

I meni su rekli da je ovoliko nenormalno visok posledica kombinacije operacije i kovida. :isuse:

 

Da, vidiš, nije mi to palo na pamet, a sad kad kažeš, ima smisla. Proći će, to je najvažnije, redovno kontrolišeš i imaš terapiju. :)


Sad kapiram, ja sam nekad davno bunarila po internetu tako neke stvari koje čuješ kako šapuću oko tebe na intezivnoj, a nemaju taktičnosti da ti kažu čime se bave u vezi s tobom. Pa sam izbunarila i taj d-dimer i te fraksiparine kojima su me boli. A mentalno te dotuku jer ti ne kažu ni šta ti se dešava, ni da li se dešava, nego eto, slušaj i razmišljaj.

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, Filozof manijak said:

Koliko sam kao laik shvatio, ti proteini u krvi nastaju od  uništenih ćelija i tkiva tokom upalnog procesa, kao ostaci od raspada inficiranih ćelija koje je uništio imuni sistem. Što jača infekcija, veći d dimmer, pa je krv sve gušća.

Ovo ima smisla. Verovatno su mi zato rekle kolege da merim d dimer nakon nedelju dana. 

Link to comment

D-dimer pa CRP može da bude od raznih stvari, dosta je bitno od onoga "ko čita".
Ja kad sam šopao pancef i levoxu u novembru imao sam visiko brojeve i onda mi doktorka "pošto sam se osećao dobro" sačekala tri četiri dana pauze uzimanja i posle pet dana cifre se spustile...







... Shiit has hit the fan

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...