Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

5 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

zalepila ogromna žvaka na pluća i nema dalje udah, negde od polovine. Kao osmi putnik da mi se zalepio za pluća :ph34r:

 

uzas :(

 

ja se raspo u januaru 2020. mislio sam da mi se butna kost savija dok hodam, korijen kose me je bolio, trepavice gore . nemam pojma da li je korona mada sada mislim da je bila. sve pregurao i samo dva dana bolovanja. tada sam najbolji lek pronasao za tu zvaku na plucima. legenda skontao da treba da trpam punu  saku fishermen frienda i to onog najaceg, pa se disajni putevi otvore. dok nisam stomak pokvario. :(

  • +1 3
  • Tužno 2
Link to comment
1 hour ago, Ros said:

po nemackim pravilima ja bih, kao boosterovan, mogao da idem na posao, tj. nije mi obavezan karantin.

odmah sam se odjavio da cu da radim od kuce, iako sam sutra mislio da idem na posao

 

Valjda kao blizak kontakt i kao busterovan bez simptoma. Porodicno bi trebalo da si u karantinu. Po pravilima, al jbs pravila vazno da ozdravite.

 

U istoj epizodi, danas pricao sa rodjakom koja testirana pozitivno. Doktor rekao "tebi otvaram bolovanje" i sedi kuci a tvoj muz i deca ako su vakcinisani (a jesu sa 3 doze biontecha) mogu da se setaju po gradu i da rade. Ne znam ko izmislja ova pravila ali stvarno....

Link to comment

Jesu li nekom deca imala visoku temperaturu, preko 39? Uglavnom citam neke blaze temp, do 38.

Klinac imao preko 39, srecom reaguje na lekove. Tek sutra posle podne je njegova dr. Inace prvak, pa vrv pokupio u skoli, samo je pitanje je li omikron ili nesto drugo.. 

Link to comment
5 minutes ago, pop-up said:

Jesu li nekom deca imala visoku temperaturu, preko 39? Uglavnom citam neke blaze temp, do 38.

Klinac imao preko 39, srecom reaguje na lekove. Tek sutra posle podne je njegova dr. Inace prvak, pa vrv pokupio u skoli, samo je pitanje je li omikron ili nesto drugo.. 

Moja posle vakcine imala 39,6. Inače svi zaraženi klinci koje poznajemo su imali preko 39

  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, Zlurad said:

 

Valjda kao blizak kontakt i kao busterovan bez simptoma. Porodicno bi trebalo da si u karantinu. Po pravilima, al jbs pravila vazno da ozdravite.

 

U istoj epizodi, danas pricao sa rodjakom koja testirana pozitivno. Doktor rekao "tebi otvaram bolovanje" i sedi kuci a tvoj muz i deca ako su vakcinisani (a jesu sa 3 doze biontecha) mogu da se setaju po gradu i da rade. Ne znam ko izmislja ova pravila ali stvarno....

 

ludnica sa pravilima. sutra ce se javiti gesundheitsamt pa cemo cuti. a skolu cu zvati da vidim sta i kako. 

Link to comment
32 minutes ago, Zlurad said:

 

Valjda kao blizak kontakt i kao busterovan bez simptoma. Porodicno bi trebalo da si u karantinu. Po pravilima, al jbs pravila vazno da ozdravite.

 

U istoj epizodi, danas pricao sa rodjakom koja testirana pozitivno. Doktor rekao "tebi otvaram bolovanje" i sedi kuci a tvoj muz i deca ako su vakcinisani (a jesu sa 3 doze biontecha) mogu da se setaju po gradu i da rade. Ne znam ko izmislja ova pravila ali stvarno....

 

Da se lupis glavom o celo.

 

@pop-up Devetogodisnji sin mog kolege je imao dva dana 39 i kusur, oba dana je bio bas izmrcvaren i proveo ih je u krevetu - najvise su se zbog toga zabrinuli jer je inace hiperaktivno majmunce. Onda se polako izvukao

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Krampa said:

uzas :(

 

ja se raspo u januaru 2020. mislio sam da mi se butna kost savija dok hodam, korijen kose me je bolio, trepavice gore . nemam pojma da li je korona mada sada mislim da je bila. sve pregurao i samo dva dana bolovanja. tada sam najbolji lek pronasao za tu zvaku na plucima. legenda skontao da treba da trpam punu  saku fishermen frienda i to onog najaceg, pa se disajni putevi otvore. dok nisam stomak pokvario. :(

 

Ja se prvi put tad gušila, iako imam dijagnozu neke lakše astme, ali nikad ranije nisam. A vrlo malo sam kašljala, to mi je bilo interesantno. Samo odjednom čep na polovini. Sad unatrag, nema sumnje da je bio kovid.

 

A to sa bombonama, dok nisam pronašla ove sprejeve za nos sa eukaliptusom, mentom itd, ili ih nije ni bilo, i ja sam tovarila godinama  kile bombona da mogu da dišem, dok mi nije otišao želudac :D

Link to comment
 
ludnica sa pravilima. sutra ce se javiti gesundheitsamt pa cemo cuti. a skolu cu zvati da vidim sta i kako. 
Raspust, sta ima da zoves školu? Il kod vas nije? 5 dana je za decu karantin.

Ovaj primer "idi da se setas, nema veze sto ti je zena pozitivna" je primer Srbije. Mada ni ovde nije nešto drugačije. Kontakti, bustovani se ne računaju, bez obzira ako mi je kontakt "rodjena" žena u istoj kući.
Link to comment
19 minutes ago, Zlurad said:

Raspust, sta ima da zoves školu? Il kod vas nije? 5 dana je za decu karantin.

Ovaj primer "idi da se setas, nema veze sto ti je zena pozitivna" je primer Srbije. Mada ni ovde nije nešto drugačije. Kontakti, bustovani se ne računaju, bez obzira ako mi je kontakt "rodjena" žena u istoj kući.

 

nije kod nas jos raspust. cerka trebala da ima dva pismena naredne nedelje. ucila bas onako ozbiljno, i sad nista. 

Link to comment
5 hours ago, pop-up said:

Jesu li nekom deca imala visoku temperaturu, preko 39? Uglavnom citam neke blaze temp, do 38.

Klinac imao preko 39, srecom reaguje na lekove. Tek sutra posle podne je njegova dr. Inace prvak, pa vrv pokupio u skoli, samo je pitanje je li omikron ili nesto drugo.. 

Starije dete mlađe koleginice, isto prvak, samo jedno popodne/veče, onda krenula da pada. 

  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, Taurean_rulez said:

Starije dete mlađe koleginice, isto prvak, samo jedno popodne/veče, onda krenula da pada. 

 

U kom smislu da pada?!

Link to comment
41 minutes ago, Ras said:

Da (o)pada temperatura, a ne dete.

Rileks :)

 

:isuse: :isuse: Ja sam iz onog najboljeg vica na svetu "Idi kupi kilo brasna a ako imaju jaja, uzmi deset" - pa se vratim sa deset kila brasna.

 

Dobro je da dete ne pada. :)

//Drugaricina majka je tokom zaraze kovidom padala u nesvest

  • Tužno 1
Link to comment

Prošlo oko dve nedelje od nestanka simptoma. Zamor je i dalje tu, juče prvi put odoh do prodavnice bez da ostatak dana provedem striktno u krevetu. Kratak pregled kod lekara opšte prakse nije razotkrio ništa problematično. Rekoše da moram prihvatiti stanje i odmarati uz vitamine C i D.

Tri vakcine i u jeku mladosti (dovoljno mlado da se dobije 100e). Mnogo nešto blag ovaj omicron :covid19:

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...